Svátek

Dnes je: Sobota, 23. červen 2018
Dnes má svátek: Zdeňka
Zítra má svátek: Jan

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Zlín A - Staré Město A 4:4 (7. kolo, 5. 2. 2017)
Zlín A - Staré Město A 4:4 (7. kolo, 5. 2. 2017)
Napsal Martin Senkyr   
Neděle, 05. únor 2017

Po cca roce nadešel opět čas na již tradiční derby s tradičním soupeřem a tradičním průběhem. Rovněž výsledek by se dal již označit za tradiční, když tyto zápasy obvykle končí velmi těsným výsledkem, ale třeba mě statistici vyvedou z omylu. Nicméně nechme dávnou minulost knihám a pojďme se věnovat té téměř přítomné.

Skóre zápasu otevřel za hosty Petr Bažant nejmladší, když po neobvyklém zahájení přepočítal v zápletkách Pepu (5) a černými dostal svého d-pěšce mírnou oklikou přes e-sloupec až na d2. V následně vzniklé koncovce pak bohužel Pepa podcenil stísněnost svého monarchy a musel před neodvratitelným matem kapitulovat.

Další posun v olympijských bodech přišel na druhé šachovnici, kde Adam s panem Zpěvákem hrál korektní partii a v tomto duchu se po boji dohodl se soupeřem na smíru. Obdobně skončila partie Jury (7) s panem Vránou. Pravdou nicméně je, že náš spoluhráč ztratil v zahájení kvalitu, ve vzniklé koncovce však uplatnil nemalé zkušenosti, našel kompenzaci a nic jiného než dělbu bodů nepřipustil.

Vyrovnat průběžný stav se následně podařilo mně (4) s Vojtou Dobešem. V zahájení jsem trošku podcenil pěšcový průlom v centru a následně se prošel králem z e8 až na a7, aniž bych přitom využil zkratky díky rošádě. Tato časová ztráta se logicky mohla odrazit i ve ztrátě materiálu, k mému štěstí mi však soupeř umožnil rozehrát i téměř zapomenutou věž na a8, která na mé poměry netradičně překročila polovinu šachovnice, a to rovnou maximální možnou měrou až na řadu první, kde odstranila poslední bránící figuru a umožnila tak matový závěr.

V této chvíli bylo vyrovnané nejen skóre průběžné, ale i mnou odhadované.

Jazýček vah naklonil na naši stranu Kuba Roubalík (1), který zastoupil tradičního lídra Cyrdu, z čehož byl nejvíce překvapen jeho soupeř – Jarda Bureš. Kuba získal ze zahájení prostornější a pohodlnější pozici a čekala jej trpělivá hra na 2 výsledky. Díky nepřesnostem černého nakonec mohl těsně po časové kontrole zapsat náš kápo do zápisu ten s rozdílnými čísly.

Klíčové rozhodnutí pak musel učinit Vlado (3), když v partii s Honzou Sosnou dostal po 39. tahu nabídku remízy. Sám chtěl hrát dál, vzniklá koncovka však byla nejspíš z objektivního pohledu rovná, možná dokonce mírně horší. Proto přijetí nabídky je nutno hodnotit jako správné rozhodnutí.

Za stavu 3,5:2,5 pak dohrával Kuba Krejča (6) s panem Bažantem mladším zcela rovnou koncovku věž, střelec, jezdec a tři pěšci f-h na obou stranách. Jelikož pozice ani jednoho z borců nevykazovala žádných slabin, bylo dosaženo smírného výsledku rovněž zde. I díky Kubově trpělivému výkonu jsme tak měli jistotu, že poprvé letos neodejdeme ze zápasu poraženi.

Celé dva zápasové body pak mohl na naši stranu přidat Martin Hronek (8), který v partii mladých talentů obětoval Martinu Húskovi kvalitu za iniciativu a útok. Následně však bohužel v kritických místech partie nepostupoval přesně a soupeř partii zjednodušil až do koncovky věže proti jezdci, kde šance našeho benjamínka na jakýkoli bodový zisk byly velmi nízké.

Celkově jsme tak získali první zápasový bod, který pro nás bude cennou základnou, a věřím, že již za 14 dní získá další tři kamarády do sbírky.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95