Svátek

Dnes je: Sobota, 27. srpen 2016
Dnes má svátek: Otakar
Zítra má svátek: Augustýn

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka
Cyril Ponížil úspěšně dohrál Vienna Chess Open
Napsal Mirek K.   
Pátek, 26. srpen 2016

Cyril se zabydluje ve společnosti hráčů 2500. Ještě před pár týdny či měsíci by to znělo jako sci-fi, ale je to tak. Po červnovém "úletu" na Mitropě (perfo 2716) se jeho elo poprvé vyšplhalo přes 2500. V Pardubicích (perfo 2560) jej Cyril potvrdil a ještě pár bodíků získal.

Teď ve Vídni na turnaji s názvem Vienna Chess Open to samé. Tady je pár čísel: výsledek 7/9 (bez porážky s bilancí 5-4-0), perfo 2543, dělené čtvrté místo a další pět bodů zisku na elo. Na druhou stranu předpokládám, že Cyril opět úplně spokojený nebude. Jednak skončil "až" jedenáctý (jako sedmý nasazený) a jednak si nezahrál ani se žádným velmistrem, ani s nikým výše nasazeným, což bylo před začátkem turnaje určitě jeho přáním i plánem. Ještě výhra v posledním kole by Cyrilovi přinesla medailovou třetí příčku, partie však skončila korektní remízou. Nejde ale jen o výsledek, radostí je taky přehrávat si Cyrilovy partie. Jednou obětuje, podruhé posbírá darovaný materiál. Jednou vyhraje v miniaturce, pak zase přehraje soupeře až v koncovce... Jinak celkově turnaj vyhrál nejvýše nasazený hráč a domácí reprezentant Markus Ragger (8 bodů) před dvojicí Vetoško (UKR) a Keymer (GER), která měla půlbodovou ztrátu.

Napište první komentář

 
Franta Stojan hraje Open Jeseník B
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 22. srpen 2016

Zdá se, že Frantu Stojana to táhne na sever a do hor. Letos už hrál v Janských Lázních nebo ve Vsetíně. Teď je pro změnu v Jeseníku, zatímco jiné turnaje vynechal, protože byly pro něj možná moc blízko, moc na jihu nebo v rovině (např. Pardubice, Staré Město nebo Olomouc). Takže jen červencový Bezměrov se dá považovat za výjimku potvrzující pravidlo.:-)

V Jeseníku hraje Franta Stojan B turnaj s názvem "O putovní pohár města Jeseník B 2016", kde všichni hráči mají elo pod 2000. Mezi 63 účastníky je Franta ve startovní listině se svým národním elem 1771 nasazený jako číslo 23. Turnaj o víkendu rozehrál nadějně, když po "povinné" úvodní výhře remizoval s turnajovou osmičkou Petrem Chytilem z Velkých Losin (1883). Turnaj končí příští neděli 28.8.

Komentáře (1)

 
Rapid v Olomouci 2016
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 18. srpen 2016

Tradičně ve čtveřici jsme dnes vyrazili do Olomouce na rapid turnaj, který je součástí olomouckého šachového festivalu. A skoro stejně tradičně byli ostatní moji spoluhráči po většinu turnaje nespokojení a jen já jim to "kazil". Ale povedený závěr turnaje nám nakonec navzdory tomu přinesl i docela pěkné výsledky.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Cyril hraje Vienna Chess Open 2016
Napsal Mirek K.   
Středa, 17. srpen 2016

Původně jsem chtěl napsat nadpis "Cyril na vídeňské radnici", ale pak mi to přišlo až moc bulvární :-). Nicméně po článku o staroměstském openu tady máme zase skok zpátky do vyšší šachové úrovně. Cyril Ponížil totiž hraje od včerejška v prostorách vídeňské radnice 20. ročník turnaje s názvem Vienna Chess Open (hraje se v zajímavém termínu od úterý do úterý, tedy 16.-23.8.2016). Cyril je se svým aktuálním elem 2510 v národnostně pestrém startovním poli sedmým nasazeným hráčem ze 310 účastníků (a také jen jedním ze dvou IM mezi samými velmistry v první nasazené dvanáctce).V prvním kole bílými bezpečně vyhrál s jedním Dominikáncem, ve druhém kole (které se ve středu odpoledne právě hraje) mu domácí soupeř obětoval pěšce hned ve druhém tahu. Ty nejdůležitější partie však teprve přijdou. Všechny online partie (i ty z budoucích kol) najdete na tomto odkazu na web chess24.

Jinak je zajímavé, že z českých šachových webů si turnaje nejspíš všiml překvapivě jen nedaleký pozlovický (konkrétně neúnavný Roman Hlavička). Ten zato začal článkem už před zahájením turnaje a věnuje se turnaji dokonce denodenně. My to asi nebudeme tak moc přehánět a počkáme si až na vyhlašování medailistů. Věřme, že i s Cyrilem. :-)

Komentáře (3)

 
FIDE Open Staré Město 2016
Napsal Mirek K.   
Úterý, 16. srpen 2016
Po článcích Kuby a Cyrila a skoro velmistrovské úrovni šachů klesneme tentokrát o kousek níž. V sobotu totiž skončil FIDE Open ve Starém Městě, kde hrál mj. i Ludo Balážec.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Mitropa CUP 2016 – Cyril Ponížil – část třetí: incredible Dc4!
Napsal Ponizil Cyrda   
Neděle, 14. srpen 2016
Před posledním kolem byla situace daná: museli jsme v zápase se Slovinskem získat o bod víc, než Němci v zápase s Maďarskem, za daných výsledků nám vždy vycházelo lepší skóre, body na šachovnicích tedy nehrály žádnou roli. Šance na zlato tedy stále ještě žila, nicméně situaci jsme ve svých rukou již neměli. Jak to tedy nakonec všechno dopadlo!?!

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice A, II. část
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 08. srpen 2016
Předchozí povídání jsme ukončili v pátem kolem, kdy Cyril měl krásných 4,5/5 a dělil první místo. Já jsem ziskem 3,5 bodu pokukoval po onlinu, vyšších příčkách a lepším zítřkům. Jak to všechno dopadlo, všichni víte. Pojďme si přesto druhou půlku turnaje plnou vzrušujících momentů znovu vychnutnat.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Začíná FIDE Open Staré Město 2016
Napsal Mirek K.   
Pátek, 05. srpen 2016

Zatímco jeden turnaj ještě sérií článku uzavíráme (viz Kuba a Pardubice), jiný turnaj dnes právě začíná. Ve Starém Městě se ode dneška hraje 14. ročník FIDE Openu. Ve startovní listině je momentálně (pátek odpoledne) 93 hráčů, z toho 86 jich rozehrálo první kolo a dalších sedm zůstalo nenasazených. Překvapivě jsem ale v celé té startovní listině našel jediného našeho kmenového hráče - Ludu Balážce (aktuálně č. 42). Jestli jsem se špatně díval a někoho přehlédl, tak mě prosím doplňte nebo opravte.

Napište první komentář

 
Pardubice A, I. část
Napsal Jakub Roubalík   
Pátek, 05. srpen 2016

Cyrda jako tradiční účastník měl v plánu jet do Pardubic na Czech Open. Mě se zeptal, jestli bych s ním nejel také. Vzhledem k vítězství ve Vsetíně a lepších podmínek jsem se rozhodl zúčastnit a dělat mu společnost větší než pouhého sekundanta. Cyrdův status „tradičního účastníka" se ukázal při prezenci, kde obdržel kartu TOP 5 znamenající jeho potvrzení páté účasti na Czech openu. Jako bonus dostal velkorysou slevu pět procent do podniků spojených s festivalem.

Napište první komentář

Celý článek...
 
Pardubice 2016 - Cyril a Kuba úspěšně dohráli A turnaj
Napsal Mirek K.   
Neděle, 31. červenec 2016

V sobotu večer skončil v Pardubicích největší letošní český šachový turnaj. Cyril a Kuba sice ve v jeho závěru nepokračovali ve famózním tažení z první poloviny turnaje. I tak ale dokončili turnaj s velice solidními výsledky, a to jak podle pořadí, tak i podle počtu bodů nebo uhraného ela.

Komentáře (2)

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 10 z 1590

Poslední komentáře

klik Franta Stojan hra...
Franta Stojan zatím hraje dobrý turnaj, v prostřední třetině uhrál 2,5 bodu a celkově má 4/6 a dě...
Autor: Mirek K.
[26.08.2016 - 20:46:16]
klik Cyril hraje Vienn...
Ahojte, za fandění děkuji. Článek o Vídeňském turnaji napíši, i když tentokrát se bude jednat o s...
Autor: Ponizil Cyrda
[26.08.2016 - 15:43:10]
klik Cyril hraje Vienn...
Cyril uprostřed turnaje trochu zpomalil třemi remízami v řadě (ale spíš ubráněnými než krátkými o...
Autor: Mirek K.
[22.08.2016 - 17:09:52]
klik Cyril hraje Vienn...
Cyril dnes ve třetím kole vyhrál už v 16. tahu po krásném Jxh7. Jak jsou ty šachy někdy krásně je...
Autor: Mirek K.
[19.08.2016 - 00:40:32]
klik Pardubice 2016 - ...
doplním, že u mně pochopitelně trochu zklamání převažuje - výsledek není špatný, ale GM normu jse...
Autor: Ponizil Cyrda
[05.08.2016 - 00:09:41]
© 2016 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95