Svátek

Dnes je: Sobota, 21. září 2019
Dnes má svátek: Matouš
Zítra má svátek: Dariana

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow ŠK Zlín-TŽ Třinec 4:4 (06.11.2010, 1. kolo Extraligy)
ŠK Zlín-TŽ Třinec 4:4 (06.11.2010, 1. kolo Extraligy)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 05. listopad 2010

Vyhrál Honza Sosma, prohrál Cyril, zbytek remízy. Jako první remizovali Kuba Roubalík a Juraj Lipka. Po první časové kontrole to bylo pořád 1:1, Honza měl výhodu, Cyril nevýhodu, zbytek nevím. Nakonec Cyril opravdu prohrál, všechny první čtyři šachovnice skončily remízami a jako poslední svou výhrou vyrovnával Honza Sosna. Víc snad napíše někdo jiný.

 

Zlín A 4 : 4 TŽ Třinec
Polák Tomáš 2532 ½ - ½ 2565 Mišta Alexander
Jurčík Marián 2471 ½ - ½ 2502 Jakubowski Krzysztof
Michalík Peter 2471 ½ - ½ 2422 Plát Vojtěch
Čech Pavel 2403 ½ - ½ 2461 Murdzia Piotr
Lipka Juraj 2414 ½ - ½ 2369 Langner Ladislav
Ponížil Cyril 2398 0 - 1 2334 Neděla Vlastimil
Sosna Jan 2396 1 - 0 2381 Walek Milan
Roubalík Jakub 2275 ½ - ½ 2211 Frolík Martin

 

Před zápasem: Minulou sezónu jsme vzájemným zápasem uzavírali, letošní jím pro změnu zahajujeme. Dubnová nejtěsnější výhra nám přinesla krásné čtvrté místo, jak to asi dopadne tentokrát?
  Komentáře (3)
Přidal Tomáš Polák, 09-11-2010 08:59
Rosťo, doufám, že jsi při sestavování svazového rozpočtu myslel i na speciální měsíční gáže pro dosluhující velmistry 35+ :grin Byl by to od svazu pěkný dárek, když se už blíží ty svátky vánoční... Teď vážně - sezona je odstartovaná dobře a bude záležet jen na nás, jestli se z výletu po českých luzích a hájích vrátíme olysalí či ne.
Přidal rosta, 08-11-2010 17:22
Tome díky, já jsem díky tvému zastoupení spáchal rozpočet svazu. Zítra bude v Praze kolem toho asi diskuse.  
Myslím, že vstup do soutěže docela vyšel. Lépe než vloni a to byla dobrá sezona. Letos to bude více vyrovnané a čtyři body jsou pěkné. Výlet do Čech rozhodne o tom, jaká bude ta letošní. A po loňsku bysme měli hrát nahoře.
Přidal Tomáš Polák, 08-11-2010 10:34
Tak nám už zase začala nová sezona. A hříčkou osudu jsme zahájili právě se soupeři, s nimiž se loňský (a velmi povedený) ročník končil. Tehdy jsme uloupili dvě výhry a pochutnali si na bramborové placce. Nutno podotknout, že nyní nám chyběla osobnost v osobě Romana, kapitánský můstek byl tedy plně obsazen Rosťou a dočasně i mou osůbkou a letošní premiéra byla trochu neslaná a nemastná (naštěstí nás shovívaví diváci nevypískali :) Dost řečí a pojďme k zápasu. Třinečtí oceláři neponechali nic náhodě a přijeli v plné zbroji - schylovalo se tedy k dalším legendárním bitvám na 5. a 7.šachovnici. Jura však nebyl naladěn k boji na svůj život a na soupeřovu smrt a záhy se podepsal smír. Na Jurovi se možná podepsala nedostatečná předzápasová příprava na otrokovickém občerstvovadle, beru to na sebe a příště na sraz dorazím o mnoho později :grin Mezitím však House uloupil pěšáčka a stál jasně líp. Pavel stál v pohodě, na prvních dvou deskách zahajovací část partie plynule přešla do koncovky. Honza meditoval o budoucí síle svých dvojpěšců, Kuba srovnával a Cyrda litoval, že nemá u partie solničku, pepřenku a misku s olejem. Co se dělo dál? Kuba srovnával a srovnával až dorovnal. V partii lídrů se vzájemně odmítala remíza, černý však stál opticky o trochu lépe, naštěstí jsem si nakonec vzpomněl na tuhou obranu a la TPčko a vzniklou věžovku bez potíží udržel. Marián si udělal listopadový výlet do Berlína, kochal se památkami a přilehlými parky, hledal zábavu i poučení a oboje se mu dostalo měrou vrchovatou. Hodnocení se měnilo jak aprílové počasí, prešovský beton vše zdárně vydržel. Pavel se ve slovanských vodách cítí jako vydra ve vodě, soupeře přelstil do mírně lepší koncovice, ale dřeva už moc nebylo - draw! Cyrda se u partie nudil k smrti, a tak jsem mu při setkání na toaletě "poradil", ať to v časovce zkusí šikovně otevřít. Cyrda to zkusil, nudná šeď se změnila v růžovou zápletku, ale soupeř byl na výši a zasadil Cyrdovi nemilosrdný hák, pak už bylo pozdě bycha honit. House stále držel pika navíc, dostal se však do časového presu, pozice se zamotávala a přiostřovala, z počítání by snad lekla i rybka, pár šancí zůstalo nevyužito a soupeř se vysmekl do remízy. Zůstal nám tedy borec nakonec a legendární evergreen Honzy s Milanem Walkem. Honzův útočný centrální dvojpěšec plus obranný val před vlastním králem dávaly tušit rozuzlení v náš prospěch - Honzovo pohodlíčko je k nezaplacení. No a dámská koncovka už byla ódou na oslavencovu radost. Takže na úvod remíza 4:4, Roman toho holt víc nevymodlil a Shivův hněv byl jen polovičatý.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95