Svátek

Dnes je: Sobota, 23. červen 2018
Dnes má svátek: Zdeňka
Zítra má svátek: Jan

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje arrow Přebor oddílu - 2. kolo (pá 27.1.2017)
Přebor oddílu - 2. kolo (pá 27.1.2017)
Napsal Mirek K.   
Pátek, 27. leden 2017

Dnes se hrálo kompletní druhé kolo našeho oddílového přeboru. Úspěšné byly černé figury (resp. hráči s nimi), vyhrály tři partie. Nejdelší byla dnes moje partie s Laďou Kokrdou, kdy jsme ona "na minutě" odehráli snad třicet tahů.

Jak první dnes partii rozehráli i dohráli Filip Paul s Kubou Martinkou. Po předchozím celodenním krajském přeboru škol šlo možná hlavně o to, kdo bude víc nebo míň unavený. Filip si mezi dvojími šachami odskočil ještě na školní fotbalový zápas a možná i tohle se na něm podepsalo. Po vcelku vyrovnaném zahájení přišel během pár tahů rychlý konec, Kuba Martinka vyhrál. Filip tak zůstává po dvou partiích překvapivě bez bodu.

I druhá partie mezi Patrikem Navrátilem a Matějem Machalou mi přišla po zahájení vcelku vyrovnaná. A i tady vyhrál černý, tj. Matěj Machala.

V partii nejmladšího účastníka turnaje a "služebně nejmladšího" hráče v turnaji rozehráli oba hráči zahájení solidně. Viktor podle svého zvyku pasivně, ale pevně, Martin (na rozdíl od minulého pátku) taky normálně dobře učebnicově vyvinul figurky. Viktor pak ale obsadil jediný volný sloupec a zdvojil na něm věže a stál lépe. Nakonec Viktor využil oslabené diagonály a na ní bílého krále i dámu.

My s Laďou Kokrdou jsme jako již tradičně odehráli zajímavou partii, ve které jsem dlouho stál hůř, ale nakonec jsem vyhrál. V úvodu jsme se vzájemně pěkně překvapovali volbou zahájení a varianty, takže už v osmém tahu museli oba začít tvořit z vlastní hlavy. Laďu to stálo spoustu času, ale chybu v propočtu jsem udělal já a stálo mě to pěšce. Přešli jsme do pozice s jedním volným a několika potenciálně volnými pěšci na každé straně. Oba králové poměrně slabí, rozhodnout měla aktivita dam. Někdy tehdy asi nebyl Laďa dostatečně aktivní a tak jsem převzal iniciativu. Díky ní jsem postupně získal pěšce zpět, pak ještě jednoho a nakonec i figuru. To všechno ale na půlminutě, kdy některé tahy dělal Laďa opravdu až v poslední možné sekundě. Nakonec se mi podařilo vynutit výměnu dam a vyhrát. Ale sám jsem ještě i po popartiové analýze zvědavý, co všechno jsme v té časové tísni neviděli a jestli naše propočty opravdu byly správné. Každopádně to byla opět moc zajímavá partie.

Po druhém kole je na čele trojice se dvěma body - Kuba Martinka, Viktor Šimek a já, s jedním bodem následují Laďa Kokrda a Matěj Machala. Bez bodu jsou zatím Filip Paul, Patrik Navrátil a Martin Zálešák.

V pátek 3.2. hrajeme třetí kolo.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95