Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 22. únor 2018
Dnes má svátek: Petr
Zítra má svátek: Svatopluk

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow Zlín A-Zbrojovka Vsetín 4,5:3,5 (4. kolo 2. ligy E, 3.12.2017)
Zlín A-Zbrojovka Vsetín 4,5:3,5 (4. kolo 2. ligy E, 3.12.2017)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 03. prosinec 2017

Dnes jsme sehráli zápas plný zajímavých partií a se šťastným koncem pro nás. Nejdřív jsme prohrávali, pak otočili Honza Malčánek a Rosťa Svoboda. Soupeř vyrovnal, my se dostali do dvoubodového vedení (Jura Hodovský a Kuba Krejča). Nakonec až za stavu 4:3 rozhodl remízou Martin Šenkýř o naší konečné výhře. Po čtyřech kolech tak máme na kontě dvě výhry a dvě prohry.

K zápasu jsme nastoupili ve skoro základní sestavě (tj. bez prvních dou hráčů soupisky - Adama a Ondry), takže jsme dokonce mohli poprvé pustit Martina Hronka našemu Céčku k souběžně hranému zápasu ZKS (a Martin sice pěkně vyhrál, ale stejně to nepomohlo :-().

Zato vsetínským letos poprvé chybělo kompletní první trio sestavy (Motúz, Bělunek, Viták) a přijeli tedy se třemi náhradníky. Tím nám mj. zcela vynulovali veškerou eventální domácí přípravu, pokud někde byla. Podle ela jsme měli v průměru mírně navrch, nicméně na rozdíl od předchozích zápasů byly všechny rozdíly do sta bodů, takže žádné extrémy.

Dva hráči (po jednom v každém týmu) zaslouží ocenění za statečnost a obětavost a oddanost šachám, protože nastoupili i po krátkém spánku způsobeném noční směnou, resp. asi firemním večírkem. Musí si ale vystačit s tím slovním oceněním, bodově naopak vyšli naprázdno. Byly to první dvě dohrané partie a také jediné dvě partie, které skončily do časové kontroly. Pepa Bednařík (3) přehlédl chycení figury a prohrál. Naopak Honza Malčánek (2) vzápětí vyrovnával, když svého soupeře prostě přehrál.

Jinak stál od začátku lépe Kuba Krejča (1), kterému soupeř obětoval figuru za dva pěšce (ale nic k tomu). Martin Šenkýř (4) sice stál po zahájení všelijak, ale pak mu soupeř obětoval figuru a pak ještě kvalitu. Ale mat se nekonal, takže Martin stál nejspíš na výhru. Jura Hodovský (5) držel rovinu nebo malé plus, naopak Ludo Balážec (8) nejspíš kolísal mezi rovinou a malým minusem. To byly také jediné dvě partie odehrané pozičně (nebo chcete-li "normálně"). Rosťa Svoboda (6) stvořil na šachovnici ještě větší nepořádek, než na ní obvykle mívám já. Moje partie (7) se nejspíš opět několikrát otočila - ze zahájení jsem myslím stál mírně hůř, ale pak musel soupeř něco přehlédnout a já měl "zničehonic" dočasně dva pěšce víc, resp. potom jednoho. Každopádně zápas vypadal rozehraný hodně nadějně.

Přibližně ve čtvrté hodině hry se muselo něco pokazit. Kuba Krejča (1) se zhlédl v chycení soupeřovy věže a z jasně vyhrané koncovky měl najednou už jednom kvalitu za pěšce. Martin (4) měl sice figuru, ale za moc soupeřových pěšců. U Rosti (6) byli oba králové pod matem. Můj soupeř (7) vyčaroval "z ničeho" útok na mojeho oslabeného krále. Resp. asi jsem mu k tomu nějak pomohl, ale ani nevím, kdy a čím. Takže potom jsem trpěl v časové tísni "na minutě" sice s pěšcem víc, ale zato s králem skoro pod matem. Ludo (8) nejspíš dlouho držel rovnou pozici, ale nakonec neudržel a pak hrál jasně horší koncovku.

Posledním tahem před časovou kontrolou rozhodl partii Rosťa (6) a vyhrál a strhl vedení na naši stranu. Vzápětí kapituloval Ludo (8), takže bylo zase vyrovnáno.

Bylo jasné, že Kuba Krejča (1) a Jura Hodovský (5) stojí na výhru, Martinova pozice (4) v té době vypadala špatně, takže bylo třeba, abych já ubránil remízu.

Jura Hodovský (5) i Kuba Krejča (1) opravdu vyhráli a tak jsme vedli 4:2.

Já (7) jsem se mezitím dostal do druhé časové tísně a v té jsem bohužel neustál soupeřův tlak, udělal rozhodující chybu a ztratil materiál. Koncovka s pěšcem za figuru už bohužel byla beznadějná. Takže po pěti hodinách hry to bylo 4:3 a v té době jsem si myslel, že jsem promarnil družstvu výhru.

Naštěstí jen o pár minut později bylo jasné, že Martin (4) už partii neprohraje. A tak to také skončilo, Martin remizoval a tak jsme vyhráli celý zápas 4,5:3,5.

Takže dlouhý, vyrovnaný a zajímavý zápas se šťastným koncem pro nás.

A příště hrajeme výjimečně už za týden v sobotu v Jundrově, kde předehráváme páté kolo.

Pozn: Samozřejmě budu moc rád za doplnění a upřesnění k partiím od jednotlivých aktérů...
  Komentáře (1)
Přidal Pepa Bednařík, 05-12-2017 00:55
Co bych přidal ke své partii, nevím :) Již od začátku tma, tma, tma... Nechat si chytit koně uprostřed šachovnice a ještě, když jsem si ho tam vlastně chytil vlastním tahem.. Aspoň, že se dobře spí u Martina v autě po cestě do Brna... Jinak, kdyby jsme se s Dominikem v zápase potkali, tak to by byl teprve zážitek, bohémská hra... S naší nedělní formou, bychom dokázali neskutečné věci a možná si i dali oba navzájem mat nebo oba spadli na čas :grin Jinak pěkné, bojovné partie od zbytku spoluhráčů :-)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Šťastná výhra s B...
Gratulujem ! 
Som zvedavy na partie a som rad, ze nie som nepostradatelny.  
Prave som sa dival, ...

Autor: Ludo Balazec
[18.02.2018 - 17:58:52]
klik Zlín C - Kroměříž...
Už od prvních tahů bylo jasné, že si se soupeřem nic nedarujeme. Příprava zahájení mně vyšla a so...
Autor: Kokrda Vladimír
[16.02.2018 - 15:30:01]
klik Zlín C - Kroměříž...
Článek bude ve čtvrtek odpoledne, neměl jsem na to čas, ale už ho mám rozepsaný... snad to nebude...
Autor: Jakub Martinka
[13.02.2018 - 23:15:27]
klik Viktor na olympiádě!
Viktor bohužel zakončil turnaj nepopulární dlouhou rošádou a uhrál tedy celkově tři body. Dalším ...
Autor: Mirek K.
[01.02.2018 - 21:08:26]
klik Zlín A - Kuřim 5,...
Od neděle slibovaný článek je dnes ve čtvrtek konečně doplněný o průběh zápasu.
Autor: Mirek K.
[01.02.2018 - 20:48:35]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95