Svátek

Dnes je: Středa, 19. červen 2019
Dnes má svátek: Leoš
Zítra má svátek: Květa

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow KP družstev ml. žáků (Bezměrov, so 3.3.2018)
KP družstev ml. žáků (Bezměrov, so 3.3.2018)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 03. březen 2018
V turnaji jsme byli sedmým nasazeným družstvem (ze 16) a nakonec jsme také sedmí skončili. Stačilo ale uhrát o půlbod víc ve dvou remízových zápasech a mohli jsme klidně hrát o medaile.
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=0
http://www.chess-results.com/tnr335930.aspx?lan=5&art=20&snr=7
 
Průměrné elo našeho týmu (a tím pádem i naše nasazení) bylo při pěti neelistech vlastně dané Viktorovým elem. Podobné to bylo u několika dalších týmů kolem nás, jen první nasazená pětice týmů měla v sestavě převahu elistů.

Naše družstvo bylo z poloviny stejné jako vloni (Matěj, Jáchym, Honza Baránek) a z poloviny nové (Viktor, Honzík Suchánek, Hedvika).

Tři zápasy jsme vyhráli lehce, dva z nich dokonce skončily kanárem 6:0. V prvním kole se Zbrojovkou Vsetín B (č.15) 5:1 (prohrál jen Honza Baránek), ve čtvrtém s Vlčnovem (č.16) 6:0 a překvapivě i v předposledním šestém kole s Boršicemi (č.9) také jednoznačně 6:0, což nás vyneslo až na samostatnou čtvrtou příčku.

Prohráli jsme dvakrát - nejdřív ve třetím kole se Zbrojovkou Vsetín A (č.5) 2:4, když Hedvika snižovala na 1:3 a Viktor na konečných 2:4. A potom v posledním kole se suverénním Starým Městem (č.1) 0,5:5,5, když překvapivý půlbod získal/ztratil jen Honza Baránek (ale v průběhu partie mohl dávat mat a pak nevyhrál koncovku K+V+2p proti K+3p bez věže).

O našem výsledku tak rozhodly hlavně zbylé dva zápasy, ve kterých jsme vedli, ale které oba skončily jen remízou.

Ve druhém s Malenovicemi B (č.8) vyhráli Hedvika kontumačně a Jáchym asi za pět minut. V partii plné zvratů prohrál Honza Baránek, ale druh Honza-Suchánek zvýšil už na 3:1. Viktor stál sice mírně pasivněji a Matěj měl dva pěšce méně, přesto byla velká šance, že někdo z nich potřebný půlbod uhraje. Pak ale Viktor při kladení záludné léčky naopak přehlédl soupeřův mezišach (a tak prohrál s Honzou Boháčkem) a Matěj v koncovce také prohrál. Takže navzdory průběžnému vedení 2:0 a 3:1 nakonec jen remíza.

Podobné to bylo v 5. kole s Ústím (č.6). Tam jsme sice rychle prohrávali 0:2 po prohrách Honzy Baránka a Jáchyma. Pak ale na 3:2 otočili Honza Suchánek, Viktor a Hedvika. Zase to bylo na Matějovi, zase hrál koncovku s pěšcovým deficitem. Zase měl několikrát hodně blízko k remíze, ale nakonec prohrál a družstvo obět jen remizovalo. 

Při trojbodovém systému (tři body za vyhraný zápas, jeden bod za remízu) docela škoda... Nakonec nám ke čtvrtému místu chyběly právě jen dva zápasové body, k medaili kromě nich ještě trochu lepší pomocné hodnocení.

Když vezmu naši sestavu postupně, tak:
Viktor Šimek 5/7 - bílými vyhrával hladce, černými pěkně porazil Patrika Řezníčka a Kubu Matúše, naopak prohrál již zmíněno partii s Honzou Boháčkem a pak ještě v posledním kole s Vlastíkem Babulou (i když měl v jednu chvilku tuším celou věž navíc, ale bránil se soupeřovu silnému útoku)

Matěj Ponížil 3/7 - Matěj si úspěšně zvyká na úplně jiné šachy, než hrával v minulých letech. Partie nekončí první, ale poslední. Dostává se do koncovek, což předtím prakticky neznal. Najednou musí řešit nejen maty a vidličky, ale i takové "drobnosti" jako pěšce. Bodově to nevypadá nicmoc, ale samotný obsah partií je fajn.

Jáchym Gargulák 4/7 - Jáchym končíval mezi prvními a většinou úspěšně, bylo ale třeba, aby hrál něco, co zná. Minimálně dvě partie prohrál hned v prvních tazích. Naopak když soupeř udělal chybu v úvodu, tak Jáchym hned nemilosrdně trestal.

Jan Baránek 2,5/7 - Honzovi v poslední době na turnajích docela dlouho trvá, než přestane mačkat hodiny na rychlost, ale začne hrát šachy. Nedávno na VASTO cupu ve Valašské Polance mu to trvalo tři kola, teď taky. Takže první kola jsme hráli málem jakoby v pěti, ale potom vlastně uhrál 2,5/4 a v posledním kole dokonce bodoval jako jediný z týmu. V jeho partiích vzniká spousta neuvěřitelných situací, možností a zvratů. Být to poslední partie zápasu za nejasného stavu, tak by to nebylo pro slabší povahy. "Naštěstí" to nikdy nehrozilo, protože Honza vždycky končil mezi prvními.

Překvapivými tahouny družstva byli dva hráči s nejmenšími zkušenostmi:

Jan Suchánek 5/7 - přestože benjamínek družstva, tak dokázal hrát překvapivě pomalu, většinou nějak získal materiál a nějak ho uplatnil. Chyb tam bylo sice pořád spousta, ale dělal jich výrazně méně než jeho soupeři.

Hedvika Režná 6/7 - vlastně pro ni platí to samé, co pro souseda z vedlejší šachovnice. Poměrně často měla už kolem patnáctého tahu věž navíc a pak už partie nějak dotáhla. V jejím podání šachy ani nevypadaly nějak složitě, hodně tomu ale asi pomohli i rozdávající soupeři. Prohrála až v posledním kole, jinak nebyla daleko od stoprocentního zisku...

Celý turnaj vyhrálo Staré Město. Druhé postupové místo získaly Malenovice a čeká je tak společná červnová cesta do Ústí nad Labem. Třetí byl Vsetín.    Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95