Svátek

Dnes je: Úterý, 26. září 2017
Dnes má svátek: Andrea
Zítra má svátek: Jonáš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Zlín A - Grygov 1,5:6,5 (10. kolo 1. ligy, 26.03.2017)
Zlín A - Grygov 1,5:6,5 (10. kolo 1. ligy, 26.03.2017)
Napsal Mirek K.   
Středa, 29. březen 2017

V neděli jsme hráli předposlední kolo první ligy. V zápase posledního s prvním jsme doma hostili Grygov. Při naší oslabené sestavě a naopak nejsilnější možné grygovské skončil zápas očekávatelnou výhrou hostů. Přestože v průběhu zápasu to vypadalo vyrovnaněji (např. Martin Hronek odmítal s pěšcem víc remízu), tak nakonec jsme prohráli vysoko 1,5:6,5. Cennou remízu s IM Biolkem starším ubránil Martin Šenkýř. A vyhrát se podařilo mně proti Jakubovi Fuksíkovi, což je jeden z  nejcennějších skalpů v celé mojí kariéře. Byl jsem ale tak pohlcený vlastní partií, že víc podrobností o tomto zápase napsat neumím. Snad mě doplní zastupující kapitán v tomto zápase Martin Šenkýř nebo někdo jiný.
  Komentáře (1)
Pohled zastupujícího kapitán
Přidal Martin Senkyr, 30-03-2017 18:20
Pozvedám Mirou hozenou rukavici a doplňuji svůj pohled na dnešní zápas: 
1) Cyrda v zahájení zvolil riskantní pobyt krále ve středu šachovnice za cenu výhody jednoho pěšáka, bohužel aktivitu soupeřových figur se záhy ukázala jako dostatečná kompenzace a Cyrdasi bohužel moc nezahrál. 
2) Adam hrál solidní a jako obvykle velmi dynamickou pozici, v níž se tentokrát lépe zorientoval jeho soupeř a díky přerušení souhry figur našeho bojovníka zapsal rovněž celý bod. 
3) Jako poslední skončila má partie, když jsem špatně odhadl, že otevření prostoru při rošádách na shodné straně bude k mému neprospěchu. Naštěstí soupeř finální direkt nezasadil, umožnil mi zjednodušit pozici a se slovy "Ještě bys mi dal vidličku" nakonec přijal mou nabídku remízy. 
4) Pepa chtěl hrát opět aktivně, bohužel tentokrát až příliš bezstarostně. Záhy musel v koncovce obětovat figuru za aktivitu, naneštěstí pak ztratil kvalitu a bez věže se na této úrovni skutečně vzdorovat nedá. 
5) O tom se přesvědčil i Kuba, který při obléhání opožděného soupeřova pěšce zapomněl hlídat pozici pěšců vlastních a díky chvilkové ztrátě koncentrace ztratil kvalitu, aby mu byl v koncovce odchycen střelec a tento rozdíl byl již rozhodující. 
6) Jirka ve střední hře ztratil pěšce, načež soupeř pozici zjednodušil a tuto výhodu v koncovce uplatnil. 
7) Jediný celý bod připsal Mira Kocián, který v zahájení omezil černého jezdce na c4 tak, že po napadení pěšcem z b3 tento neměl na výběr a musel se vydat na jatka. Mira tuto materiální výhodu bez obtíží zužitkoval a mohl tak přijímat jak gratulace, tak pochvalu od zastupujícího kapitána. 
8) Martin Hronek sehrál zahájení lépe než soupeř a jeho pozice byla aktivnější. Rovněž kvituji jeho rozhodnutí nesmířit se s remízou a bojovat o celý bod. Bohužel v časovce přehlédl hák soupeře a jeho pozice se tomto průlomu rozsypala. 
 
Celkový výsledek vypadá pro nás velmi nelichotivě, nicméně musím především pochválit všechny hráče za příkladnou bojovnost. Za 14 dní nás čeká výlet do Havířova a nezbývá mi než věřit, že tuto sezónu nezakončíme bez zápasového vítězství :-)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Cyril opět po roc...
Ahoj, 
 
Jsem již zpátky. Turnaj mě příliš nezastihl v herní a obecné pohodě, z výsledku 50% nejs...

Autor: Ponizil Cyrda
[25.09.2017 - 21:24:07]
klik 3x pozvánka na ví...
Na turnaj do Boršic jsme bohužel nesehnali čtvrtého hráče, škoda :/
Autor: Jakub Martinka
[16.09.2017 - 13:23:30]
klik Tři srpnové openy...
jsem opravil a doplnil :-). Kuba už článek napsal.
Autor: Martin Senkyr
[09.09.2017 - 22:56:38]
klik Tři srpnové openy...
Jeden z tych odkazov je este o mnoho skaredsi, nez si si myslel, u Kubu si totiz zopakoval odkaz ...
Autor: Ludo Balazec
[02.09.2017 - 07:48:09]
klik Smutná zpráva - z...
Jirka byl výborný blicař. V dobách své největší slávy to hrával jako "stroj" a i šachoví mistři s...
Autor: SHX153
[30.08.2017 - 19:39:45]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95