Svátek

Dnes je: Úterý, 25. únor 2020
Dnes má svátek: Liliana
Zítra má svátek: Dorota

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Hlavní stránka arrow Články arrow Přebor Moravy a Slezska arrow MMS - doprovodný program (aneb nehrály se jen šachy)
MMS - doprovodný program (aneb nehrály se jen šachy)
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 02. listopad 2009

Tento článek měl určitě vzniknout už někdy během turnaje, ale nějak nebyl při tom tempu dvou kol denně čas. Tak aspoň teď zpětně z archivních důvodů, až se třeba zase někdy budeme chystat na pořádání dalšího MMS a budeme si číst tyto články :-)

Určitě se našli takoví mladí šachisté, kteří během pěti dnů ve Zlíně nepoznali nic jiného než šachy. Odehráli partii, pak ji šli rozebrat, pak hráli volné partie s kamarády, málem kvůli tomu zapomněli jít na oběd, pak odpolední kolo, rozbor a večer příprava na dalšího soupeře.

Ale většina byla myslím těch, kteří si užili i nešachových radovánek. Na internátu byla možnost si zahrát stolní tenis. Na ten se ostatně myslím hodně těšily i některé z šachových osobností na turnaji.

Na hotelu Moskva byl v prostoru kavárny mezi dvěma hracími sály k dispozici kulečník. A někteří tam trávili tolik času, že bych se nedivil jejich zlepšení v kulečníku než v šachách :-)

Díky známějším i těm zatím méně známým výrobcům logických her se menší hrací sál měnil po skončení partií a rozborů v hráčské doupě. Známé i zcela neznámé hry testovali jak děti, tak i jejich rodiče a doprovod. Viz také fotografie. A samozřejmě takto relaxovala i IT jednotka pořadatelského sboru. :-)

Jiní naopak asi chtěli procvičit nejen hlavu, ale i tělo. Pro ty byly pro změnu k dispozici plavenky do krytého plaveckého bazénu v zimních lázních.

Očekávaným vrcholem doprovodného programu pak byl výlet do ZOO Lešná. Autobus odvezl všechny zájemce od internátu až ke vstupní bráně do ZOO a po dvou a půl hodinách zase zpátky. A zájemců bylo opravdu mnoho. Myslím, že kromě Frýdku-Místku a některých skorodomácích výprav se nenašlo mnoho dalších, které by si tuto příležitost nechaly uniknout. Však jsem také u pokladny na dotaz: "Kolik vás je" popravdě odpovídal, že "hodně". Tato odpověď ale nestačila a tak jsem musel dělat živý turniket a napočítat mnoho desítek zájemců.

V ZOO samotné to bylo zajímavé. Na jednu stranu docela vlezlá zima (za tu ale pořadatelé nemohou :-), na druhou stranu luxus v podobě skoro prázdné ZOO. U pár zvířat už sice cedulka s papouškem v čepici oznamovala: "Byla nám zima, přestěhovali jsme se do tepla, uvidíme se na jaře". Ale naopak třeba atrakce v dětském koutku jsme měli prakticky jen sami pro sebe. A jak jsem viděl třeba výpravu Postoupek, tak ti si to užili maximálně :-) Já jsem šel opačně než většina výprav, takže jsme se přibližně v polovině zase setkali, jak můžete vidět i na některých fotografiích ze ZOO. A bylo to zase u online přenosu. Ale tentokrát ne šachového, ale před tygřím výběhem, kde můžete kromě tygra-tatínka ve výběhu také v TV sledovat nedávno narozeného malého tygříka s maminkou. No a když se největší sup v poměrně nedávno otevřené průchozí voliéře rozhodl, že návštěvníky nesezobne ale jenom pořádně vystraší, tak se všichni šťastně dostali i zpátky do autobusu a na páteční odpolední partii.
  Komentáře (1)
Přidal Ponizil Cyrda, 04-11-2009 20:09
Bych chtel podekovat Mirovi Kocianovi za jeho adminskou praci, ze vsechno pravidelne sepisoval a aktualizoval. Mame byt diky nemu na co hrdi !

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95