Svátek

Dnes je: Sobota, 23. červen 2018
Dnes má svátek: Zdeňka
Zítra má svátek: Jan

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Zlín A - Grygov 1,5:6,5 (10. kolo 1. ligy, 26.03.2017)
Zlín A - Grygov 1,5:6,5 (10. kolo 1. ligy, 26.03.2017)
Napsal Mirek K.   
Středa, 29. březen 2017

V neděli jsme hráli předposlední kolo první ligy. V zápase posledního s prvním jsme doma hostili Grygov. Při naší oslabené sestavě a naopak nejsilnější možné grygovské skončil zápas očekávatelnou výhrou hostů. Přestože v průběhu zápasu to vypadalo vyrovnaněji (např. Martin Hronek odmítal s pěšcem víc remízu), tak nakonec jsme prohráli vysoko 1,5:6,5. Cennou remízu s IM Biolkem starším ubránil Martin Šenkýř. A vyhrát se podařilo mně proti Jakubovi Fuksíkovi, což je jeden z  nejcennějších skalpů v celé mojí kariéře. Byl jsem ale tak pohlcený vlastní partií, že víc podrobností o tomto zápase napsat neumím. Snad mě doplní zastupující kapitán v tomto zápase Martin Šenkýř nebo někdo jiný.
  Komentáře (1)
Pohled zastupujícího kapitán
Přidal Martin Senkyr, 30-03-2017 18:20
Pozvedám Mirou hozenou rukavici a doplňuji svůj pohled na dnešní zápas: 
1) Cyrda v zahájení zvolil riskantní pobyt krále ve středu šachovnice za cenu výhody jednoho pěšáka, bohužel aktivitu soupeřových figur se záhy ukázala jako dostatečná kompenzace a Cyrdasi bohužel moc nezahrál. 
2) Adam hrál solidní a jako obvykle velmi dynamickou pozici, v níž se tentokrát lépe zorientoval jeho soupeř a díky přerušení souhry figur našeho bojovníka zapsal rovněž celý bod. 
3) Jako poslední skončila má partie, když jsem špatně odhadl, že otevření prostoru při rošádách na shodné straně bude k mému neprospěchu. Naštěstí soupeř finální direkt nezasadil, umožnil mi zjednodušit pozici a se slovy "Ještě bys mi dal vidličku" nakonec přijal mou nabídku remízy. 
4) Pepa chtěl hrát opět aktivně, bohužel tentokrát až příliš bezstarostně. Záhy musel v koncovce obětovat figuru za aktivitu, naneštěstí pak ztratil kvalitu a bez věže se na této úrovni skutečně vzdorovat nedá. 
5) O tom se přesvědčil i Kuba, který při obléhání opožděného soupeřova pěšce zapomněl hlídat pozici pěšců vlastních a díky chvilkové ztrátě koncentrace ztratil kvalitu, aby mu byl v koncovce odchycen střelec a tento rozdíl byl již rozhodující. 
6) Jirka ve střední hře ztratil pěšce, načež soupeř pozici zjednodušil a tuto výhodu v koncovce uplatnil. 
7) Jediný celý bod připsal Mira Kocián, který v zahájení omezil černého jezdce na c4 tak, že po napadení pěšcem z b3 tento neměl na výběr a musel se vydat na jatka. Mira tuto materiální výhodu bez obtíží zužitkoval a mohl tak přijímat jak gratulace, tak pochvalu od zastupujícího kapitána. 
8) Martin Hronek sehrál zahájení lépe než soupeř a jeho pozice byla aktivnější. Rovněž kvituji jeho rozhodnutí nesmířit se s remízou a bojovat o celý bod. Bohužel v časovce přehlédl hák soupeře a jeho pozice se tomto průlomu rozsypala. 
 
Celkový výsledek vypadá pro nás velmi nelichotivě, nicméně musím především pochválit všechny hráče za příkladnou bojovnost. Za 14 dní nás čeká výlet do Havířova a nezbývá mi než věřit, že tuto sezónu nezakončíme bez zápasového vítězství :-)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95