Svátek

Dnes je: Sobota, 23. červen 2018
Dnes má svátek: Zdeňka
Zítra má svátek: Jan

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka
Novinky v pravidlech
Napsal Pavel Slovák   
Čtvrtek, 22. leden 2009

Na nedávné olympiádě v Drážďanech se nebojovalo pouze na šachovnicích. Konal se tam i kongres FIDE, který po čtyřech letech projednával změny v pravidlech. Ty nejdůležitější jsem se pokusil přeložit, nicméně na přesné znění v češtině si budeme muset počkat až na oficiální překlad VV ŠSČR.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Gymnázium Zlín stříbrné v KP škol
Napsal Martin Senkyr   
Úterý, 20. leden 2009
Dnes, tj. 20. ledna 2009, se v Kroměříži uskutečnilo krajské kolo přeboru 4členných družstev škol v šachu. My jsme měli jediné želízko v ohni, za to pěkně žhavé - Gymnázium Zlín bojovalo o postup v kategorii středních škol v sestavě Kuba Roubalík, Martin Šenkýř, Maika Phamová a Honza Romaňák.

Napište první komentář

Celý článek...
 
4. turnaj série zlínských kroužků pro Matyáše Juřenu
Napsal Martin Senkyr   
Úterý, 20. leden 2009
4. turnaj z naší klubové série se stal kořistí Matyáše Juřeny, když získal 5 bodů, pronásledován skupinkou 4 bodových, z nichž se pomocné hodnocení přiklonilo nejvíce k 2. místu Vaška Kovaříka a třetímu Lindy Phamové. Turnaje se zúčastnilo celkem 24 dětí a každý se odnesl nějakou tu sladkou odměnu za předvedený výkon.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Šachový víkend 16.-19.1.2009
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 19. leden 2009

Po nepovedeném podzimním začátku sezóny (šest proher našich družstev v řadě) jsme podobně špatně vstoupili i do jarná části. Nedělní prohra Déčka v ZKP ve Starém Městě je už čtvrtou v řadě.

Podaří se dorostencům v sobotu v Extralize tuto sérii přerušit? Ve stejný den (tj. sobota 24.1.) budou také bojovat starší žáci v dalších kolech krajského přeboru.

Ale ještě předtím proběhne na Orlovně v pondělí (tj. už dnes!) další pondělní turnaj žáků z našich kroužků. Vyhraje opět Filip Paul (jako v prvním a druhém turnaji)? Nebo Martin Hronek, který vyhrál Mikulášský turnaj? Nebo se bude radovat někdo jiný? Výsledek by měl být znám už v pondělí večer.

Přebor oddílu pokračoval v pátek 16.1. dvěma partiemi šestého kola, mj. rekordně (z hlediska času) dlouhou remízou v partii - viz sekce Fórum. V tomto týdnu jsou na programu dohrávky odložených partií.

 

Komentáře (3)

 
O našem protestu (St. Město E-Zlín D v 6. kole ZKP)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. leden 2009
Jak už jsem psal v reportáži o zápasu, dnešní prohru ve Starém Městě jsme si "vylepšili" ještě o jeden protest. Moc se mi do toho nechce, ale asi bych o tom měl jako kapitán něco napsat...

Komentáře (28)

Celý článek...
 
Staré Město E - Zlín D 4,5:3,5 (6. kolo ZKP, 18.01.2009)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. leden 2009

Všechno bylo jinak než obvykle. Ve Starém Městě se nám obvykle daří, tentokrát ne. Mnoho posledních vzájemných zápasů proběhlo beze sporů, tentokrát ne. Obvykle nás drží černé figury, tentokrát ne. Když jedeme na zápas vlakem, tak to obvykle dobře končí (vloni Břeclav nebo Brno ve 2. lize). Tentokrát ne.

Výsledkem je prohra ve Starém Městě s jejich Éčkem, které mělo teoreticky být slabší než my. Pokračujeme tak v tradici aspoň jednoho "zkratu" v sezóně proti slabšímu družstvu.

Doplněno dodatečně: Ten otazník u výsledku je proto, že o výsledku jedné partie se ještě bude rozhodovat, podali jsme protest. 

Dodatek: Vedoucí soutěže uznal protest a změnil výsledek partie na 3. šachovnici z 0:1 na %:%. Tím pádem jsme celkově zápas neprohráli 5:3, ale jen těsně 4,5:3,5.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Příprava nové ankety - Partie roku 2008
Napsal Pavel Slovák   
Pátek, 16. leden 2009

Sotva jsme vyhlásili jednu anketu, už připravujeme další. Tentokrát půjde o to zvolit nejlepší vážnou partii minulého roku, kterou sehráli hráči našeho klubu v soutěžích družstvech či v turnajích jednotlivců. Na rozdíl od ankety Hráč měsíce je tady situace pro nás složitější, protože ne všechny soutěže zveřejňují odehrané partie. Některé sice máme vytypované, ale určitě jsou i další, které jsou veřejnosti dosud utajené. Proto jsme se rozhodli požádat o pomoc i vás, naše čtenáře. Pokud víte o nějaké zajímavé partii, která by stála za zveřejnění (případně kterou jste i sami sehráli), pošlete ji prosím v pgn souboru na adresu Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny   a nezapomeňte připsat, kdy a kde byla sehrána.

Napište první komentář

 
Anketa Hráč měsíce - prosinec 2008
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 15. leden 2009

Asi máme v klubu hodně silné hráče, když ani stoprocentní zisk z extraligového trojkola nestačí na titul Hráč měsíce :-). Zdá se, že k tomu bude potřeba mít kromě výsledků za sebou i menší hlasovací fanklub. Honza Sosna sice mohutně finišoval, ale nakonec se z vítězství a titulu Hráč měsíce listopadu může pyšnit Mira Beneš a jeho dvě premiérové výhry ve druhé lize. A co dělá s hráči zvýšené sebevědomí, to je vidět třeba i na tom, že Mira, hned jak se dostal do čela ankety, tak začal ostatním radit, kdo by měl být nominovaný v dalším měsíci (viz jeho komentáře k následujícímu zápasu).

Komentáře (1)

Celý článek...
 
Po víkendu 9.-11.1.2008 - černá neděle pro družstva
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 12. leden 2009

Dvě těsné prohry ve druhé lize. Jedna navíc v nekompletní sestavě proti nekompletní sestavě domácích. A k tomu těžký domácí výprask v ZKS v zápase, kde jsme asi byli lehkými favority.
V sobotu byla trojice Sosna, Koutný, Beneš na rapidu v Bílovci. Výsledky doplním...
V pátek v Přeboru oddílu došlo ke střídání na čele, Kocián porazil Balážce a Ludo tak poprvé od začátku Přeboru není na čele. Podobně poprvé spadla z medailových pozic Maja Phamová, kterou vystřídal pan Macura. Ze čtvrtého a pátého kola sice ještě chybí dohrát tři partie, ale už v pátek 16.1. začíná šesté kolo, mj. se zápasem Balážec-Macura.

Napište první komentář

 
Holešov-Zlín B 4:3 (6. kolo 2. ligy E, 11.01.2009)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 11. leden 2009

Podivný výsledek je daný tím, že obě družstva hrála jen v sedmi. Výsledek bohužel přesně odráží rozdíly v elu. Vpředu byli silnější domácí (3,5:0,5), vzadu my (0,5:2,5). Celkově to ale nestačilo.

Komentáře (1)

 
<< Začátek < Předchozí 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 Následující > Konec >>

Výsledky 1721 - 1730 z 1858

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95