Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 14. prosinec 2017
Dnes má svátek: Lýdie
Zítra má svátek: Radana

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Přehled událostí arrow Před víkendem 21.-22.10.2017 - pozvánka na první domácí zápas
Před víkendem 21.-22.10.2017 - pozvánka na první domácí zápas
Napsal Mirek K.   
Čtvrtek, 19. říjen 2017

Předminulý víkend úspěšně odstartovali dorostenci, minulou neděli jsme v soutěžích dospělých naopak venku dvakrát prohráli (A+C). Takže tuto neděli může být Béčko doma v ZKP prvním naším dospělým družstvem, které uspěje. Hraje se od 9 hodin proti nováčkovi z Valašské Bystřice. Za zmínku pak určitě stojí i historická domácí premiéra Hošťálkové v první lize (proti Grygovu), za kterou hostují i naši hráči či odchovanci. A také sobotní žákovský turnaj v Malenovicích, první ze seriálu turnajů OŽL hraných společně v kroměřížském a našem okrese.

Ještě bych se ale chtěl vrátit k minulému víkendu (a vlastně i o kousek víc zpátky v čase). V říjnu 2014 se hrála ve Starém Městě Krajská soutěž žákovských družstev (KSžd) a my jsme tam tehdy skončili druzí, postoupili do KPžd a tím vlastně začala naše pouť do dorostenecké první ligy. O rok později v říjnu 2015 se hrálo v Malenovicích. Tam ale naše žákovské B družstvo skončilo úplně poslední. Loňského ročníku 2016 v Karolince jsme se nezúčastnili pro nedostatek hráčů.

Letos (konkrétně právě v sobotu 14.10.2017) se hrálo opět po třech letech ve Starém Městě. Nějakou dobu jsme dokonce koketovali s myšlenkou, jestli celou soutěž neuspořádáme v naší herně ve Zlíně. Pak jsme od toho rozumně ustoupili. A nakonec jsme se dokonce vůbec nezúčastnili, protože jsme až do posledního dne neměli potřebných pět hráčů. Tak snad za rok to už zase vyjde.

Tady jsou aspoň výsledky letošního ročníku. Suverénně vyhráli a postupují Kunovice a Staré Město D - tedy stejná družstva, která v dubnu ze soutěže sestoupila. Ještě asi stojí za zmínku rozdíl mezi složením účastníků stejné soutěže vloni a letos. Ani jediné stejné družstvo(!). Vloni samá družstva vsetínského okresu+Slavičín, letos zase samá družstva z UH okresu + 2x Malenovice a 1x Holešov. Je jasné, že místo konání turnaje na to má velký vliv. Ale že až takové, to jsem předtím nevěděl. Tolik tedy k sobotnímu žákovskému turnaji.

V neděli jsme pak už vstoupili do soutěží družstev dospělých. A to dvěma venkovními zápasy. Druholigové Áčko jasně prohrálo v Lipovci 6,5:1,5. Céčko v krajské soutěži prohrálo ve Zborovicích 5,5:2,5.

A zatímco na lipoveckém webu je jen výsledek zápasu a jednotlivých šachovnic, o krajské soutěži je referováno více - domácí zborovičtí o zápase psali na svém webu podrobněji.
  Komentáře (1)
Výhra
Přidal Mirek K., 22-10-2017 21:02
Zatím nenapsal nikdo nic, tak aspoň výsledek: Zlín B-Val. Bystřice 6:2 po překvapivě hladkém průběhu. A Hošťálková taky vyhrála.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Zlín A - Zbrojovk...
Co bych přidal ke své partii, nevím :) Již od začátku tma, tma, tma... Nechat si chytit koně upr...
Autor: Pepa Bednařík
[05.12.2017 - 01:55:21]
klik Před víkendem 2.-...
Zatímco Áčko vyhrálo těsně 4,5:3,5, Céčko bohužel stejným výsledkem prohrálo.
Autor: Mirek K.
[03.12.2017 - 22:10:41]
klik Před víkendem 2.-...
Moja partia bola podla pocitaca vyrovnanejsia nez som si myslel. Do nevyhody som sa dostal az tah...
Autor: Ludo Balazec
[03.12.2017 - 18:45:23]
klik Před víkendem 25....
Ahoj Vladimíre. Zastupující kapitán pro tento konkretní zápas zpytuje svědomí kvůli  
své chybě v...

Autor: Foukal
[27.11.2017 - 15:06:00]
klik Před víkendem 25....
Jsem zvědavý na komentář kapitána k zápasu "Béčka".  
Měl jsem velkou elovou převahu nad soupeřem...

Autor: Kokrda Vladimír
[27.11.2017 - 10:19:33]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95