Svátek

Dnes je: Úterý, 09. březen 2021
Dnes má svátek: Františka
Zítra má svátek: Viktorie

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow Krajská žákovská GP v Malenovicích (so 2.12.2017)
Krajská žákovská GP v Malenovicích (so 2.12.2017)
Napsal Mirek K.   
Středa, 06. prosinec 2017

Zatímco okresní seriály žákovských soutěží (OŽL, VASTO, VC) začaly hned v září či říjnu, krajská žákovská GP měla první ze svých čtyř dílů na programu až tuto sobotu v Malenovicích. Od nás se zúčastnilo pět kluků, jedna dívka a dva trenéři. A nejvíc se dařilo Filipovi Zahrádkovi, který v H10 uhrál pět bodů a skončil na pátém místě.

Je už skoro tradicí, že v každém turnaji si odbude turnajovou premiéru jeden náš nový žák. Tentokrát to byl Jakub Šveďuk, který začal se šachem v pozdějším věku než ostatní a proto začínal rovnou v nejstarší a nejsilnější kategorii H14. Ale hned napoprvé uhrál pěkné tři body ze sedmi kol a skončil na 14. míste ze 24 hráčů. (Suverénně vyhrál první nasazený Pavel Opluštil z Postoupek - 7/7. Mezi něj a jeho týmového kolegu Pavla Večeřu se vklínil Kuba Mařák z Holešova - oba 5 bodů).

Kategorii H12 jsme obsadili nejpočetněji. Matěj Ponížil i Jáchym Gargulák ji hráli poprvé, když ještě vloni patřili do H10. Oba uhráli po 3,5 bodech, oba litovali remízy a ztraceného půlbodu v posledním kole. A došlo i na vzájemnou partii, ve 4. kole se radoval Matěj po výhře černými nad Jáchymem. Matěj skončil na 18. a Jáchym na 19. místě ze 32 účastníků. Hedvika Režná uhrála dva body a obsadila 28. místo. I to jí ale stačilo na třetí místo v samostatně hodnocené kategorii dívek.

Z dalších "zajímavých jmen" bych zmínil Michala Černého, který celý turnaj ovládl ziskem 7/7 (před Janem Vávrou ze Starého Města a Matějem Kopeckým ze Vsetína - oba 5 bodů). Pět bodů měl na pátém místě i Jenda Boháček.

A konečně naše zbývající dvojice v kategorii H10. Filip Zahrádka byl opět naším nejúspěšnějším hráčem v celém turnaji. Po úvodní prohře vyhrál pět partií za sebou a v posledním kole hrál (už na druhém turnaji po sobě) na první šachovnici. Sice i tentokrát prohrál, ale i tak je zisk pěti bodů a konečné páté místo (ze 46 hráčů) moc pěkným výsledkem. Honza Baránek vloni vystřelil jako raketa a uhrával na turnajích hned ve své první sezóně obvykle 4/7. Letos se mu zatím tak moc nedaří, protože soupeři se už nenechávají tam moc zblbnout jeho ultrarychlou hrou. Tentokrát uhrál 2,5 bodu a skončil na 35. místě.

Tado kategorie neměla jediného jasného krále jako ty předchozí dvě, ale vítěznou dvojici Jakub Matúš (z Ústí) a Tomáš Kubín (z Postoupek). Třetí za nimi skončil s bodovým odstupem Matěj Babula.

Našim hráčům se tentokrát věnovala dvojice trenérů, kromě mne ještě Mira Veselý, protože v turnaji jsme měli každý shodně tři svěřence ze svého kroužku.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2021 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95