Svátek

Dnes je: Středa, 19. červen 2019
Dnes má svátek: Leoš
Zítra má svátek: Květa

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow KP škol (Zlín, pá 9.2.2018) - ZŠ Malenovice vítězí, Gymnázium Zlín až čtvrté
KP škol (Zlín, pá 9.2.2018) - ZŠ Malenovice vítězí, Gymnázium Zlín až čtvrté
Napsal Mirek K.   
Středa, 14. únor 2018

Minulý týden v pátek se hrál v naší herně Krajský přebor školních družstev. Jako již tradičně na začátku února, následující den po krajské konferenci, v naší herně. Bohužel stejně jako v minulých letech se klukům z našeho gymnázia moc nedařilo, na postup nedosáhli a tak budou muset zase doufat v přidělení pořadatelství a v divokou kartu...

V kategorii středních škol výsledky v poslední době dost věrně ukazují, jak na tom jednotlivé okresy momentálně šachově jsou. V UH nejsilnější jednotlivci shromáždění tradičně v jedné škole, ve VS jednoznačně největší základna (hráčů i škol), naopak největší krize v KM a hned potom ve Zlíně. Takže suverénně se čtyřbodovým náskokem vyhrálo Gymnázium Uherské Hradiště (s ligovou sestavou Húsek, Stuchlý, Mrkus, David Kovařík). Za nimi si to v podstatě ve vzájemném zápase rozdaly dvě vsetínské školy o druhé postupové místo. O bod lepší byla v zápase i celkově SPŠS Vsetín (Krejča, Zgarba, O. Vraj, L. Trčálek) před Masarykovým Gymnáziem Vsetín (Kovařík, Budík, Bierská, Šak).

"Naše" Gymnázium Lesní čtvrť mělo (díky dvojímu postupu ze trojčlenného okresního přeboru) v soutěži dvě družstva. A tým bohužel nepotvrdil ani nasazení na třetím místě, ani se nepřiblížil k postupovému druhému místu (na které ztratil pět bodů). Kluci zbytečně ztratili několik bodů a půlbodů v zápasech se slabšími týmy. A proti přímým konkurentům to nijak nedohnali. Takže skončili na čtvrtém místě se ziskem 15,5/28. Se čtyřbodovým odstupem od třetího místa a naopak trojbodovým náskokem na páté a šesté družstvo. Jednotliví hráči bodovali takto: Martin Hronek 3,5, Kryštof Suchánek 5,5, Filip Paul 3, Štěpán Hronek 3,5 bodu. Jestli jsem se dobře díval, tak elově nejsilnější poražený soupeř byl Radek Zgarba (1619) ze Vsetína, kterého porazil Kryštof. Jinými slovy nikdo z kluků neporazil elově silnějšího soupeře, než byl on sám. Cennými remízami s elově silnějšími soupeři jsou dvě proti SPŠS Vsetín (Martin s Kubou Krejčou a Štěpán s Lukášem Trčálkem). Ty přispěly k celkové pěkné remíze s tímto družstvem. Celkově to je ale trochu málo a tak je čtvrté místo zasloužené.

Béčko gymnázia hrálo v sestavě David Kroupa, Tomáš Kocián, David Strouhal, Viki Phamová. Družstvo skončilo podle očekávání na sedmém místě z osmi družstev, když "povinně" 4:0 porazilo OA Kroměříž. Zklamáním je ale to, že ze všech zbývajících 24 partií (byť proti elově výrazně silnějším soupeřům) uhráli už jen jediný bod (David Kroupa proti Stanislavu Katreňákovi s elem 1333). Ale jinak nikdo nic, takže celkově 5 bodů a trojbodový náskok před posledním družstvem.

Mimochodem, v sestavě "bezejmenné" OA Kroměříž mě velice zaujala "shoda" dvou zajímavých jmen - v její sestavě hráli mj. Pavel Regent a Lukáš Regentík :-).

V kategorii 2. stupně ZŠ vyhrála Valašská Polanka před Starým Městem. Slavičínské gymnázium bylo páté, želechovická ZŠ poslední osmá.

Na 1. stupni ZŠ pomohl Viktor Šimek ziskem 6,57 na první šachovnici k celkovému vítězství své ZŠ Malenovice. Druhé byla opět ZŠ Staré Město, třetí ZŠ Valašská Polanka. Zlínská ZŠ Podhoří skončila šestá.

Takže celkově v součtu tři postupy pro okres UH (2x ZŠ Staré Město, 1x Gymnázium UH), dva pro VS (ZŠ Valašská Polanka a SPŠS Vsetín) a jedno pro ZL (ZŠ Malenovice tř. Svobody)
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95