Svátek

Dnes je: Úterý, 20. březen 2018
Dnes má svátek: Světlana
Zítra má svátek: Radek

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka
Zlín A-Zbrojovka Vsetín 4,5:3,5 (4. kolo 2. ligy E, 3.12.2017)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 03. prosinec 2017

Dnes jsme sehráli zápas plný zajímavých partií a se šťastným koncem pro nás. Nejdřív jsme prohrávali, pak otočili Honza Malčánek a Rosťa Svoboda. Soupeř vyrovnal, my se dostali do dvoubodového vedení (Jura Hodovský a Kuba Krejča). Nakonec až za stavu 4:3 rozhodl remízou Martin Šenkýř o naší konečné výhře. Po čtyřech kolech tak máme na kontě dvě výhry a dvě prohry.

K zápasu jsme nastoupili ve skoro základní sestavě (tj. bez prvních dou hráčů soupisky - Adama a Ondry), takže jsme dokonce mohli poprvé pustit Martina Hronka našemu Céčku k souběžně hranému zápasu ZKS (a Martin sice pěkně vyhrál, ale stejně to nepomohlo :-().

Zato vsetínským letos poprvé chybělo kompletní první trio sestavy (Motúz, Bělunek, Viták) a přijeli tedy se třemi náhradníky. Tím nám mj. zcela vynulovali veškerou eventální domácí přípravu, pokud někde byla. Podle ela jsme měli v průměru mírně navrch, nicméně na rozdíl od předchozích zápasů byly všechny rozdíly do sta bodů, takže žádné extrémy.

Dva hráči (po jednom v každém týmu) zaslouží ocenění za statečnost a obětavost a oddanost šachám, protože nastoupili i po krátkém spánku způsobeném noční směnou, resp. asi firemním večírkem. Musí si ale vystačit s tím slovním oceněním, bodově naopak vyšli naprázdno. Byly to první dvě dohrané partie a také jediné dvě partie, které skončily do časové kontroly. Pepa Bednařík (3) přehlédl chycení figury a prohrál. Naopak Honza Malčánek (2) vzápětí vyrovnával, když svého soupeře prostě přehrál.

Jinak stál od začátku lépe Kuba Krejča (1), kterému soupeř obětoval figuru za dva pěšce (ale nic k tomu). Martin Šenkýř (4) sice stál po zahájení všelijak, ale pak mu soupeř obětoval figuru a pak ještě kvalitu. Ale mat se nekonal, takže Martin stál nejspíš na výhru. Jura Hodovský (5) držel rovinu nebo malé plus, naopak Ludo Balážec (8) nejspíš kolísal mezi rovinou a malým minusem. To byly také jediné dvě partie odehrané pozičně (nebo chcete-li "normálně"). Rosťa Svoboda (6) stvořil na šachovnici ještě větší nepořádek, než na ní obvykle mívám já. Moje partie (7) se nejspíš opět několikrát otočila - ze zahájení jsem myslím stál mírně hůř, ale pak musel soupeř něco přehlédnout a já měl "zničehonic" dočasně dva pěšce víc, resp. potom jednoho. Každopádně zápas vypadal rozehraný hodně nadějně.

Přibližně ve čtvrté hodině hry se muselo něco pokazit. Kuba Krejča (1) se zhlédl v chycení soupeřovy věže a z jasně vyhrané koncovky měl najednou už jednom kvalitu za pěšce. Martin (4) měl sice figuru, ale za moc soupeřových pěšců. U Rosti (6) byli oba králové pod matem. Můj soupeř (7) vyčaroval "z ničeho" útok na mojeho oslabeného krále. Resp. asi jsem mu k tomu nějak pomohl, ale ani nevím, kdy a čím. Takže potom jsem trpěl v časové tísni "na minutě" sice s pěšcem víc, ale zato s králem skoro pod matem. Ludo (8) nejspíš dlouho držel rovnou pozici, ale nakonec neudržel a pak hrál jasně horší koncovku.

Posledním tahem před časovou kontrolou rozhodl partii Rosťa (6) a vyhrál a strhl vedení na naši stranu. Vzápětí kapituloval Ludo (8), takže bylo zase vyrovnáno.

Bylo jasné, že Kuba Krejča (1) a Jura Hodovský (5) stojí na výhru, Martinova pozice (4) v té době vypadala špatně, takže bylo třeba, abych já ubránil remízu.

Jura Hodovský (5) i Kuba Krejča (1) opravdu vyhráli a tak jsme vedli 4:2.

Já (7) jsem se mezitím dostal do druhé časové tísně a v té jsem bohužel neustál soupeřův tlak, udělal rozhodující chybu a ztratil materiál. Koncovka s pěšcem za figuru už bohužel byla beznadějná. Takže po pěti hodinách hry to bylo 4:3 a v té době jsem si myslel, že jsem promarnil družstvu výhru.

Naštěstí jen o pár minut později bylo jasné, že Martin (4) už partii neprohraje. A tak to také skončilo, Martin remizoval a tak jsme vyhráli celý zápas 4,5:3,5.

Takže dlouhý, vyrovnaný a zajímavý zápas se šťastným koncem pro nás.

A příště hrajeme výjimečně už za týden v sobotu v Jundrově, kde předehráváme páté kolo.

Pozn: Samozřejmě budu moc rád za doplnění a upřesnění k partiím od jednotlivých aktérů...
  Komentáře (1)
Přidal Pepa Bednařík, 05-12-2017 00:55
Co bych přidal ke své partii, nevím :) Již od začátku tma, tma, tma... Nechat si chytit koně uprostřed šachovnice a ještě, když jsem si ho tam vlastně chytil vlastním tahem.. Aspoň, že se dobře spí u Martina v autě po cestě do Brna... Jinak, kdyby jsme se s Dominikem v zápase potkali, tak to by byl teprve zážitek, bohémská hra... S naší nedělní formou, bychom dokázali neskutečné věci a možná si i dali oba navzájem mat nebo oba spadli na čas :grin Jinak pěkné, bojovné partie od zbytku spoluhráčů :-)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
klik Zlínská invaze an...
Díky Kubovi za skvělý článek a Pepovi za parádní analýzu. 
 
K té si zároveň dovolím pár poznámek...

Autor: Matěj Machala
[05.03.2018 - 23:14:28]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95