Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 22. únor 2018
Dnes má svátek: Petr
Zítra má svátek: Svatopluk

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje arrow KP jednotlivců v rapid šachu (Hošťálková, ne 14.5.2017)
KP jednotlivců v rapid šachu (Hošťálková, ne 14.5.2017)
Napsal Mirek K.   
Pondělí, 29. květen 2017

Kromě žákovských turnajů se naši hráči samozřejmě zúčastňují i turnajů bez věkového omezení. A letos dokonce v hojnějším počtu než v minulých letech. Tak se teď vracím k jednomu takovému vracím - konkrétně k rapidu v Hošťálkové, který se hrál před dvěma týdny jako krajský přebor jednotlivců.

Přijeli jsme v devíti lidech (když počítám i Cyrila) a ve startovní listině jsme figurovali jak úplně nahoře (č. 2 a 3 byli Kuba Roubalík a Cyril Ponížil), tak i úplně dole (dvěma ze tří neelistů v turnaji byli Matěj Machala a Patrik Navrátil - č. 88 a 89). Během turnaje jsme získali několik cenných skalpů (o těch postupně u jednotlivých hráčů), ale konečné umístění bylo u většiny z nás horší než by odpovídalo nasazení.

Kuba Roubalík (č. 2) z nás skončil nejlépe, se 6,5 body na 7. místě. O lepší umístění jej připravilo neobvykle velké množství dvou proher během turnaje.

Stejně jako o dva týdny dřív na "Vaculíkovi" předvedl výborný finiš (tentokrát 2/2) Jirka Hodovský (č. 19) a celkově skončil se 6 body na 15. místě. Zajímavé je, že oproti nasazení si o pár míst polepšil, zatímco "perfo" měl o něco nižší než své elo.

Cyril Ponížil (č. 3) skončil s 5,5 body až na 18. místě hlavně proto, že v posledním kole se tak dlouho snažil zlomit vyrovnanou věžovku s mladým Indem Dhanushem Bharadwajem, až ji prohrál. Celkově to byla už jeho třetí prohra v turnaji.

Martin Šenkýř (č. 13) uhrál také 5,5 bodu a skončil hned za Cyrilem na 19. místě. Mj. jako jediný porazil toho mladém Inda, kterého jsem zmiňoval v předchozím odstavci.

U mě - Miroslav Kocián (č. 22) - platí skoro přesný opak toho, co u Jirky Hodovského. Během celého turnaje jsem se pohyboval o něco výš, než kam výkonnostně patřím. Ale prohrami v posledních dvou kolech jsem hodně spadl. Nakonec z toho bylo 5 bodů a 28. místo. Během turnaje jsem mj. porazil Feru Vránu a remizoval s Bělunkem a v legrační partii taky s Petrem Koutným (během jediné partie jsme předvedli hrubek víc hrubek, než jindy v celém turnaji - on ztratil figuru, pak já kvalitu, já figuru, on figuru).

Franta Stojan (č. 43) si po nemoci na Vaculíkovi ještě hrát netroufl, ale tady už ano. uhrál pěkných 5 bodů a skončil na 35. místě. Mj. v předposledním kole porazil kroměřížského Miru Kašíka (2021).

Ludo Balážec (č. 37) skončil také s pěti body na 40. místě, když po slabém začátku 2/6 finišoval 3/3.

Patrik Navrátil (č. 89) získal 3,5 bodu a skončil na 66. místě. Jako poslední hráč na startovní listině měl hned v prvním kole volno. Pak ale mj. porazil dva hráče 18xx (Šašek a Filák) a po šesti kolech měl pěkných 3,5 bodu. Pak mu ale asi došly síly a prohrál poslední tři partie.

Matěj Machala (č. 88) si nechtěné volno vybral hned ve druhém kole. Dohromady získal 3 body a skončil 77. Zpočátku sice uhrál dvě cenné remízy s 18xx (Sušeň a Pagáč), nakonec ale jedinou vlastnoruční výhru zapsal až v posledním kole.

Celkově vyhrál první nasazený Vojta Plát (7,5 bodu, navzdory prohře už ve čtvrtém kole = přesně jako David Navara na MČR v Ostravě). S půlbodovým odstupem za ním skončili Karol Motúz, Lubomír Machýček (Studénka) a domácí Ondra Karlík, který se tak stal krajským přeborníkem.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Šťastná výhra s B...
Gratulujem ! 
Som zvedavy na partie a som rad, ze nie som nepostradatelny.  
Prave som sa dival, ...

Autor: Ludo Balazec
[18.02.2018 - 17:58:52]
klik Zlín C - Kroměříž...
Už od prvních tahů bylo jasné, že si se soupeřem nic nedarujeme. Příprava zahájení mně vyšla a so...
Autor: Kokrda Vladimír
[16.02.2018 - 15:30:01]
klik Zlín C - Kroměříž...
Článek bude ve čtvrtek odpoledne, neměl jsem na to čas, ale už ho mám rozepsaný... snad to nebude...
Autor: Jakub Martinka
[13.02.2018 - 23:15:27]
klik Viktor na olympiádě!
Viktor bohužel zakončil turnaj nepopulární dlouhou rošádou a uhrál tedy celkově tři body. Dalším ...
Autor: Mirek K.
[01.02.2018 - 21:08:26]
klik Zlín A - Kuřim 5,...
Od neděle slibovaný článek je dnes ve čtvrtek konečně doplněný o průběh zápasu.
Autor: Mirek K.
[01.02.2018 - 20:48:35]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95