Svátek

Dnes je: Středa, 20. březen 2019
Dnes má svátek: Světlana
Zítra má svátek: Radek

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka
Moravská Slavia Brno B-Zlín A 6:2 (10. kolo 2. ligy E, 18.3.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. březen 2018
Výsledek zápasu i sestavy obou týmů by mohly svádět k dojmu, že o vítězi nebylo od začátku pochyb a řešila se jen výška skóre. Ve skutečnosti to ale bylo úplně jinak. Vedli jsme 1:0 a měli ještě tři-čtyři lepší pozice. Na všech zadních šachovnicích jsme stáli lépe a naopak na těch předních to na žádný debakl nevypadalo. Jenže ze dvou lepších koncovek byly jen remízy, další dvě partie se před časovou kontrolou postupně vyrovnaly a pak otočily ve prospěch soupeře, atd. Nakonec tak zůstalo jen u té mojí jediné výhry a dvou remíz. Škoda, tento zápas jsme vůbec nemuseli prohrát. A mohli jsme si záchranu vyřešit sami už kolo před koncem a bez ohledu na ostatní výsledky.

Napište první komentář

 
MČR mládeže 2018 v Koutech skončilo - Viktor na 15. místě
Napsal Mirek K.   
Sobota, 17. březen 2018

Dnes skončilo v Koutech MČR mládeže a juniorů. Náš jediný zástupce na tomto turnaji - Viktor Šimek skončil v kategorii H12 se 4 body na 15. místě. Viktor na turnaji nezačal nicmoc (1/3). Pak se dvěma výhrami černými figurami uprostřed turnaje dostal na 50% a po dalších dvou remízách tento stav držel až do posledního kola. V něm černými svého soupeře jasně přehrál. Ale místo aby "zavěsil", tak partii ještě prohrál a vrátil se zpět na -1. Takže tak jako se nepovedl start, tak ani závěr turnaje. Další podrobnosti a výsledky dalších známých hráčů z našeho kraje doplníme nejspíš příští týden v samostatném článku.

Napište první komentář

 
Před víkendem 17.-18.3.2018
Napsal Mirek K.   
Pátek, 16. březen 2018
V sobotu finišuje v Koutech MČR mládeže a juniorů, v neděli pak pokračují soutěže družstev předposledním kolem. Nás čekají dva venkovní zápasy. Ve druhé lize jede Áčko (12 bodů, 7. místo) do Brna na Moravskou Slavii B (19 bodů, 2. místo). V krajské soutěži pak naše Céčko (7 bodů, 9. místo) do Postoupek B (8 bodů, 8. místo). Takže teoreticky jeden jasný a jeden vyrovnaný zápas. Ale uvidíme, jak to dopadne.

Komentáře (3)

 
MČR mládeže 2018 - po dvou třetinách turnaje
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 15. březen 2018

Po středečním šestém kole má turnaj za sebou dvě třetiny a zbývají poslední tři kola. Náš Viktor Šimek je v kategorii H12 na padesáti procentech a drží se ve středu tabulky, tak jak byl v turnaji i nasazený...

Napište první komentář

 
Před víkendem 10.-11.3.2018
Napsal Mirek K.   
Pátek, 09. březen 2018

Zatímco v Berlíně startuje v sobotu Turnaj kandidátů, v Koutech ve stejný den pro změnu mládežnické MČR. V Berlíně zatím své želízko mít nebudeme, naopak v Koutech hraje Viktor. Šimek. A kromě něj spousta dalších známých z našich tréninků či mládežnických turnajů. Víc informací o turnaji napíšu v nejbližších dnech. Naopak soutěže družstev mají tento víkend přestávku.

Napište první komentář

 
Cyril s Jakubem zářili ve slovenské extralize
Napsal Mira Veselý   
Čtvrtek, 08. březen 2018

O uplynulém víkendu se dohrála posledními třemi koly slovenská extraliga. V sestavě Dubnice nad Váhom bojovali letos i dva zlínští odchovanci Cyril Ponížil a Jakub Roubalík, kteří významnou měrou přispěli k její záchraně v soutěži.

 

Komentáře (1)

Celý článek...
 
Další těsná výhra béčka
Napsal Mira Veselý   
Čtvrtek, 08. březen 2018
Byl to takový záchranářský zápas. My s desíti body jsme potřebovali přidat tu pojistku, zatímco Holešov se sedmi body by se v případě výhry na nás dotáhnul. Při pohledu na sestavy se dalo říci, že mírnými favority byli domácí, kteří měli elovou převahu hlavně na zadních šachovnicích (6-8).

Napište první komentář

Celý článek...
 
Po víkendu 3.-4.3.2018
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 05. březen 2018
V sobotu naši mladší žáci skončili sedmí v Krajském přeboru družstev v Bezměrově. V neděli Béčko vyhrálo v Holešově v zápase ZKP a jako první naše družstvo se definitivně zachránilo. Od pátku do neděle finišovala na Slovensku Extraliga posledním trojkolem. Cyril a Kuba významnou měrou pomohli Dubnici ke dvěma zápasovým remízám a jedné výhře a tím pádem také k záchraně. Hošťálková v první lize sice prohrála, ale protože většina jejich největších konkurentů také, tak i ona se přiblížila k záchraně. Bylo to vlastně takový záchranářský víkend...

Napište první komentář

 
Zlínská invaze aneb hráči ŠK Zlín hostují
Napsal Jakub Martinka   
Neděle, 04. březen 2018
Invaze je vpád ozbrojených složek na nepřátelské cizí území. Myslím si, že tento pojem dostatečně vystihuje aktivitu některých našich hráčů v největších městech naší republiky, v Brně a Praze. Nutno podotknout, že hráčů, kteří někde hostují, je mnoho. Rozhodl jsem se však upozornit na ty, o kterých vím nejvíce – tedy vrstevníci a kolegové z družstva Zlín C.

Komentáře (1)

Celý článek...
 
KP družstev ml. žáků (Bezměrov, so 3.3.2018)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 03. březen 2018
V turnaji jsme byli sedmým nasazeným družstvem (ze 16) a nakonec jsme také sedmí skončili. Stačilo ale uhrát o půlbod víc ve dvou remízových zápasech a mohli jsme klidně hrát o medaile.
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=0
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=20&snr=7
 
Průměrné elo našeho týmu (a tím pádem i naše nasazení) bylo při pěti neelistech vlastně dané Viktorovým elem. Podobné to bylo u několika dalších týmů kolem nás, jen první nasazená pětice týmů měla v sestavě převahu elistů.

Naše družstvo bylo z poloviny stejné jako vloni (Matěj, Jáchym, Honza Baránek) a z poloviny nové (Viktor, Honzík Suchánek, Hedvika).

Tři zápasy jsme vyhráli lehce, dva z nich dokonce skončily kanárem 6:0. V prvním kole se Zbrojovkou Vsetín B (č.15) 5:1 (prohrál jen Honza Baránek), ve čtvrtém s Vlčnovem (č.16) 6:0 a překvapivě i v předposledním šestém kole s Boršicemi (č.9) také jednoznačně 6:0, což nás vyneslo až na samostatnou čtvrtou příčku.

Prohráli jsme dvakrát - nejdřív ve třetím kole se Zbrojovkou Vsetín A (č.5) 2:4, když Hedvika snižovala na 1:3 a Viktor na konečných 2:4. A potom v posledním kole se suverénním Starým Městem (č.1) 0,5:5,5, když překvapivý půlbod získal/ztratil jen Honza Baránek (ale v průběhu partie mohl dávat mat a pak nevyhrál koncovku K+V+2p proti K+3p bez věže).

O našem výsledku tak rozhodly hlavně zbylé dva zápasy, ve kterých jsme vedli, ale které oba skončily jen remízou.

Ve druhém s Malenovicemi B (č.8) vyhráli Hedvika kontumačně a Jáchym asi za pět minut. V partii plné zvratů prohrál Honza Baránek, ale druh Honza-Suchánek zvýšil už na 3:1. Viktor stál sice mírně pasivněji a Matěj měl dva pěšce méně, přesto byla velká šance, že někdo z nich potřebný půlbod uhraje. Pak ale Viktor při kladení záludné léčky naopak přehlédl soupeřův mezišach (a tak prohrál s Honzou Boháčkem) a Matěj v koncovce také prohrál. Takže navzdory průběžnému vedení 2:0 a 3:1 nakonec jen remíza.

Podobné to bylo v 5. kole s Ústím (č.6). Tam jsme sice rychle prohrávali 0:2 po prohrách Honzy Baránka a Jáchyma. Pak ale na 3:2 otočili Honza Suchánek, Viktor a Hedvika. Zase to bylo na Matějovi, zase hrál koncovku s pěšcovým deficitem. Zase měl několikrát hodně blízko k remíze, ale nakonec prohrál a družstvo obět jen remizovalo. 

Při trojbodovém systému (tři body za vyhraný zápas, jeden bod za remízu) docela škoda... Nakonec nám ke čtvrtému místu chyběly právě jen dva zápasové body, k medaili kromě nich ještě trochu lepší pomocné hodnocení.

Když vezmu naši sestavu postupně, tak:
Viktor Šimek 5/7 - bílými vyhrával hladce, černými pěkně porazil Patrika Řezníčka a Kubu Matúše, naopak prohrál již zmíněno partii s Honzou Boháčkem a pak ještě v posledním kole s Vlastíkem Babulou (i když měl v jednu chvilku tuším celou věž navíc, ale bránil se soupeřovu silnému útoku)

Matěj Ponížil 3/7 - Matěj si úspěšně zvyká na úplně jiné šachy, než hrával v minulých letech. Partie nekončí první, ale poslední. Dostává se do koncovek, což předtím prakticky neznal. Najednou musí řešit nejen maty a vidličky, ale i takové "drobnosti" jako pěšce. Bodově to nevypadá nicmoc, ale samotný obsah partií je fajn.

Jáchym Gargulák 4/7 - Jáchym končíval mezi prvními a většinou úspěšně, bylo ale třeba, aby hrál něco, co zná. Minimálně dvě partie prohrál hned v prvních tazích. Naopak když soupeř udělal chybu v úvodu, tak Jáchym hned nemilosrdně trestal.

Jan Baránek 2,5/7 - Honzovi v poslední době na turnajích docela dlouho trvá, než přestane mačkat hodiny na rychlost, ale začne hrát šachy. Nedávno na VASTO cupu ve Valašské Polance mu to trvalo tři kola, teď taky. Takže první kola jsme hráli málem jakoby v pěti, ale potom vlastně uhrál 2,5/4 a v posledním kole dokonce bodoval jako jediný z týmu. V jeho partiích vzniká spousta neuvěřitelných situací, možností a zvratů. Být to poslední partie zápasu za nejasného stavu, tak by to nebylo pro slabší povahy. "Naštěstí" to nikdy nehrozilo, protože Honza vždycky končil mezi prvními.

Překvapivými tahouny družstva byli dva hráči s nejmenšími zkušenostmi:

Jan Suchánek 5/7 - přestože benjamínek družstva, tak dokázal hrát překvapivě pomalu, většinou nějak získal materiál a nějak ho uplatnil. Chyb tam bylo sice pořád spousta, ale dělal jich výrazně méně než jeho soupeři.

Hedvika Režná 6/7 - vlastně pro ni platí to samé, co pro souseda z vedlejší šachovnice. Poměrně často měla už kolem patnáctého tahu věž navíc a pak už partie nějak dotáhla. V jejím podání šachy ani nevypadaly nějak složitě, hodně tomu ale asi pomohli i rozdávající soupeři. Prohrála až v posledním kole, jinak nebyla daleko od stoprocentního zisku...

Celý turnaj vyhrálo Staré Město. Druhé postupové místo získaly Malenovice a čeká je tak společná červnová cesta do Ústí nad Labem. Třetí byl Vsetín.  

Napište první komentář

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 41 - 50 z 1877

Poslední komentáře

klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95