Svátek

Dnes je: Pondělí, 18. leden 2021
Dnes má svátek: Vladislav
Zítra má svátek: Doubravka

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka
Po víkendu 3.-4.3.2018
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 05. březen 2018
V sobotu naši mladší žáci skončili sedmí v Krajském přeboru družstev v Bezměrově. V neděli Béčko vyhrálo v Holešově v zápase ZKP a jako první naše družstvo se definitivně zachránilo. Od pátku do neděle finišovala na Slovensku Extraliga posledním trojkolem. Cyril a Kuba významnou měrou pomohli Dubnici ke dvěma zápasovým remízám a jedné výhře a tím pádem také k záchraně. Hošťálková v první lize sice prohrála, ale protože většina jejich největších konkurentů také, tak i ona se přiblížila k záchraně. Bylo to vlastně takový záchranářský víkend...

Napište první komentář

 
Zlínská invaze aneb hráči ŠK Zlín hostují
Napsal Jakub Martinka   
Neděle, 04. březen 2018
Invaze je vpád ozbrojených složek na nepřátelské cizí území. Myslím si, že tento pojem dostatečně vystihuje aktivitu některých našich hráčů v největších městech naší republiky, v Brně a Praze. Nutno podotknout, že hráčů, kteří někde hostují, je mnoho. Rozhodl jsem se však upozornit na ty, o kterých vím nejvíce – tedy vrstevníci a kolegové z družstva Zlín C.

Komentáře (1)

Celý článek...
 
KP družstev ml. žáků (Bezměrov, so 3.3.2018)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 03. březen 2018
V turnaji jsme byli sedmým nasazeným družstvem (ze 16) a nakonec jsme také sedmí skončili. Stačilo ale uhrát o půlbod víc ve dvou remízových zápasech a mohli jsme klidně hrát o medaile.
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=0
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=20&snr=7
 
Průměrné elo našeho týmu (a tím pádem i naše nasazení) bylo při pěti neelistech vlastně dané Viktorovým elem. Podobné to bylo u několika dalších týmů kolem nás, jen první nasazená pětice týmů měla v sestavě převahu elistů.

Naše družstvo bylo z poloviny stejné jako vloni (Matěj, Jáchym, Honza Baránek) a z poloviny nové (Viktor, Honzík Suchánek, Hedvika).

Tři zápasy jsme vyhráli lehce, dva z nich dokonce skončily kanárem 6:0. V prvním kole se Zbrojovkou Vsetín B (č.15) 5:1 (prohrál jen Honza Baránek), ve čtvrtém s Vlčnovem (č.16) 6:0 a překvapivě i v předposledním šestém kole s Boršicemi (č.9) také jednoznačně 6:0, což nás vyneslo až na samostatnou čtvrtou příčku.

Prohráli jsme dvakrát - nejdřív ve třetím kole se Zbrojovkou Vsetín A (č.5) 2:4, když Hedvika snižovala na 1:3 a Viktor na konečných 2:4. A potom v posledním kole se suverénním Starým Městem (č.1) 0,5:5,5, když překvapivý půlbod získal/ztratil jen Honza Baránek (ale v průběhu partie mohl dávat mat a pak nevyhrál koncovku K+V+2p proti K+3p bez věže).

O našem výsledku tak rozhodly hlavně zbylé dva zápasy, ve kterých jsme vedli, ale které oba skončily jen remízou.

Ve druhém s Malenovicemi B (č.8) vyhráli Hedvika kontumačně a Jáchym asi za pět minut. V partii plné zvratů prohrál Honza Baránek, ale druh Honza-Suchánek zvýšil už na 3:1. Viktor stál sice mírně pasivněji a Matěj měl dva pěšce méně, přesto byla velká šance, že někdo z nich potřebný půlbod uhraje. Pak ale Viktor při kladení záludné léčky naopak přehlédl soupeřův mezišach (a tak prohrál s Honzou Boháčkem) a Matěj v koncovce také prohrál. Takže navzdory průběžnému vedení 2:0 a 3:1 nakonec jen remíza.

Podobné to bylo v 5. kole s Ústím (č.6). Tam jsme sice rychle prohrávali 0:2 po prohrách Honzy Baránka a Jáchyma. Pak ale na 3:2 otočili Honza Suchánek, Viktor a Hedvika. Zase to bylo na Matějovi, zase hrál koncovku s pěšcovým deficitem. Zase měl několikrát hodně blízko k remíze, ale nakonec prohrál a družstvo obět jen remizovalo. 

Při trojbodovém systému (tři body za vyhraný zápas, jeden bod za remízu) docela škoda... Nakonec nám ke čtvrtému místu chyběly právě jen dva zápasové body, k medaili kromě nich ještě trochu lepší pomocné hodnocení.

Když vezmu naši sestavu postupně, tak:
Viktor Šimek 5/7 - bílými vyhrával hladce, černými pěkně porazil Patrika Řezníčka a Kubu Matúše, naopak prohrál již zmíněno partii s Honzou Boháčkem a pak ještě v posledním kole s Vlastíkem Babulou (i když měl v jednu chvilku tuším celou věž navíc, ale bránil se soupeřovu silnému útoku)

Matěj Ponížil 3/7 - Matěj si úspěšně zvyká na úplně jiné šachy, než hrával v minulých letech. Partie nekončí první, ale poslední. Dostává se do koncovek, což předtím prakticky neznal. Najednou musí řešit nejen maty a vidličky, ale i takové "drobnosti" jako pěšce. Bodově to nevypadá nicmoc, ale samotný obsah partií je fajn.

Jáchym Gargulák 4/7 - Jáchym končíval mezi prvními a většinou úspěšně, bylo ale třeba, aby hrál něco, co zná. Minimálně dvě partie prohrál hned v prvních tazích. Naopak když soupeř udělal chybu v úvodu, tak Jáchym hned nemilosrdně trestal.

Jan Baránek 2,5/7 - Honzovi v poslední době na turnajích docela dlouho trvá, než přestane mačkat hodiny na rychlost, ale začne hrát šachy. Nedávno na VASTO cupu ve Valašské Polance mu to trvalo tři kola, teď taky. Takže první kola jsme hráli málem jakoby v pěti, ale potom vlastně uhrál 2,5/4 a v posledním kole dokonce bodoval jako jediný z týmu. V jeho partiích vzniká spousta neuvěřitelných situací, možností a zvratů. Být to poslední partie zápasu za nejasného stavu, tak by to nebylo pro slabší povahy. "Naštěstí" to nikdy nehrozilo, protože Honza vždycky končil mezi prvními.

Překvapivými tahouny družstva byli dva hráči s nejmenšími zkušenostmi:

Jan Suchánek 5/7 - přestože benjamínek družstva, tak dokázal hrát překvapivě pomalu, většinou nějak získal materiál a nějak ho uplatnil. Chyb tam bylo sice pořád spousta, ale dělal jich výrazně méně než jeho soupeři.

Hedvika Režná 6/7 - vlastně pro ni platí to samé, co pro souseda z vedlejší šachovnice. Poměrně často měla už kolem patnáctého tahu věž navíc a pak už partie nějak dotáhla. V jejím podání šachy ani nevypadaly nějak složitě, hodně tomu ale asi pomohli i rozdávající soupeři. Prohrála až v posledním kole, jinak nebyla daleko od stoprocentního zisku...

Celý turnaj vyhrálo Staré Město. Druhé postupové místo získaly Malenovice a čeká je tak společná červnová cesta do Ústí nad Labem. Třetí byl Vsetín.  

Napište první komentář

 
Před víkendem 3.-4.3.2018
Napsal Mirek K.   
Pátek, 02. březen 2018
Na Slovensku celý víkend vrcholí Extraliga, v sobotu se hraje v Bezměrově KP družstev mladších žáků (i s naší účastí) a v neděli jede naše Béčko do Holešova k zápasu ZKP. Je to bohaté a pestré menu nebo ne?

Napište první komentář

 
Dorostenecký šachový turnaj Malenovice (so 24.2.2018)
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 01. březen 2018

V zajímavém termínu na konci jarních prázdnin se hrál v Malenovicích první z plánované série šachových turnajů pro mládež (přesný název je Zlínský šachový turnaj pro mládež 2018). Druhou jeho zvláštností je vyšší věková hranice. Zatímco krajská Grand Prix, či OŽL jsou omezené do 14 či 15 let, na tomto malenovickém turnaji mohli hrát ještě i 18-letí. Z našeho klubu toho ale bohužel nikdo ze starších nevyužil. Měli jsme tak jen trojnásobné zastoupení v mladší kategorii a dokonce jediné zastoupení v kategorii starší (14-letý Ondra Jaška). Víc se však dařilo těm mladším a z nich nejvíc Honzovi Baránkovi, který skončil na 15. místě.

Napište první komentář

Celý článek...
 
TJ Vlčnov B – Zlín C 2,5:5,5 (9.kolo ZKS-západ, 25.2.2018)
Napsal Matěj Machala   
Pondělí, 26. únor 2018

V 9. Kole ZKS jsme jeli změřit síly s posledním celkem tabulky a tudíž jsme chtěli vyhrát. Byl to zápas o to pikantnější, že ve stejnou dobu probíhal v naší domácí herně souboj našich „A“ týmů ve 2.lize. Nakonec se nám povedlo soupeře dvojnásobně skalpovat, když obě utkání skončily shodně našim vítězstvím 5,5 - 2,5. 

Komentáře (3)

Celý článek...
 
Zlín A-Vlčnov 5,5:2,5 (9. kolo 2. ligy E, 25.2.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 25. únor 2018

V dnešním důležitém zápase jsme se po třech hodinách hry dostali do vedení 1,5:0,5, když vyhrál Pavel Slovák (8) a remizoval Martin Šenkýř (4). Pak jsme ale předvedli dvoje harakiri na první a třetí šachovnici a rázem jsme naopak prohrávali. Naštěstí podobné harakiri předvedl i můj soupeř (7) a tak jsem brzy po časové kontrole mohl vyrovnat. Pak dvě mírně lepší koncovky vyhráli Kuba Krejča (2) a Jura Hodovský (5) a Rosťa Svoboda si tak už poněkolikáté mohl úspěšně vychutnat vyhrávání lepší pozice za rozhodnutého stavu. Díky dnešní výhře jsme se udrželi na sedmém místě a pravděpodobně udělali rozhodující krok k záchraně.

Podrobnosti o zápasu doplním někdy později, nejspíš až příští týden.

Komentáře (1)

 
Po víkendu 17.-18.2.2018 - několik vítězství
Napsal Mirek K.   
Úterý, 20. únor 2018

Náhodou se dostávám k tomuto typu článku dřív než v obvyklé dny čtvrtek či pátek. A také je to o něco veselejší psaní než v předchozích týdnech. V ZKP doma Béčko nečekaně vyhrálo s Boršicemi a jeho náskok na sestupové příčky je opět o něco větší než symbolický. V sobotu ve Valašské Polance pak naši nejmladší žáci ovládli stoprocentním ziskem dvě ze čtyř kategorií VASTO turnaje (konkrétně Honzík Suchánek H9 a Jáchym Gargulák H11).

Sobota bude opět jednou nabitá. Jednak se koná každoroční celosvazová konference. A také žákovský turnaj v Malenovicích, opět i s naší několikanásobnou účastí. Neděle pak bude zajímavá, protože nás čeká dvojzápas s Vlčnovem. Ve Zlíně ve druholigovém zápase se tedy utkají A týmy Zlína (9 bodů, 7. místo) a Vlčnova (14 bodů, 5. místo). A v ZKSz se hraje pro změnu ve Vlčnově - domácí Vlčnov B (0 bodů, 12. místo) proti Zlínu C (4 body, 10. místo). Pokaždé tedy rozdíl 4-5 bodů a dvou míst v tabulce. A pokaždé pro hostující družstvo.

Napište první komentář

 
Šťastná výhra s Boršicemi
Napsal Mira Veselý   
Neděle, 18. únor 2018
V 8. kole jsme hostili silný tým Boršic. Opět jsme měli velké problémy se složením sestavy. Ze základní sestavy nastoupili pouze dva hráči, a tak byli hosté v utkání jasnými favority. Všichni domácí hráči podali velmi bojovný výkon, první partie skončila po více než třech hodinách. V zápase tahali hosté za delší konec a nakonec to vypadalo, že si výhru, byť těsnou pohlídají, ale hrubá chyba v koncovce poslední partie rozhodla v náš prospěch!

Komentáře (1)

Celý článek...
 
VASTO turnaj ve Valašské Polance (so 17.2.2018) - dvě výhry pro Zlín
Napsal Mirek K.   
Sobota, 17. únor 2018
Na dnešním VASTO turnaji ve Valašské Polance jsme obsadili tři ze ze čtyř věkových kategorií. A obě nejmladší jsme vyhráli - konkrétně Jáchym Gargulák a Honza Suchánek.
V nejmladší kategorii H9 hrál od nás jen Honza Suchánek, ale bohatě to stačilo. Suverénně získal 7/7, většinu partií vyhrál do pěti minut od začátku (hrálo se na 2x12 min.+4 sekundy za tah).
Jak je na VASTO turnajích zvykem, vítěz jedné kategorie si ji už víckrát nezahraje, příště hraje o jedno výš. To "potkalo" Honzu Baranka, vítěze prosincového H9 ve Francově Lhotě. Ten se s kategorií H11 sžíval překvapivě těžce (0/3), ale pak vyhrál, v prohrané pozici ho soupeř zpatoval, pak volný los a bod zdarma a na závěr opět výhra. Takže nakonec slušných 3,5 bodu (a 15. místo ze 27 hráčů).
Jáchym Gargulák hrál sice myslím VASTO turnaj poprvé, ale projel jím jako nůž máslem a také vyhrál všech sedm partií a tím i celý turnaj (dokonce s dvoubodovým náskokem). Fajn povzbuzení do dalších turnajů!
H13 jsme neobsadili, zato v H16 jsme měli také dvojnásobné obsazení. Tomášovi Kociánovi (nas. 12/20) se tentokrát nedařilo a hodně přehlížel. Za daných okolností tři body ze šesti-sedmi prohraných partií (a 13. místo) nakonec nevypadají tak špatně. A to ještě v posledním kole dostal mat, když měl jeho polospící soupeř na hodinách posledních 18 sekund. Kuba Šveďuk zahájil dokonce hrozivou bilancí 0/4 (přičemž dvakrát měl jasnou převahu ale přehlédl soupeřovu hrozbu matu). Nakonec se ale závěrem 2/3 vytáhl aspoň na předposlední místo (a ještě získal nečekaný skalp hráče s elem 1343 Ondřeje Grycmana). V této nejstarší kategorii vedl od poloviny soutěže samostatně Kuba Mařák (první nasazený hráč turnaje). Nakonec ho ale prohra v posledním kole těsně odsunula za jeho přemožitele Antonína Randuse.
 
Odkazy:
H09: http://www.chess-results.com/tnr332596.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE
H11: http://www.chess-results.com/tnr332597.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE
H16: http://www.chess-results.com/tnr332599.aspx?lan=5&art=1&rd=7&fed=CZE

Napište první komentář

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 51 - 60 z 1880

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2021 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95