Svátek

Dnes je: Středa, 22. květen 2019
Dnes má svátek: Emil
Zítra má svátek: Vladimír

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow MČR škol arrow Medaile z MČR škol byly rozdány
Medaile z MČR škol byly rozdány
Napsal Martin Senkyr   
Pondělí, 25. červen 2018
Již potřetí za sebou se v úterý 19. a středu 20. června v reprezentativních prostorách zlínského Kongresového centra konala finálová kola všech tří kategorií Mistrovství ČR školních 4členných družstvech. Mistrovství uspořádal náš šachový klub Zlín ve spolupráci s Univerzitou Tomáše Bati Zlín.

Stejně jako v předchozích letech byl po oba dny z celé akce pořizován firmou VF studio.CZ téměř 12hodinový videozáznam, který pokryl nejen slavnostní zahájení a zakončení, ale zejména i celý průběh všech tří kategorií. Krom samotných partií bylo pořízeno rovněž několik rozhovorů s přímými aktéry, a nezřídka průběh partií komentoval rovněž GM Martin Petr. Ke zhlédnutí doporučuji rovněž napínavý závěr nejmladší kategorie (cca od času 4 hodiny 35 minut), v níž se o zlatu rozhodlo až v posledních partiích.

Stream z prvního dne .

Stream z druhého dne .

Ještě než Vám prozradím výsledky jednotlivých kategorií, dovolím si upozornit rovněž na doprovodný program, z jehož šachové části je možno zmínit zejména simultánku IM Cyrila Ponížila a Jakuba Roubalíka, kteří měli hru ztíženu tím, že se po tazích střídali. Nejenže tedy museli odehrát 20 partií najednou, ale navíc museli čelit nástrahám rozdílných plánů a strategií svého spoluhráče.

Jak se již stalo dobrým zvykem, neodešli vyzyvatelé s prázdnou, když celý bod ukořistili Pepa Bednařík a Jakub Krejča z ŠK Hoštálková. V dalších pěti partiích ukořistili remízu tito vyzyvatelé: Viktor Šimek ze Zlína, Milan Dolenský z Libštátu, Roman Grešl z Turnova, Václav Bauer ze Ševětína a Martina Šťastná z Českých Budějovic.

Všem za pořadatele gratuluji a věřím, že i ostatní účastníci byli s partiemi spokojeni. Z nešachového programu se účastníci mohli zúčastnit např. návštěvy sídla Krajského úřadu známého Baťova mrakodrapu, ZOO Lešná nebo se vykoupat v městských lázních.

 

1. - 5. třída

V kategorii 1. - 5. třída hrálo 30 družstev a celkem 139 hráčů. Zvítězilo družstvo ZŠ P. Bezruče Frýdek-Místek, které až ve výše avizovaném napínavém posledním kole odsunulo na druhé místo do té doby vedoucí ZŠ Zlín-Malenovice. Třetí skončila ZŠ Hálkova Olomouc, která v posledním kole porazila dosud vedoucí zlínské družstvo.

Nejlepšího individuálního výsledku dosáhl Marek Janouš (28. ZŠ Plzeň), který porazil všech 9 soupeřů. Výborný výkon však podali i Vít Jezerský z vítězného družstva (8,5/9), Tomáš Mohapl (ZŠ Hálkova Olomouc), Jan Souček (ZŠ nám.Courieových Praha), Karel Švejda (CZŠ Budějovice) a Richard Hobza (ZŠ Zlín-Malenovice) – všichni 8/9.

 

6. - 9. třída

V prostřední kategorii se ve 28 družstvech utkalo 123 hráčů. Celý turnaj ovládli hráči Beskydské šachové školy – zvítězila 6. ZŠ Frýdek-Místek před 5. ZŠ Frýdek Místek. Na třetím místě skončila Mensa gymnázium Praha.

Oporami svých týmů byli zejména Matyáš Paseka z 6. ZŠ FM (9/9), Martina Šťastná (Gymnázium ČB – 8,5/9), Tobiáš Krejčok (6. ZŠ FM) a David Mavrev (5. ZŠ FM) – oba 8/9.

 

Střední školy

V kategorii středních škol hrálo 26 družstev a 117 hráčů. Turnaj suverénně ovládlo Gymnázium Plzeň před stříbrným Gymnáziem P. Bezruče Frýdek-Místek a bronzovým Gymnáziem B. Němcové Hr. Králové.

Největší porcí bodů svému družstvu pomohli Josef Havelka (Gymnázim Lanškroun), Vít Kratochvíl (OA a Hotelová škola Třebíč) a David Hložek z Gymnázia Plzeň, všichni 8/9.

 

Pro všechny medailisty byly kromě pohárů, diplomů a medailí připraveny i stolní hry od společnosti Mindok a pro vítěze nejstarší kategorie navíc i zvláštní cena – roční stipendium v případě studia na Univerzitě Tomáše Bati. Krom vítězů obdrželo v každé kategorii deskové hry rovněž jedno náhodně vylosované družstvo, které se zúčastnilo závěrečného vyhlašování.

Samotné slavnostní vyhlášení pak můžete zhlédnout od začátku 6. hodiny streamu z druhého dne .

Další fotografie pak můžete zhlédnout na facebooku Šachového svazu ČR .

Všem účastníkům i jejich doprovodu tímto děkuji za klidný a bezproblémový průběh. Poděkování si zaslouží rovněž všichni rozhodčí a dobrovolníci.

Zvláštní poděkování pak patří řediteli turnaje Rosťovi Svobodovi, bez jehož osobního nasazení by akce zcela jistě neměla takový charakter, jaký se mu podařilo vytvořit.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95