Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow Zlín A-2222 ŠK Polabiny 6:2 (6. kolo Extraligy, 13.02.2010)
Zlín A-2222 ŠK Polabiny 6:2 (6. kolo Extraligy, 13.02.2010)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 12. únor 2010

První domácí zápas Áčka v této sezóně - a hned je z toho vysoké vítězství nad ambiciozním nováčkem z Polabin. Vyhráli Čech, Lipka, Sosna a Ponížil, další čtveřice remizovala.

Před zápasem: Náš první letošní domácí zápas. Z Polabin sice zní hlasy, že "si jedou na Moravu pro šest bodů". Ale nám se letos zatím také daří, na druhé místo ztrácíme jen dva body, na Polabiny dokonce jediný bod. Takže výsledek utkání by měl být zcela otevřený.

13:30 hod.: Zatím 3:1 (po první časové kontrole)

Jako první remizoval Marián Jurčík, po tom Roman Chytilek. Těsně před časovou kontrolou vyhráli Cyril Ponížil a Juraj Lipka, takže jsme vedli 3:1. Tomáš Polák měl pěšce víc, Honza Sosna dva, koncovky na dalších dvou šachovnicích byly materiálně vyrovnané. Snad jsme tedy vyhráli.

15:30 hod.: Nakonec jsme vyhráli 6:2

Tak prý remizovali Tomáš Polák a Peter Vavrák. Vyhráli Pavel Čech (já jsem přitom celou dobu myslel, že se brání ...) a Honza Sosna (čtvrtá výhra v řadě !!)
  Komentáře (1)
Přidal Roman Chytilek, 14-02-2010 21:11
Zápas měl předehru, která je zmíněná už v článku. Nedá se říct, že bychom byli bez motivace i tak, ale po odvážném prohlášení Davida Kaňovského jsme k zápasu přistoupili skutečně velmi zodpovědně. 
Pečlivá příprava soupeřů se na předních šachovnicích zneutralizovala zapomenutím House v Brně a nastoupením Peťa Vavráka, na zadních odbočením z přípravy. Nepovedlo se to jen Cyrilovi, jeho soupeř volžský gambit uhádl a v pozici se cítil velmi pohodlně. Je také potřeba přiznat, že Honzovi se odbočit povedlo jen za cenu ambiciózní varianty, snažící se nepokrytě dokázat, že poučky o síle střelců proti jezdcům v otevřené pozici se zakládají na lži :p
Na 1. a 3. šachovnici zvolili hosté neobvyklou, avšak strategicky náročnou, variantu 1.d4 d5 2.c4 dc 3.Jf3 Jf6 4.e3 g6. Taková transakce samozřejmě není bez rizika- dobře v ní například vyniknou rozdíly v porozumění principům rozehrání šachové partie! Zatímco strategický radar Michala Konopky byl vyladěn skvěle a ještě dlouho po zápase jsme obdivovali mistrný způsob, jakým získal černými perspektivní pozici, kterou nabídkou přeměnil v zaslouženou půlku, mladý polabinský lídr se v pozici orientoval sice velmi rychle, avšak zřetelně hůře, a Tomáš získal zdravou hrou jasnou výhodou. 
Bez zajímavosti nebyly ani boje na dalších šachovnicích. Peťo v ostré variantě francouzské vyšel ze zahájení s perspektivní pozicí, lépe stál i Jura, já jsem proti soupeřovic silnému článku šikovně zvolil zahájení a dostal pozici, která se podle vývoje zápasu dala hrát na remis i na tři výsledky. Bylo ale jasné, že rozhodovat bude opět Cyril. \"Burlak na Volze\" stál tentokrát objektivně nejspíš hůře, ale v řece variant se tentokrát orientoval jako starý říční vlk! Soupeř znervózněl a Cyril ho poměrně rychle dorazil. Po této partii to začalo jít s hosty z kopce. Já jsem okamžitě přeladil do remízového módu, Jura svého soupeře předčil v porozumění pozici s mnoha figurami v centru a získal vyhranou pozici, kterou bez problémů uplatnil. Peťo v zajímavé partii, v níž se se soupeřem pak v analýze snažili přesvědčit, že oba stáli lépe, remizoval po vyčerpání všech možností. Z mírně horší pozice svého soupeře přehrál Pavel Čech a z o hodně horší i Honza. Nakonec nás mrzelo jen to, že svou výhodu nezúročil Tomáš, kyvadlo se ale zastavilo na příjemných a (vzhledem ke statečnému předzápasovému prohlášení hostí) i ironických 6:2. Velkou spokojenost s ubráněným moravským polem jsme tentokrát ani neskrývali! :p

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95