Svátek

Dnes je: Středa, 19. červen 2019
Dnes má svátek: Leoš
Zítra má svátek: Květa

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow Dorostenecký šachový turnaj Malenovice (so 24.2.2018)
Dorostenecký šachový turnaj Malenovice (so 24.2.2018)
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 01. březen 2018

V zajímavém termínu na konci jarních prázdnin se hrál v Malenovicích první z plánované série šachových turnajů pro mládež (přesný název je Zlínský šachový turnaj pro mládež 2018). Druhou jeho zvláštností je vyšší věková hranice. Zatímco krajská Grand Prix, či OŽL jsou omezené do 14 či 15 let, na tomto malenovickém turnaji mohli hrát ještě i 18-letí. Z našeho klubu toho ale bohužel nikdo ze starších nevyužil. Měli jsme tak jen trojnásobné zastoupení v mladší kategorii a dokonce jediné zastoupení v kategorii starší (14-letý Ondra Jaška). Víc se však dařilo těm mladším a z nich nejvíc Honzovi Baránkovi, který skončil na 15. místě.

V mladší kategorii bylo ze 32 účastníků osm elistů (č. 1 Honza Boháček - 1218), náš Honza Baránek tak byl prvním "nenasazeným hráčem". Začal 2/3, pak dvakrát prohrál, ale poslední dvě partie naopak vyhrál a skončil se 4 body na 15. místě, jako jediný od nás v první polovině.

Jáchym Gargulák začal sice stejně jako Honza (tj. výhra, prohra), ale pak to měl přesně zrcadlově obrácené. Tedy prohra, dvě výhry, ale nakonec dvě prohry a sešup na 19. místo se 3 body.

I Hedvika Režná zahájila výhrou a prohrou. Pak prohra, dvě remízy, výhra a v posledním kole prohra s Honzou Baránkem. Takže 3 body a 21. místo.

Honza Boháček skončil nakonec s 5 body na 4. místě (prohrál s vítězem a ještě ztratil dvě remízy). Vyhrál boršický Michal Hlůšek se ziskem 6,5 bodu a bodovým náskokem na druhého.

Ve starší kategorii bylo naopak ze 29 hráčů jen devět neelistů. Jedním z nich i náš Ondra Jaška. Ondra byl na nějakém turnaji po delší době (tuším poprvé od října), takže jeho dvě výhry asi odpovídají jeho výkonnosti a očekávání. Zajímavé je, že přestože Ondra skončil na předposledním 28. místě, tak se mu vyhnul volný los. Na rozdíl od svých tabulkových sousedů si musel oba své body vybojovat v partiích, přesto měl ale překvapivě nejhorší pomocné hodnocení ze všech dvoubodových...

Turnaj skončil dělením prvního i třetího místa. O to první se podělili se 6 body dva domácí hráči. Patrik Richvalský vyhrál, Michal Černý (nejvýše nasazený) skončil druhý (když ztratil bod hned ve druhém kole se spoluhráčem Vojtou Hobzou a když se naopak s vítězem překvapivě vůbec neutkal). Druý nejvýše nasazený hráče turnaje - holešovský Jakub Mařák skončil se 4,5 body na 5. místě.

Na závěr nezbývá než poděkovat Malenovicím a panu Tomkovi za zorganizování tohoto turnaje. A doufat, že příště se zúčastníme ve větším počtu a bude se nám také víc dařit.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95