Svátek

Dnes je: Úterý, 26. září 2017
Dnes má svátek: Andrea
Zítra má svátek: Jonáš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje arrow Rapid turnaj Kunovice (25.6. 2017)
Rapid turnaj Kunovice (25.6. 2017)
Napsal Matěj Machala   
Neděle, 25. červen 2017
Zatímco většina hráčů relaxovala na víkendovce, které jsem se bohužel z časových důvodů nemohl zúčastnit, rozhodl jsem se si aspoň prodloužit sezonu dalším rapid turnajem, tentokrát s tempem 13m+3s/tah. Na první pohled to byl jeden z mnoha, ovšem dost jiný rozměr nabral při pohledu na startovní listinu, na které se nacházelo celkem 5 hráčů či hráček s titulem GM včetně nejlepšího šachisty v ČR Davida Navary nebo Sergeje Movsesiana.

Z mého pohledu se mi turnaj moc nevyvedl, ale pěkně popořadě. Hned v počáteční partii jsem přehlédl několik dobrých možností a následně jsem konsternován svojí hrou zapsal z prvních dvou kol nulu.

Ve třetím jsem se věčným šachem vylhal z prohrané pozice a svitla naděje na lepší časy, neboť další 2 kola jsem pro změnu vyhrál, obzvláště pak těžká věžovka ve 4. kole s pěšcem navíc mi sebrala nějaké síly. Ty jsem nutně musel doplnit něčím do žaludku, ovšem následovala nevyhnutelná "gastrokocovina" a další 3 nuly. Turnaj jsem v posledním kole uzavřel rychlou remízou a odešel tak s výsledkem 3/9, což mě ani v nejmenším netěší. 

Důležitějším aspektem turnaje však byly partie velmistrů. Překvapení se událo už ve druhém kole, když Zbyněk Hráček pouze remizoval s panem Vrtalem (elo 2001) a tuto drobnou ztrátu na čelo už nedohnal, neboť také Vojta Plát a Pavel Zpěvák mu nedovolili víc než půlbod, a v posledním kole se jeho jediným přemožitelem stal následný vítěz turnaje David Navara, a tyto výsledky ho odsoudily až na 9.místo.

David Navara se držel na špici už od samého začátku, a nakonec zůstal také jedním ze dvou neporažených hráčů. Za celý turnaj ztratil půlbod jen se Sergejem Movsesianem a Pavlem Zpěvákem. A ačkoliv prvně jmenovaný byl nakonec na stejné bodové hodnotě, tak pomocné hodnocení rozhodlo ve prospěch našeho nejlepšího hráče. Za těmito dvěma se na pomyslných stupních vítězů umístil se ztrátou jednoho bodu Vojta Plát, který za sebou jen tak tak udržel fantasticky hrajícího Martina Hůska, jemuž mimochodem dnešní výkon přidal 40 bodů do ratingu. Post nejlepší ženy si ziskem 6/9 uhrála Joanna Worek, celkově na osmém místě.

 

 
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Cyril opět po roc...
Ahoj, 
 
Jsem již zpátky. Turnaj mě příliš nezastihl v herní a obecné pohodě, z výsledku 50% nejs...

Autor: Ponizil Cyrda
[25.09.2017 - 21:24:07]
klik 3x pozvánka na ví...
Na turnaj do Boršic jsme bohužel nesehnali čtvrtého hráče, škoda :/
Autor: Jakub Martinka
[16.09.2017 - 13:23:30]
klik Tři srpnové openy...
jsem opravil a doplnil :-). Kuba už článek napsal.
Autor: Martin Senkyr
[09.09.2017 - 22:56:38]
klik Tři srpnové openy...
Jeden z tych odkazov je este o mnoho skaredsi, nez si si myslel, u Kubu si totiz zopakoval odkaz ...
Autor: Ludo Balazec
[02.09.2017 - 07:48:09]
klik Smutná zpráva - z...
Jirka byl výborný blicař. V dobách své největší slávy to hrával jako "stroj" a i šachoví mistři s...
Autor: SHX153
[30.08.2017 - 19:39:45]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95