Svátek

Dnes je: Úterý, 25. únor 2020
Dnes má svátek: Liliana
Zítra má svátek: Dorota

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Hlavní stránka arrow Články arrow Přebor Moravy a Slezska arrow MMS po sedmém kole
MMS po sedmém kole
Napsal Mirek K.   
Sobota, 31. říjen 2009

Začíná jít do tuhého. Hráči mají před sebou už jen poslední dvě kola. Dopolední sedmé kolo nepřineslo žádné převratné změny u chlapců, zato v dívčí kategorii je už zase všechno jinak...

Zatímco v chlapeckých kategoriích se žáné velké změny na čele turnajů dopoledne nestaly, u dívek nezůstal káme na kameni. Proto tentokrát začnu jimi.

Vedoucí duo Kubošová, Bohanesová  sedmém kole totiž shodně prohrálo. Do čela se tak vrátila Kristýna Šperková z Vyškova (která vedla už po třetím kole). Spolu s ní je na čele Jana Hlaváčková z Lokomotivy Brno, která se sice pomalu rozjížděla (1/3), ale poslední čtyři kola vyhrála. Tato dvojice má na kontě pět bodů a půlbodový náskok před čtveřicí dalších dívek. Obě vedoucí dívky se v předposledním kole utkávají spolu, naopak některé jejich pronásledovatelky mají velice lehký los proti nejslabším hráčkám turnaje. Bohužel se již začíná projevovat to, že dvanáct dívek hraje devítikolový turnaj. 

V kategorii H16 se stále drží v čele Štěpán Seidl z Bedřichova. Už ale jen díky pomocnému hodnocení, protože po dopolední remíze (s Dobešem) se na něj (výhrou s Medunou) dotáhl boršický Luděk Volčík. Oba mají pět a půl bodu a půlbod náskoku na dvojici Musil (Loko Brno), Dobeš (Staré Město). Zajímavý zůstává také pomyslný souboj o nejlepší dívku, protože Langnerová z Havířova prohrála a tak dvojice Phamová (Zlín), Zavadilová (Duras Brno) po vzájemné remíze stáhla její náskok na pouhý půlbod. V předposledním kole mají oba vedouc hráči bílé figury, naopak jejich nejbližší pronásledovatelé hrají černými. Bude zajímavé, jestli vedoucí dvojice svůj náskok zvýší nebo jestli se naopak situace na čele nějak zamotá.

V H14 se také pořadí na čele neměnilo. Jiří Kozel z Frýdku porazil černými Fargače a drží se šesti body půlbodový náskok. Na samostatné druhé místo se propracoval dvěma výhrami za sebou Petr Walek z Třebíče. Ten je jako sedmnáctý nasazený zatím asi největším překvapením turnaje. Za nimi následuje pětice pětibodových hráčů. Kromě hráčů vzpomínaných už v předchozích článcích (Melzer-Havířov, Kubík-Frýdek, Boček-Duras) jsou v ní taky Tomáš Chromík z Frýdku (kterého jsem včera nějakým omylem přehlédl, přestože byl po šestém kole na druhém místě jako nejlepší ze 4,5-bodových) a Nataša Richterová (Duras Brno), která turnajem zatím prochází nenápadně, ale přitom ještě neokusila hořkost porážky. Stejně jako ve vyšší kategorii se zatím moc nedaří prvnímu nasazenému hráči. Jan Palášek z Postoupek naposledy vyhrál ve druém kole, nyní je se čtyřmi body až patnáctý.

Sedmé kolo nic nezměnilo na vedoucí trojici v kategorii H12, jen se změnily rozestupy mezi nimi. Vít Kratochvíl se výhrou odpoutal na samostatné první místo se 6,5 body. Jeho týmový kolega z Náměště, David Mičulka má o půlbod méně. O další půlku zpět je Adam Dvořák z Lokomotivy Brno. Teprve za ním následuje početnější skupina pronásledovatelů. V odpoledním předposledním kole již může vedoucí trojice potvrdit své medailové pozice.

V kategorii H10 stále jasně vládne Frýdek-Místek. Ondřej Havelka má se 6,5 na čele již bododý náskok. Matěj Kuchař se po většinu turnaje také drží na medailových pozicích. A sotva se přestalo dařit Filipovi Tomášovi (4/4 a potom 0,5/3), nahradil jej další týmový kolega - Antonín Plšek. Oba mají pět a půl bodu. Za nimi je pětičlenná skupina pronásledovatelů, v ní mj. dva hráči Třince.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95