Svátek

Dnes je: Středa, 23. září 2020
Dnes má svátek: Berta
Zítra má svátek: Jaromír

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow ŠK Lokomotiva Brno - ŠK Zlín B 4,5:3,5 (10. kolo 2.ligy E, 28.03.2010)
ŠK Lokomotiva Brno - ŠK Zlín B 4,5:3,5 (10. kolo 2.ligy E, 28.03.2010)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 26. březen 2010

 

Není vůbec lehké psát tuto reportáž jako kapitán, zvlášť, když jsme v utkání byli jednoznačnými favority, tak do toho!

Jako první vyhrál Michal, který v dost divoké pozici, kdy oba soupeři měli vyvinutou jen dámu a oba jezdce prokázal, že jeho figury stojí aktivnějc a po soupeřově zaváhání krásným tahem Jh7 strhnul vítězství na svou stranu, doporučuju jeho miniatúrku přehrát :-). Pak jsem vyhrál já, když všechny mé figury mířily na Vaškova krále a bylo jen otázkou propočtu spočítat, kde a co obětovat :-). Pak bohužel prohrál Peťa Koutný, který získal pika zadarmo, pak však neviděl mezitah se šachem a ztratil figuru, bojoval dál, ale soupeř si vítězství pohlídal.

Zhruba po hodině a půl tak vedeme 2:1, ale moc nadšený jako kápo jsem nebyl. Cyril měl trošku pasivní figurky, neměl na co hrát, Karel získal pěšce, a nezdálo se, že by za to soupeř něco mohl mít, Petr Kořenek stál podezřele, a když Lukáš Řehák začal pojídat kryt okolo jeho krále a následně i věž, nevypadalo to s ním dobře. Pan Macura stál hodně stísněně, soupeř ovládal jediny volný sloupec b, Martin tahal pozici okolo roviny. Takže když to shrnu, zápas někde na hraně 4-4.

Pak se dlouho hrálo bez rezultátu, mám pocit až do kontrol. V této době jsme s Peťou zuřivě hodnotili naše šance, nutno dodat, že jsme naše šance neviděli moc vysoko, na druhou stranu, naše hodnocení, ale i pozice se často přelévaly z jedné strany na druhou, takže nějaká naděje v nás byla.

Zápas se zlomil asi ve chvíli, kdy Karel Vlach začal vypouštět výhodu ve věžovce, Marťa ztratil kvalitu a Cyrda výhodu nenašel, naopak pan Macura ztratil jednotahově figuru, jen Petr za pomoci soupeře začal mít protihru, kterou byste v pozici s věží míň asi nečekali.

Jako první prohrává pan Macura, takže 2:2. V zápěstí dostává Martin mat, nutno uznat, že jeho soupeř to vymyslel pěkně, ale kdyby to Martin nemusel hrotit, tak i bez kvality jasná remíza, kterou zaručovala trojice Sc6 a pěšci d5, b7. Poté končí remízou i Cyrdova partie, soupeř jeho důslednou opatrnou hru na remízu nakonec ustál ve zdraví. Dohrávají se poslední partie za stavu 2,5-3,5, avšak v obou taháme za kratší konec. Karel zariskoval, avšak poztrácel několik pěšců a nakonec udržel remízu v koncovce V+p proti V. Petr Kořenek dostal nabídku remízy v asi prohrané koncovce, nejprve chtěl hrát dál, ale když zjistil, že by vyhrál jen tak, že by Lukáš Řehák spadl pod stůl a půlhodiny z tama nevylezl, tak přijal smír.

Celkově jsme tedy těsně prohráli, máme však štěstí v neštěstí, když se něco podobného podařilo i Brnu v Hustopečích, takže i nadále zůstáváme první, na skóre před St. Městem, takže postup máme stále ve svých rukou.

Před zápasem: Zápas prvního s posledním, ale domácí určitě budou chtít pomoct svým úspěšnějším kolegům, kteří na nás ztrácí pouhý bod.
  Komentáře (10)
Sxh7
Přidal Martin Senkyr, 30-03-2010 07:05
Vidíš, Cyrdo, co všechno nevidím, myslím, že bych to teď mohl použít jako diagram pro děti, aby oni podobné šance nepřehlíželi :-)
Přidal Karel Vlach, 29-03-2010 17:35
O věžovkách se moc rád v Ostravě moc pobavím :) , jsem se pořádně v životě do žádné věžovky nedostal tak tam mám opravdu nedostatky... 
Partie se lámala ve chvíli kdy jsem si blbě nechal sebrat f4 a vyměnit pěšce, o pár tahů dřív jsem mohl začít hrát na mat, akorát jsem to neviděl až do konce a zatím jsem to ještě neanylozoval. 
Jinak to bylo typické utkání kdy jsme měli sestavu o něco lepší než soupeř ale bohužel utkání se nám celkově vůbec nevydařilo, ale šance žije dál  
:)
Přidal Ponizil Cyrda, 29-03-2010 15:17
Ahoj Miro, 
Článek na Brněnském webu jsem si též přečetl. Zápas bych rozhodně jako senzaci nehodnotil, my jsme měli problémy se sestavou a Brněnští mladíci vzadu jsou rozhodně plní potenciálu a rozhodně mají v týmu hráče, kteří dokáží zahrát. Zápas se jim povedl a nechápu, jaktože mají tak málo bodů. Vzhledem k problémům ze sestavou jsme je rozhodně ani podcenit nemohli, možná jsme si jenom nedali pozor. Větu, že jsme se doposud tvářili suveréně, nechápu, možná pouze Brňáci čtou náš web :-) 
 
K zápasu:  
Můj soupeř si prostě za zahájení bílými vybral variantu, která je, jak jsem se teď díval, totální rovina. Navíc soupeř hrál partií dost přesně, měnil jednu figurku za druhou. Já jsem partií asi taky nehrál špatně, snažil jsem se vymýšlet, v jeden moment jsem začal věřit, že bych mohl nějákou výhodu získat, ale asi jsem to vzápětí zahrál nepřesně a prostě remíza. 
V jednu chvíli jsem si myslel, že jsem vyhrál na čas, soupeř překročil čas, akorát mi nedošlo, že už bylo po 40 tahu :). Jsem zvyklí, že když končí druhý sloupec, že je to 40 tah, akorát jsem si prostě nevšim, že v Brně mají sloupky v partiáři po 30 tazích. Kdybych si toho všiml dřív, možná bych se i trochu zamyslel, ale asi by mi to moc nepomohlo. 
 
V zahájení mi přišlo, že vzniklé sicilceu nerozumí ani Marťa, ani Vašek :-) ( po e5 rozhodně měl příjít skok koněm na d5, ne na d7 a nevím, jestli náhodou nefungoval zisk pěšce Sxh7 a Dd3 s dobráním střelce na d6). Ale pak to zahrál Marťa dobře, konečná kombinace byla třešnička na dortu 
 
Peťa Koutný, nepochopím, co se stalo. Měl čistého pěšce víc a najednou byl bez figury. 
 
Karel Vlach hrál partií dobře, dostal se do lepší věžovky, která ale byla objektivně remíza. Karel je hold asi útečník a technické pozice nejsou jeho nejsilnější stránka, ( něco jako já, když jsem byl ještě talent :)). Kdyžtak se v Ostravě můžem pobavit o věžovkách, o pravidlu 6 řady. Karel ale chtěl zahrál a jak jsem odjížděl, volil druhý, lehce komplikovanější způsob, který by věžovku měl taky remisovat ) 
 
Na 5 se na Pana Kořenka soupeř něják vrhl a začal dobře kombinovat. Partií jsem moc neviděl. V závěru ale spoupeř soupeř nabízí remízu pro družstvo v asi přivyhrané pozici. 
 
Něstli někdo podal z nás velmi precizní výkon, tak byl Míša, který mladého talenta a mládežnického mistra republiky ve svém stylu zabil. Uhnul ze zahájení, mladý talent se přestal orientovat a Míša celkem rychle zvítězil. 
 
Na 7 šachovnici černými se Panu Macurovi nepovedlo zahájení a zbytek partie se poměrně trápil.  
 
Na 8 Marťa Tesař získal asi malé plus, měl solidní pozici, typický Najdorf. Jeho ztrátu kvality jsem vůbec neviděl. 
 
Je neuvěřitelné, po čem všem máme stále postup ve svých rukou. :)
Z webu Loko Brno
Přidal Mirek K., 29-03-2010 00:04
Na webu Loko Brno v článku pana Vachka o zápasu jejich áčka mě zaujaly dvě věci: 
- ".. dosud suverénně tvářící hráči Zlína ..." - fakt jste tak úspěšně předstírali suverénnost anebo to tak jen brněnští chtěli vidět? Pokud vím, tak jsme zrovna s nějakou suverénní náladou k zápasu neodjížděli. A o nějakém podcenění soupeře se taky určitě nedalo mluvit... 
- Čtyři (i když vlastně jen tři) současně hrané zápasy v jedné místnosti? Jaké to bylo?
Přidal Mira Beneš, 28-03-2010 19:05
Se mi zdá, že postoupit nechce nikdo, tak to asi fakt bude muset zůstat na nás :grin pěknej horor!
hrozný zápas
Přidal petr koutny, 28-03-2010 18:04
Nejnepovedenější zápas za rok, asi je to v jen v hlavách a i když na to máme,jako bychom se báli postoupit.  
Cyril - remiz, jak stál ví jen on sám 
Martin - pěkně obětuje věž na f7 a vyhrává 
Já - hlupák dne,  
Karel - stojí na výhru, pak na pokraji prohry a remiz 
Peťa - soupeř asi dobře připravený, v kombinacích ztrácí věž a pak začaruje a má koncovku jen s kvalitou míň, ale odhodlaně nabízí že bude bojovat až dokonce a klidně i to že prohraje, jen nechce podepsat remiz, která znamená naší porážku, Peťa dnes podal obdivuhodný výkon pro družstvo 
Emil - za nic moc to nestálo, asi jako u mě 
Martin - v rovné pozici ztrácí kvalitu a když už stojí na remiz, hraje pro družstvo, riskuje a prohrává. 
Zasloužená prohra, vyzdvihl bych ale výkony našich hráčů. kteří bojovali pro družstvo opravdu tvrdě. 
Prohráli jsme ale jakousi náhodou jsme stále první. 
Abych nezapomněl, jistí chytrolíni z brna nám děkovali, že jsme nechali postoupit jejich Brno do první ligy,prý na postup čekají už celý rok! já naopak po dnešním kole jim přeji další rok v druhé lize, díky hoši za Vaší dnešní prohru!
stare mesto vyhralo
Přidal petr koutny, 28-03-2010 15:46
4,5:3,5
Pořád vedeme?!
Přidal Mirek K., 28-03-2010 15:36
Podle unformace z Loko Brno prohrála Loko Brno C v Hustopečích. Takže možná pořád vedeme?! - viz http://lokomotivabrno.klenot.cz/?q=2-liga-loko-zlin-b-4-5-3-5-senzace-posledni-porazil-prvniho
Přidal Mirek K., 28-03-2010 15:08
:-((((((((((
Přidal Martin Senkyr, 28-03-2010 14:18
prohráli jsme 3,5-4,5 nutno dodat že naprosto zaslouženě

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95