Svátek

Dnes je: Sobota, 21. září 2019
Dnes má svátek: Matouš
Zítra má svátek: Dariana

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow Lysá nad Labem-Zlín 4:4 (3. kolo Extraligy, 4.12.2010)
Lysá nad Labem-Zlín 4:4 (3. kolo Extraligy, 4.12.2010)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 04. prosinec 2010

V zápase jsme dvakrát vedli a soupeři dvakrát vyrovnali, o konečné remíze v zápase rozhodla skoro stotahová Cyrilova remíza s velmistrem Jansou, Podrobnosti najdete v Romanově komentáři.

Před utkáním: Souboj třetího se čtvrtým nebo také domácího nováčka s naším mladým, ale už zkušeným extraligovým družstvem.
  Komentáře (2)
Přidal Roman Chytilek, 05-12-2010 17:36
V zasněžené a studené Lysé mají moc pěkný vánoční strom a my jsme tam sehráli perfektní zápas, ve kterém nám k vítězství nám chybělo jen dost málo. Soupeři nastoupili ve velmi silné sestavě a měli ratingovou převahu na všech šachovnicích. Od počátku se rozhořel urputný boj, který po cca dvou hodinách přerušila nabídka remízy od mého soupeře a kapitána domácích Petra Špačka. 
Měl jsem pěšce méně, za kterého jsem měl slušnou kompenzaci, můj soupeř je ale (podobně jako třeba náš Pavel) proslulý svým virtuózním trpěním za materiál, proto jsem raději přijal. 
Další dvě partie skončily až kolem kontroly. Kuba sice spadl soupeři do přípravy, v ostré pozici si ale počínal fakt mazácky, hrozby odrážel i sám hrozil, nenápadně získal lepší čas a těsně před kontrolou soupeře dorazil! Bohužel ho kompenzoval Honza, který si dlouho neuměl vybrat, zda bude v partii usilovat o výhodu nebo o vyrovnání, čehož Víťa Priehoda šikovně využil k tomu, že ho postupně nechal s velmi špatným střelcem: k dovršení smůly to po kontole byla jediná Honzova figura :upset - 1,5-1,5. 
Po kontole jsme šli do vedení, když Peter přehrál černými v napohled velmi silně (a asi i přesně) hrané dlouhé koncovce našeho někdejšího spoluhráče Tomáše Petríka. Vedení ještě zvýšil Marian, který zvolil v zahájení jednu z nejbezpečnějších variant proti drakovi, která ale není bez jedu, jak se přesvědčil i takvý znalec draka, jako je Marianův soupeř. Dostal se do časové tísně, kde se mi zdálo, že ho Marián mohl dorazit rychleji. I tak mu ale zůstala koncovka nestejných střelců a věží, ve které měl daleko postouplého pěšce, který rozhodl. Soupeři také nelenili a vydolovali dva vyrovnávací body na Tomášovi a Pavlovi. Tomášova ruská dlouho odolávala, před kontrolou se mi zdálo, že zabočil do koncovky, která půjde udržet, ale soupeř to asi zahrál velmi přesně. Pavel už podruhé ve dvou letech udivil velmi zvláštním romantickým gambitem, Tomáš Oral ale hrál partii velmi bezpečně, apřesto se mi zdálo, že před kontrolou se Pavel dostal z nejhoršího a dokonce srovnal materiál. Byla to asi jen iluze, jeho pozice byla stále těžká a nakonec se neubránil. 
No a hrdina uprostřed a nakonec měl být Cyril. Za zahájení mu sice velmistr rozehrávač Vlastimil Jansa svým nenapodobitelným způsobem huboval, faktem ale zůstává, že to byl on, kdo přehlédl pěkný trik, po kterém Cyril získal věž a tři pěšce za dvě figury. Cyrda převedl hru do koncovky, kde se rozvinulo epické drama, ve kterém se hobit snažil porazit raněného, ale zuřivě a velmi silně se bránícího, nazgůla. Už se zdálo, že bude triumfovat, ale Cyrda si nevybral správnou cestu a soupeř náhle získal strašně silnou protihru. Obě strany hrály dlouho na minutě a Cyril zvolil praktické řešení, kterým převedl pozici do remízové koncovky. Tímto výsledkem partie i po skoro 100 tazích skončila, byť Cyrdův soupeř remízu (podáním ruky) "reklamoval" už dříve. Každopádně to byla jedna z nejnapínavějších partií, které jsem za dvacet sezón v extralize viděl a Cyrda má můj respekt! 
Celkových 4-4 je tedy spíše ztráta, ale v zápase, který si hodně z nás bude dlouho pamatovat! :roll
Přidal Mira Beneš, 04-12-2010 18:34
Tak 4:4! Vysledky sachovnic uz jsou v databazi.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95