Svátek

Dnes je: Středa, 23. září 2020
Dnes má svátek: Berta
Zítra má svátek: Jaromír

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Hlavní stránka arrow Články arrow Přebor Moravy a Slezska arrow MMS - po dvou třetinách
MMS - po dvou třetinách
Napsal Mirek K.   
Pátek, 30. říjen 2009

Mládežnické Mistrovství Moravy a Slezska v pátek uzavřelo druhou třetinu soutěže. Co se během tohoto dne změnilo na čele jednotlivých kategorií? Žádný hráč už nemá plný počet bodů. A došlo ke změně na čele kategorie H12. A u dívek je situace čím dál zamotanější.

V nejstarší kategorii H16 se na čele udržel jen jeden ze dvojice dlouho vedoucích hráčů. Štěpán Seidl z Bedřichova má pět bodů a náskok půl bodu před trojicí Meduna (Loko Brno), Dobeš (Staré Město) a Volčík (Boršice). Je tedy vidět, že na čele se stále drží Vysočina, ale postupně se začínají dopředu prosazovat i hráči našeho kraje. Naopak se postupně rozpadl brněnský čtyřblok a odpadl také Rudolf Zezula z Náměště (4/6, ale po skvělém startu ve druhé třetině jen dvě remízy). A už je asi také jasné, že v turnaji se nedaří nejvýše nasazenému hráči, havířovskému Langnerovi (3/6 a 21. místo).

V kategorii H14 sice pořád vládne Severní Morava (jak jsem psal už včera), která má v šestici nejlepších hned čtyři hráče. Ale z vedoucího tria po čtvrtém kole přitom zůstal jen jediný hráč. Dopoledne se ještě nic podstatného nezměnilo, protože prvních šest (!!) šachovnic skončilo remízou, čímž dokonce dvojnásobně překonalo včerejší rekord. Žeby všichni šetřili síly na odpolední výlet do ZOO?! Každopádně odpoledne přišly skoro samé rezultáty. Zatímco Jiří Kozel z Frýdku-Místku se s pěti body drží na čele, jeho oddílový kolega Michael Kubík a havířovský Patrik Melzer zůstali na čtyřech bodech. Toho využila čtyřčlenná skupina hráčů se 4,5 body, která tak poskočila na dělené druhé místo. Jsou v ní Jiří Novák (Orlová), Martin Fargač (Třinec), Patr Walek (Třebíč) a Tadeáš Boček (Duras Brno) s půlbodobou ztrátou na vedoucího hráče.

Jednou ze dvou kategorií, která měla po dvou dnech ještě stoprocentního hráče, byla H12. Ale právě tady došlo hned v pátek dopoledne ke druhému střídání stráží na čele kategorie (tou první byly dívky). Adam Dvořák z Loko Brno prohrál s Vítem Kratochvílem a klesl až na dělené třetí místo. Na čele se totiž usadila dvojice hráčů z Náměště - kromě Víta Kratochvíla ještě David Mičulka. Celkově této kategorii zatím vládne západ Moravy. V první šestici jsou dva hráči Náměště, jeden z Bedřichova, jeden z Třebíče. V první osmičce je pak doplňují čtyři brňáci (střídavě z Lokomotivy a Durasu). První hráč zlínského kraje je až devátý Richard Štefaník (Staré Město), první hráč ze severní Moravy je až dvanáctá Natálka Kaňáková (oba čtyři body). Stejně bodů má i nejlepší zlínský hráč - Filip Paul.

Ani v H10 už nemá nikdo plný počet bodů. Vedoucí fýdecká dvojice Havelka, Filip spolu totiž remizovala a dovolila dotáhnout se na ně týmovému kolegovi Matěji Kuchařovi. Už po odpoledni ale z vedoucího tria zůstal na čele jen Ondřej Havelka (s 5,5 body). Jeho spoluhráči museli po prohrách přepustit medailová místa nové dvojici - Davidovi Pilchovi (Třinec) a Filipovi Zavadilovi (Postoupky), kteří mají shodně pět bodů. Když si vzpomenu, že právě David Pilch v hned prvním kole zapomněl nahlásit svou výhru, kamsi zmizel i se soupeřem a snad hodinu nevěděli výsledek partie ani rozhodčí ani jeho trenéři ani trenéři soupeře a hrozila jim oběma zapsaná nula... A jinak dlouhodobě velice slušnou bilanci černých figur v této kategorii jen korunovalo šesté kolo, kdy černí vyhráli na prvních pěti šachovnicích!

Zatímco ve všech chlapeckých kategoricích mají vedoucí hráči pět a půl nebo pět bodů, u dívek je situace zamotanější. buď měly některé dívky pomalejší start a teď se postupně rozehrávají. Anebo se ukazuje síla domácí přípravy větších výprav v téměř uzavřeném turnaji dvanácti dívek na devět kol, kdy se navíc všechny partie zapisují, vystavují na web a tisknou v bulletinu po každém kole. Na čele se sice ještě stále drží Hana Kubošová z Orlové. Ale po šestém kole se na ni už dotáhla její přemožitelka - Vendula Bohanesová z Frýdku. Obě mají čtyři a půl bodu. Přitom Bohanesová začala turnaj rozvážně, ještě po třetím kole měla jen jeden a půl bodu. A jen o půl bodu zpět už je Jana Hlaváčková z Loko Brna, která dokonce zahájila turnaj jen jediným bodem z prvních tří partií. S ní se pro změnu dělí o třetí místo vyškovská Kristýna Šperková, která ještě po třetím kole vedla. Jinak mi připadá docela zajímavé, že zatímco ve čtvrtém kole vyhrály bílé figury suverénně 5,5:0,5, hned o kolo později slavily triumf černé figury v poměru 1,5:4,5.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95