Svátek

Dnes je: Sobota, 19. leden 2019
Dnes má svátek: Doubravka
Zítra má svátek: Ilona

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka
Zlín A - Lipovec 3:5 (2.liga E, 6. kolo, 13.1.2019)
Napsal Martin Senkyr   
Pondělí, 14. leden 2019

Ač by mohl nadpis napovědět, že se klání odehrálo v domácí herně, nenechte se nachytat prvním dojmem. Domácí šachový mecenáš Vlastimil Chládek nás při příležitosti oslavy jeho šedesátých narozenin požádal, zda-li bychom mohli sehrát v nově otevřené bowlingové herně v Brně - Líšni, čemuž jsem vyhověli. Výměnu za to jsme získali ještě větší motivaci hrát 2. ligu i v příštích letech, když v některé z budoucích sezón nám lipovští naše vstřícné gesto oplatí a naopak odehrají svůj "domácí" zápas u nás.

Při této příležitosti bych rád ještě popřál panu Chládkovi pevné zdraví a mnoho nejen šachových úspěchů a zároveň mu poděkoval za pohoštění a také jím vydanou šachovou knihu Vůně duše, kterou obdržel každý z aktérů tohoto zápasu.

Zápas samotný byl snad ještě mnohem vyrovnanější, než naznačuje celkový výsledek. V porovnání s papírovými předpoklady pak ještě o to více - pro milovníky statistik se elový rozdíl pohybal spíše v trojciferných než dvojciferných číslech. Ale nyní již k samotnému zápasu.

Napište první komentář

Celý článek...
 
TJ Gumárny Zubří – ŠK Zlín C 3,5:4,5 (6. kolo ZKS-východ, 13.1.2018)
Napsal Matěj Machala   
Pondělí, 14. leden 2019

K 6. kolu ZKS jsme se vydali do nejvzdálenější destinace, a to do Zubří. Opět bez prvních dvou hráčů soupisky, navíc na poslední chvíli odpadl i Kryštof jakožto trojka. Na papíře tudíž vyhlídky nevypadaly moc pěkně, ale naštěstí pro nás se o výsledcích rozhoduje na šachovnicích. O cenné výhry, které nám nakonec zaručily i výhru v zápase, jsem se postaral já, Franta Foukal a Laďa Kokrda.

Napište první komentář

Celý článek...
 
ŠK Zlín C – ŠK Zbrojovka Vsetín C 3,5:4,5 (5. kolo ZKS-východ, 16.12.2018)
Napsal Matěj Machala   
Pátek, 21. prosinec 2018

V 5. kole ZKS jsme v domácím zápase přivítali Vsetín C. Díky spoustě absencí se v zápase dostalo na hráče ze samotného konce soupisky a ti se všichni statečně rvali. Bohužel, nejtěsnějším rozdílem to nakonec nestačilo a vítězství si odvezl soupeř. Zápas byl ve znamení několika našich premiér, poprvé rozhodcoval zápas Patrik Navrátil, a také si prvně v sezoně zahráli Viktor Šimek a Filip Paul.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Kroměříž B-Zlín A 4,5:3,5 (5. kolo 2. ligy E, 16.12.2018)
Napsal Mirek K.   
Úterý, 18. prosinec 2018

Někdo nás asi nemá rád, jinak si to už neumím vysvětlit... Navzdory mimořádně oslabené sestavě (bez čtyř hráčů základu a spousty dalších obvyklých náhradníků) jsme favorizované domácí Kroměříži v její plné síle nejen statečně vzdorovali. My jsme dokonce jsme v zápase třikrát (!!) vedli. Přesto jsme nakonec odjeli s nejtěsnější porážkou.

Komentáře (1)

Celý článek...
 
ŠO TJ Sokol Lužná – ŠK Zlín C 6,5:1,5 (4. kolo ZKS-východ, 2.12.2018)
Napsal Matěj Machala   
Čtvrtek, 06. prosinec 2018

Ve 4. kole ZKS jsme se dočkali velice nepříjemného vystřízlivění z předchozích kol. Měli jsme za sebou dva zápasy relativně vyrovnané a jeden, ve kterém jsme soupeře přehráli celkem jasně, tentokrát jsme ovšem stáli na druhé straně barikády a domácí tým s přehledem zvítězil. Kromě klasicky chybějícího Kuby Martinky jsme museli do Áčka uvolnit i skvěle hrajícího Luda Balážce a na celkový výsledek tak možná mělo vliv i toto oslabení.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Zlín A-Grygov 2,5:5,5 (4. kolo 2. ligy E, 02.12.2018)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 02. prosinec 2018

Zápas se rozhodl v podstatě už po třech hodinách hry, když jsme rychle po sobě prohráli na druhé až čtvrté šachovnici (Martin, Jura a já). A protože už předtím remizoval Ludo, tak to bylo 0,5:3,5. Pak jsme měli dvě lepší a dvě horší pozice, takže už se řešila jen výška skóre. Přesto se hrálo ještě hodně dlouho, až do půl čtvrté(!). Ze dvou lepších koncovek nakonec Kuba Krejča skalp Radka Sluky nezískal a remizoval. Hodnocení partie Martina Hronka se v závěru několikrát změnilo z výhry na remízu a zase zpátky, mj. byl k vidění i motiv šílené věže. Nakonec ale Martin (s velkou pomocí soupeře) vyhrál. V opačné roli byli Kuba Martinka (ten se neubránil a prohrál) a Rosťa Svoboda, který nakonec hrál nejdéle ze všech a vydřel remízu. Výhra soupeřů byla tentokrát jednoznačná a zasloužená, naše oslabení bylo evidentně výrazně větší než to jejich.

Napište první komentář

 
TEST
Napsal Foukal   
Pátek, 23. listopad 2018
TEST

Komentáře (1)

 
ŠK Zlín C – SK Brumov-Bylnice 5,5:2,5 (3. kolo ZKS-východ, 18.11.2018)
Napsal Matěj Machala   
Čtvrtek, 22. listopad 2018

Ve 3. kole ZKS jsme poprvé v sezoně měli možnost zahrát si v nové herně. Papírově jsme do zápasu vstupovali jako favoriti a tuto skutečnost jsme dokázali spolehlivě zužitkovat, když si hned 5 našich hráčů připsalo výhru.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Veselí - Zlín A 3:5 (3. kolo 2.ligy E)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. listopad 2018
Dnešní důležitý zápas ve Veselí se nám povedl. Bílými jsme většinou vyhrávali, černými remizovali. Po dvou úvodních remízách (já a Laďa) přišly dvě výhry (Kuba Martinka a Pepa Bednařík) a vedli jsme 3:1. Pak nechtěně kapitán snížil na 3:2. Následně jsme měli hned tři želízka v ohni, která mohla rozhodnout zápas. Dominikovo se bohužel neujalo a přidal "jen" remízu. Zbývající dvě již přinesla kýžený výsledek, když Jura Hodovský vyhrál svoji partii a tím i celý zápas. Honza na závěr udržel věží hejno soupeřových pěšců a remízou zpečetil konečný výsledek 5:3 pro nás. Toť stručná zpráva, pro bližší popis prosím pokračujte na celý článek.

Napište první komentář

Celý článek...
 
ŠO TJ Sokol Vizovice – ŠK Zlín C 5:3 (2. kolo ZKS-východ, 4.11.2018)
Napsal Matěj Machala   
Čtvrtek, 08. listopad 2018

Pozitivně naladění z prvního vítězství jsme se opět vydali na cestu do venkovního prostředí, tentokrát do nedalekých Vizovic. Ty měly náladu přesně opačnou, protože v prvním utkání nečekaně ztratily a chtěly si tak spravit chuť. Navzdory naší snaze padl plný počet bodů do náruče domácím a několik našich slibně rozehraných partií skončilo ve ztracenu.   

Komentáře (2)

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1873

Poslední komentáře

klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95