Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow Duras Brno-Zlín A 3:5 (5. kolo Extraligy, 12.02.2010)
Duras Brno-Zlín A 3:5 (5. kolo Extraligy, 12.02.2010)
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 11. únor 2010

Podle informací na svazovém webu jsme vyhráli 5:3, když vyhráli Tomáš Polák a Marián Jurčík (jeho první extraligová výhra v našem dresu) na prvních dvou šachovnicích a k tomu ještě Honza Sosna na sedmé (třetí výhra v řadě). Prohrál jen Cyril Ponížil. Prostřední čtyři šachovnice skončily remízou (Čech, Michalík, Lipka, Chytilek).
  Komentáře (1)
Přidal Roman Chytilek, 14-02-2010 20:32
I když jsem se před pátečním kolem přesvědčoval, že jde o zápas jako každý jiný, tak docela to nebyla pravda. Střetli jsme se s družstvem, kterému jsme Tomáš, House a já pomohli postoupit do extraligy a kterému bychom tam přáli setrvání. Soupeři se nacházeli v nepříjemné, i když ne beznadějné, situaci a odhodlaně nás přivítali v krásné hrací místnosti s bojovým naladěním, které si z angažmá v Durasu dobře pamatuji, spoustou diváků a celkově atmosférou, která připomínala derby. 
Zápas byl hodně bojovný a zlomil se až cca dvě minuty před časovou kontrolou. Do té doby jsem remizoval já s Mirkem Jurkou- řekl bych, že naše pokusy navzájem se prostřelit nebyly úplně symbolické, ale holt Mirek je neprůstřelný celý život a já letos :). Následoval Pavel Čech s Neklanem Vyskočilem- černými lépe nestál a měl horší čas, takže jsem nic neměl proti opakování tahů. Ve zbývajících šesti partiích se hodně bojovalo: Jura jako obvykle a Tomáš (překvapivě) vytáhli francouzskou, v obou případech s hodně komplikovanými pozicemi, menší výhody si drželi Marian a House, dost suchou pozici, nicméně s velkým potenciálem být borcem na konec, obhospodařoval pečlivě Honza a jediná partie, která se mi moc nelíbila, byla Cyrilova. Nicméně právě Cyril zavelel na zteč- soupeře překvapil nečekaným postupem pěšce před svým králem a najednou si s půl hodinou navíc vybíral, jakou pozici s obrovskou výhodou zvolit. V tento moment jsem byl dost optimistický. 
Soupeři ale dál dobře bojovali- Tomáš musel čelit za pěšce nebezpečnému tlaku, Jura přešel do nepatrně lepší koncovky, která od pohledu vypadala jako remis, Housova pozice se zkomplikovala. I proto jsem měl velkou radost, když asi pět minut před kontrolou Mariánův soupeř nevydržel tlak a v horší pozici ukončil partii hrubkou. Zejména proto, že Cyrilova partie se otočila na nesprávnou stranu. Cyril zvolil lákavý plán hrát na mat v koncovce, černý se ale jedinými tahy ubránil, rozvinul nebezpečnou protihru a ve 40.tahu, kdy již bylo bezpodmínečně nutné remizovat, spáchal Cyril harakiri. V ten moment House se čtrnácti vteřinami na hodinách nevzrušeně začal ověřovat, jestli má přijmout remízu, což jsem mu nedoporučil (řekl bych, že vzhledem k situaci až zbytečně mnoha slovy). Škoda, že jsem neměl třetí oko vzadu hlavy, viděl bych, jak Tomáš korunuje svůj brejk a po kontrole stojí už úplně na výhru. Takto jsme po jeho výhře a Jurově remíze vedli 3,5-2,5 a čekali, zda House udrží o něco horší pozici nebo Honza vyhraje o něco lepší. Povedlo se nakonec obojí a po vyrovnaném boji jsme si v dobré náladě odváželi vítězství, které tentokrát získalo spíše šťastnější než lepší družstvo v zápase, kde se ani jeden ze soupeřů neměl zač stydět.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95