Svátek

Dnes je: Úterý, 25. únor 2020
Dnes má svátek: Liliana
Zítra má svátek: Dorota

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Hlavní stránka arrow Články arrow Přebor Moravy a Slezska arrow MMS - průběh posledního kola a medailisté
MMS - průběh posledního kola a medailisté
Napsal Mirek K.   
Neděle, 01. listopad 2009

H16: 1. Seidl (Bedřichov) 7 2. Musil (Loko Brno) 6,5 3. Zezula (Náměšť) 6
H14: 1. Kozel 7 2. Kubík (oba Frýdek-Místek) 3. Boček (Duras Brno) oba 6,5 bodu 
H12: 1. Kratochvíl 8,5 2. Mičulka (oba Náměšť) 8 3. Dvořák (Loko Brno) 7,5 
H10: 1. Havelka 7,5 2. Plšek 7 (oba Frýdek-Místek) 3. Daněk (Duras Brno) 6,5
D: 1. Bohanesová (Frýdek-Místek) 2. Kubošová (Orlová) 3. Hemalová (Znojmo) všechny 6,5

Podrobnosti o průběu posledního kola uvnitř článku.

Pokusím se o takový malý online přenos z posledního kola podle toho, jak budou jednotlivé partie průběžně končit. 

10:00: 

V H10 si výhrou na první šachovnici zajistil první místo Ondřej Havelka se sedmi a půl body. Jeho týmový kolega z Frýdku-Místku Antonín Plšek v posledním kole remizoval a má stříbro. O třetí místo byl velký boj a nakonec se o něj podělili tři hráči se šesti a půl body. Nejdříve ztratili šanci Filip Zavadil (Postoupky) prohrou na první šachovnici a po remíze i Matěj Kuchař z Frýdku, který se dlouho pohyboval na medailových pozicích. Naopak šanci vycítili hráči, kteří měli před posledním kolem 5,5 bodu a v tom posledním vyhráli (Tomáš Filip z Frýdku a David Pilch z Třince). Nakonec ale díky nejlepšímu pomocnému hodnocení stačila závěrečná remíza Danielovi Daňkovi z Durasu Brno.

10:10: 

Tři z prvních čtyř partií v H14 skončily po méně než dvou hodinách remízami. Ty zaručily první místo Jiřímu Kozlovi z Frýdku-Místku se sedmi body. Remíza mezi jeho spoluhráči na druhé šachovnici (Tomáš Chromík a Michael Kubík) znamená pro oba dva 6,5 bodu a dlouhé čekání na výsledek dalších dvou partií. Kdokoliv z trojice Melzer (Havířov), Walek (Třebíč), Boček (Duras Brno) by je totiž při výhře díky pomocnému hodnocení předstihl.

10:20:

V H16 se z předních stolů už čeká jen na výsledek první šachovnice. Na druhé si Jiří Musil (Loko Brno) zajistil se 6,5 body minimálně stříbro. Na třetí remizovali Vojtěch Dobeš (Staré Město) a Luděk Volčík (Boršice). Oba mají šest bodů a jistý postup. Ale co se týká medailí, tak se naskytla příležitost i pro pětibodové hráče, pokud v posledním kole vyhrají. To se zatím povedlo Rudolu Zezulovi (Náměšť), ještě se čeká na Ondřeje Strnada (Duras Brno) a Martina Jánu (Humpolec). Štěpánu Seidlovi z Bedřichova by k prvnímu místu měla stačit remíza (má lepší pomocné hodnocení), na třetím místě je zatím Vojtěch Dobeš, ale to se ještě může změnit. 

10:30:

V H12 vyhrál na druhé šachovnici David Mičulka z Náměště a s osmi body si zajistil minimálně stříbro. Až výsledek jeho spoluhráče Víta Kratochvíla ale rozhodne o barvě kovu. K bronzové medaili měl před posledním kolem nejblíž Adam Dvořák z Loko Brno, kterému by měla stačit i remíza.

10:40:

Zatímco nejmladší kategorie H10 je již dohraná a třeba v H16 už také skončila většina partií, v H12 se ještě tvrdě bojuje. A mezi dívkami dokonce neskončila ještě ani jedna partie...

10:50:

V H16 vyhrál na první šachovnici Štěpán Seidl z Bedřichova a způsobem start-cíl vyhrál celý turnaj se sedmi body. Druhý je tedy Jiří Musil z Loko Brno, který už dřív remizoval. Na třetím místě se stále drží Vojtěch Dobeš ze Starého Města, jeho náskok v pomocnm hodnocení se ale s kadou další odehranou partií zmenšuje. U zbývají jen dvě...

11:00:

V H12 vyhrál na třetí šachovnici Adam Dvořák (Loko Brno) a se 7,5 body má jistý bronz. Je zajímavé, že podle onlinu už partie na druhé šachovnici (David Mičulka) před čtvrthodinou skončila, ale k hlavnímu rozhodčímu se tento výsledek zatím nedostal.

11:05:

Mezi dívkami zatím žádné oficiální výsledky nejsou. Podle těch neoficiálních ale už vyhrály Kubošová (Orlová) a Šperková (Vyškov) a teď čekají, jak si povedou jejich konkurentky.

11:10:

Jako druhá skončila kupodivu nejstarší kategorie H16. A poslední dvě partie také rozhodly o změně na třetím místě. Na něm se dlouho pohyboval Vojtěch Dobeš ze Starého Města. Ale s každou další odehranou partií se na něj díky pomocnému hodnocení víc a víc dotahoval Rudolf Zezula z Náměště. Nakonec měli oba hráči stejně bodů i první pomocné hodnocení, o bronzu Zezuly tak nakonec rozhodlo až druhé pomocné hodnocení!! V poslední partii této kategorie bojoval do poslední chvíle o postup Martin Jána z Humpolce. Remíza ale nestačila, skončil nakonec na desátém místě jen kousek od postupové osmičky. 

11:15:

V H14 skončila partie Walek-Melzer na onlinu remízou. To znamená, že stupně vítězů obsadí kompletně jen hráči Frýdku-Místku v pořadí Kozel (7 bodů), Kubík, Chromík (oba 6,5 bodu).

11:45:

V H12 vyhrál na první šachovnici Vít Kratochvíl z Náměště a vyhrál po výborném výkonu celý turnaj se ziskem 8,5 bodu z devíti partií. Na dalších místech jsou tedy David Mičulka (také z Náměště) a Adam Dvořák z Lokomotivy Brno.

11:50:

Poslední kolo v kategorii dívek potvrdilo předchozí trend. Opět se celé pořadí úplně promíchalo. Vedoucí Jana Hlaváčková prohrála, naopak trio jejích pronásledovatelek vyhrálo a obsadilo nakonec první tři místa. Díky nejlepšímu pomocnému hodnocení nakonec vyhrála Vendula Bohanesová (Frýdek-Místek), druhá byla Hana Kubošová (Orlová), třetí Lydie Hemalová (Znojmo). Jana Hlaváčková (Loko Brno) klesla na konečné čtvrté místo, o které se podělila s Kristýnou Šperkovou z Vyškova. Další dvojice dívek skončila s pěti a půl body těsně za nimi. Prvních sedm dívek se tedy vešlo do rozmezí jediného bodu - velmi vyrovnaný turnaj.

12:10:

Tak jedna omluva ke kategorii H14. Myslel jsem, že o medailistech je již jasno. Ale nějak jsem přehlédl Tadeáše Bočka, který ještě při své výhře v posledním kole mohl Tomáše Chromíka předstihnout. Přesně to se nakonec také stalo. Ve prospěch Chromíka to celé ještě mohl otočit výsledek poslední partie celého MMS. Na sedmé šachovnici hráli Novotný a Tománek remízovou věžovou koncovku, bílý ale nakonec nastavil zadarmo věž a rozhodl tak mj o bronzu pro brněnského Bočka.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95