Svátek

Dnes je: Sobota, 26. září 2020
Dnes má svátek: Jonáš
Zítra má svátek: Václav

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow Prohra v Havířově
Prohra v Havířově
Napsal Mira Beneš   
Neděle, 12. říjen 2008

Hned na začátku musím poznamenat, že se mi to utkání nepopisuje s lehkým srdcem, ale už se nedá nic dělat. Do Havířova jsme se vydali v okleštěné sestavě v 8h od Flipu a celkem pohodovou jízdou jsme dorazili na místo jen s malým zpožděním, páč jsme minuli odbočku a málem se ocitli v Polsku…Petr Koutný by se jako GPS fakt neuživil ;-)  Hrací místnost byla v zadní místnosti místního pohostinství a celkem 6 družstev se do ní namačkalo jen tak tak.
Teď pár slov k samotnému utkání.

Vše se pro nás vyvíjelo hned od začátku skvěle. Kuba stál pevně, Ludo pomalu ale jistě přehrával havířovsko-zlínského Peťu Kičmera, který se ho pokusil překvapit skandinávskou, dle vlastních slov hranou poprvé v životě, ale Ludo nehrál hlavní variantu a dostal velmi dobrou pozici.

Petr Koutný na “trojce” hned v zahájení ucpal soupeřovu pozici obětí pěšce na e3 a měl výbornou kompenzaci a útočné vyhlídky, což on má rád. Rosťa zkušeně rozehrál  dámský gambit a soupeře zatlačil do defenzívy.

Pan Macura hrál vedle mě a měl sice floka více, ale soupeř měl citelnou kompenzaci v pasivních černých figurách a zatlučeném černém bělopolném střelci.

Já měl v 13. tahu na výběr či si vzít figuru za 2 floky nebo kvalitu za jednoho pěšce, ale vložil jsem si “nicnekazící” mazitah 14.Dxg6? (místo už skoro vyhrávajícího 14.Dg3) a po 14....Se6 byla všechna výhoda pryč a začínal jsem odznova Frown

Kája Vlach na 7. desce si mi stihl během partie postěžovat, že to je poprvé, co mu soupeř v “králce” sebral na c5, nicméně mu to nezábranilo, aby soupeře přehrál, a který v závěrečné pozici s kvalitou méně raději nalehl na meč a překročil čas, takže 1:0 pro Zlín.

Martina Tesaře jsem moc nesledoval, měl tam nějakou italku a pak jsem až zahlédl, že se jeho král ocitl v matu, takže 1:1. Kuba soupeře na jedničce obral o kvalitu, zkušeně přečkal časovku a soupeř podal pac Smile 2:1 pro nás! Bohužel se ale pozice rozsypala Ludovi na dvojce, optimisticky vyrazil g pikem, Petr se vykroutil, sebral matroš a vyhrál - 2:2.

V této chvíli už stál pan Macura dobře, rozehrál figury a uplatňoval volného “a” pika ve střelcové koncovce  a já měl na stole lepší věžovku a nabídnutou remis... dívám se na ostatní desky, Petr Koutný maximálně věčňák, Rosťa to někde přehnal a měl kvalitu méně za nějaký mlhavý útok, který se ale nekonal, pan Macura by měl vyhrát. Takže koukám na pozici (viz. diagram níže), všichni mi říkají, ať vemu remis, ale říkal jsem si, že nic neriskuji a když se mi podaří vyhrát, tak vyhraje i družstvo a zahrál 45. Kh4 (lépe 45. Kh2!). Tento tah nic nekazí, ale odevzdávám svého pika na e3 za soupeřova na f5, s ideou, že můj g pik pomaže až do dámy.  Takže jede se dál, mezitím pan Macura bohužel remizuje, Rosťa prohrál a Koutňas remis, takže 4:3 pro domácí a já už musím vyhrát, abychom aspoň remizovali.

     Beneš – Mohyla po 44…Kc8

Bohužel jsem to ale neuvěřitelně zmastil, musel jsem dát za soupeřova “e“ pika věž a prohrál jsem, takže konečný výsledek 5:3 pro Havířov a dle průběhu docela zklamání pro nás. Rosťa se pak na mě po utkání celkem oprávněně zlobil, že jsem nevzal tu půlku, protože kdyby pan Macura vyhrál, tak bych prohrál zápas. Na svoji obhajobu může říct, že jsem pokračoval dál kvůli družstvu a ne kvůli sobě a bojovnost zvítězila nad opatrností. Ale stalo se a beru to jako poučení. Tak snad příště…
  Komentáře (1)
Fotky
Přidal Mira Beneš, 13-10-2008 12:38
Omlouvám se za kvalitu fotek, nepouzil jsem blesk, abych nerusil a takhle to dopadlo :sigh jinak dik patri Pavlovi Slovakovi za technickou podporu 8)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95