Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 25. duben 2019
Dnes má svátek: Marek
Zítra má svátek: Oto

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow Žákovský turnaj OŽL Malenovice (so 21.10.2017)
Žákovský turnaj OŽL Malenovice (so 21.10.2017)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 21. říjen 2017

Dnešního žákovského turnaje se zúčastnila spousta dětí ze všech našich kroužků - celkem třináct. Většina z nich mohla být myslím spokojená - od stříbrného Viktora Šimka v kategorii starších až po Jendu Hrušku, který v kategorii mladších hned na svém prvním turnaji uhrál dva body.

Starší žáci (ročníky 2003-2006), celkem 33 účastníků (z toho 6 našich)

Viktor Šimek (2. místo, 6 bodů) od začátku vedl a o první místo přišel až na pomocné hodnocení při dělbě bodů s vítězem poté, co nenašel způsob, jak vyhrát koncovku těžkých figur s pěšcem navíc.

Mimochodem, tím vítězem se stal (u nás hostující) Michal Černý. Oba vítězové spolu ve čtvrtém kole remizovali ve velice zajímavé partii, pak už každý ztratil jen půlbod. A na třetím místě skončil s pěti body další domácí hráč a největší překvapení turnaje - Lukáš Kujan (až 14. nasazený). A když už jsme u těch pravidelných hostů v naší herně, tak další dva uhráli čtyři body a skončili 11. Jakub Mařák a 13. Jenda Boháček.

Ale zpátky k našim kmenovým hráčům. Hanuš Suchánek byl sice v turnaji třetí nasazený, ale vybral si menší oddechový čas uprostřed turnaje, kdy dvakrát poměrně rychle prohrál. Nakonec skončil se 4,5 body sedmý. Ale moc spokojený asi nebyl. 

Hned za ním byl na osmém místě Tomáš Kocián, který se naopak po třech výhrách uprostřed turnaje dostal až na první stoly a dělené medailové pozice. A i pozdějšímu vítězi Michalovi Černému v posledním kole vzdoroval dlouho - pro Tomáše jeden z nejlepších turnajů v životě.

Trojice Ondra Jaška, Kuba Škarka (druhý turnaj v životě), Hedvika Režná (třetí turnaj v životě) měla dlouho na kontě jen Kubův kontumační bod a Ondrovu výhru ve vzájemné partii obou kluků. Pak ale přece jenom všichni přidali po bodu a v posledním kole dokonce vyhráli všichni tři. Takže nakonec 25. Kuba Škarka, 26. Ondra Jaška (oba 3 body), 31. Hedvika Režná (2 body). Mimochodem - minule Kuba Ondru porazil a přesto skončil až za ním, tentokrát zase naopak...

Mladší žáci (2007 a mladší) - celkem 49 dětí (z toho 7 našich):

Jáchym Gargulák (8. místo, 5 bodů) i Matěj Ponížil (19. místo, 4 body) potvrzovali, že jsou v této kategorii jedněmi z nejstarších a "nejzkušenějších" hráčů (pokud se to u 10-letých kluků dá takto vůbec nazvat). Oba se sice nevyhnuli jedné zbytečné porážce, ale jinak vyhrávali poměrně hladce a prohrávali až po boji. Jáchym dokonce asi nejvíc ze všech vzdoroval celkovému vítězi (domácí Vojta Hobza 7/7), kterému podlehl až ve 4-věžové koncovce s pěšcem méně.

Mezi oba tyto kluky se ale ještě vklínil náš benjamínek Honza Suchánek (*2010), který také uhrál 4 body a skončil na moc pěkném 16. místě. A ještě i Filip Zahrádka se povedeným závěrem 2/2 dostal také na 4 body a 24. místo.

Honza Baránek skončil se 3 body na 30. místě, Vincent Miša byl se 2 body na 42. místě.

Svůj první turnaj v životě (po pouhém měsíci chození do kroužku) hrál Jenda Hruška, takže bylo velkým překvapením, když hned ve druhém i třetím kole vyhrál. Nakonec sice zůstalo jen u těchto dvou bodů (a 40. místa), i tak je ale tento výsledek na prvním turnaji pro Jendu určitě povzbuzením do dalšího tréninku a dalších turnajů.

Za zmínku stojí i fakt, že kromě velkého počtu našich žáků se nás zúčastnil i rekordní počet trenérů - kromě mne ještě Mira Veselý a Rosťa Svoboda.

A  teď už čeká příští týden některé kluky vrchol podzimní sezóny - mládežnické Místrovství Moravy a Slezska v Koutech nad Desnou.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95