Svátek

Dnes je: Úterý, 26. září 2017
Dnes má svátek: Andrea
Zítra má svátek: Jonáš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow Bezměrov 2017 - Viktor Šimek vítězem FIDE openu U13
Bezměrov 2017 - Viktor Šimek vítězem FIDE openu U13
Napsal Mirek K.   
Středa, 26. červenec 2017

Kromě Pardubic se samozřejmě hrají v červenci i další turnaje. V nedalekém Bezměrově si každý rok dává dostaveníčko hlavně mládež. A velice úspěšný tam byl letos Viktor Šimek. V rapid turnaji skončil pátý a v mládežnickém openu dokonce zvítězil!

Bezměrovský šachový festival začal v pondělní 17.7. 7-kolovým FIDE rapidem. Ten vyhrála s 5,5 body hned čtveřice hráčů. Ke trojici nejvýše nasazených hráčů Tomáš Cagašík, Jevgenij Piankov a Martin Húsek se přidal ještě kroměřížský Petr Petřík.

Další den byly na pořadu mládežnické rapidy. Jeden do 15 let (1. Lukáš Macháček se 6,5 body a náskokem celého 1,5 bodu(!) před dvojicí Patrik Richvalský a Šimon Nesporý).

Druhý rapid do 11 let byl pro nás ještě zajímavější. U nás hostující Michal Černý byl nasazený jako č. 3 a náš (přestože ve výsledcích má kupodivu opět napsané Malenovice) Viktor Šimek hned za ním jako č. 4. Viktor sice ve třetím kole prohrál s pozdějším vítězem a hned v dalším kole s malenovickým Vojtou Hobzou, i tak ale skončil s pěti body na pátém místě. Michal Černý skončil dokonce se šesti body druhý, když prohrál jen s Bělorusem Potapovičem a překvapivě se v turnaji vůbec nepotkal s vítězným Vlastíkem Babulou (6,5 bodu). Třetí byl Slovák Šalgovič.

Od středy do neděle (19-23.7.) se potom hrály dva hlavní open turnaje.

V sedmikolovém turnaji dospělých skončili překvapivě první i třetí nasazený hráč (Honza Sosna a Jevgenij Piankov) se dvěma porážkami a jen se 4,5 body na 8. a 7. místě. Vyhráli Josef Mudrák a Ladislav Vaněk (oba 6 bodů) před Martinem Húskem a Romanem Brázdilem (5,5 bodu).

A konečně zlatý hřeb (aspoň z našeho pohledu). FIDE turnaje do 13 let se zúčastnilo 60 (!) dětí. Turnajovou jedničkou byl Slovák Šimon Šalgovič (1653), trojkou Vlastík Babula, pětkou Michal Černý, devítkou Viktor Šimek (tentokrát už figurující pod naším oddílem), atd. Od začátku se na prvních dvou stolech držela trojice Tobiáš Krejčok (Frýdek, č. 2), Dominik Večeřa (Postoupky, č. 7) a právě Viktor Šimek. Potom odpadl Krejčok (po prohře s Večeřou v šestém kole), naopak po sedmém kole vedoucí dvojici doplnil Šalgovič.

Vše vyvrcholilo dramatickým posledním devátým kolem, ve kterém celá vedoucí trojice hrála bílými figurami proti trojici svých nejbližších pronásledovatelů. Ale zatímco Šalgovič prohrál s Krejčokem a Večeřa s Babulou, Viktor porazil v "derby" Michala Černého a stal se tak samostatným vítězem turnaje. Viktor Šimek (připomeňme, že byl v turnaji až devátý nasazený) uhrál celkově 7,5 bodu, performance 1639 (jeho elo bylo 1388) a v tomto turnaji si připsal víc než 100 bodů na elo. Takže velká gratulace Viktorovi a zároveň přání, ať na tento vyhraný turnaj v budoucnu naváže mnoho dalších.

Michal Černý se 6 body (bilance 5-2-2) skončil na 8. místě, další tři malenovičtí hráči se nedostali přes 50%.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Cyril opět po roc...
Ahoj, 
 
Jsem již zpátky. Turnaj mě příliš nezastihl v herní a obecné pohodě, z výsledku 50% nejs...

Autor: Ponizil Cyrda
[25.09.2017 - 21:24:07]
klik 3x pozvánka na ví...
Na turnaj do Boršic jsme bohužel nesehnali čtvrtého hráče, škoda :/
Autor: Jakub Martinka
[16.09.2017 - 13:23:30]
klik Tři srpnové openy...
jsem opravil a doplnil :-). Kuba už článek napsal.
Autor: Martin Senkyr
[09.09.2017 - 22:56:38]
klik Tři srpnové openy...
Jeden z tych odkazov je este o mnoho skaredsi, nez si si myslel, u Kubu si totiz zopakoval odkaz ...
Autor: Ludo Balazec
[02.09.2017 - 07:48:09]
klik Smutná zpráva - z...
Jirka byl výborný blicař. V dobách své největší slávy to hrával jako "stroj" a i šachoví mistři s...
Autor: SHX153
[30.08.2017 - 19:39:45]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95