Svátek

Dnes je: Úterý, 26. září 2017
Dnes má svátek: Andrea
Zítra má svátek: Jonáš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje arrow Přebor oddílu 2017 - zahájeno
Přebor oddílu 2017 - zahájeno
Napsal Mirek K.   
Pátek, 20. leden 2017

Minulý pátek jsme rozlosovali a zahájili prvním kolem letošní oddílový přebor, dnes jsme první kolo dvěma partiemi uzavřeli. Druhé kolo se hraje příští pátek 27.1.

Stejně jako vloni hraje oddílový přebor osmička účastníků. Startovní pole však výrazně omladilo a zesláblo. Z loňské osmičky jsme zůstali jen já (vloni 1.-2.), Laďa Kokrda (3.) a Matěj Machala (7.). Místo loňské zkušené čtveřice Hodovský, Stojan, Strojil, Rulík bude hrát nastupující generace. Tj. Kuba Martinka, Filip Paul, Patrik Navrátil a Viktor Šimek. Posledním osmým hráče, byl vloni exotický nováček z Bangladéše Ashiqur Rahman. Ten se letos na poslední chvilku z turnaje odhlásil a tak jsme museli hledat někoho dalšího osmého. Někoho, kdo nemá pocit, že je hraním šachů přesycený a má čas a chuť na sedm pátečních partií. Bohužel jsme nenašli nikoho v našem klubu, takže je to opět hráč, který je pro nás šachově zcela neznámý - bratranec Matěje Machaly jménem Martin Zálešák.

Ještě jedna novinka se letos udála. Na přání většiny účastníků se mění hrací tempo a místo dosavadního (hodina na 30 tahů a půlhodina na dohrávku, bez přídavku) se teď hraje pro změnu bez časové kontroly, ale zato s přídavkem (45 minut a k tomu 30 sekund za každý tah).

Jak už jsem psal v prefixu, dvě partie se hrály minulý pátek:

Jakub Martinka - Patrik Navrátil 1:0 (Kuba získal po soupeřově hrubce dámu. Pak ale něco velkého přehlédl a vypadalo to, že buď dostane věčný šach nebo ztratí dámu zpět. Nakonec to ale spočítal lépe než Patrik, zůstal mu materiál navíc a pak už lehce vyhrál).

Laďa Kokrda - Filip Paul 1:0 (Laďovi se vůbec nepovedlo zahájení a už po několika tazích málem podepisoval partiář. Pak ale Filip zahrál několik nepřesných tahů a výhodu téměř vypustil. Partie pak skončila překvapivě rychle, když Filip sebral otráveného pěšce a hned vzápětí doplatil na slabost poslední řady).

Další dvě partie se hrály dnes:

Matěj Machala - Viktor Šimek 0:1 (jediná výhra černých v tomto kole. Matěj udělal hned v zahájení hrubku a pak u si jen vybíral, kterou z nepokrytých figur chce ztratit. Pokoušel se sice najít za ztracený materiál kompenzaci, ale Viktor nic takového nedovolil a snadno vyhrál.)

Miroslav Kocián - Martin Zálešák 1:0 (Martin hrál svoji první partii v životě se zápisem, v klubu, s hodinami, atd. A nejspíš v této partii zaplatil za to nováčkovskou daň. V zahájení mě sice zaskočil lehce kavárenskou variantou. Pak ale sám přehodil tahy, ztratil pěšce a hned vzápětí zbytečně brzo kapituloval. Stál sice špatně, ale na vzdávání to určitě ještě nebylo...)

Další kolo se hraje přšítí pátek 27.1. A utkají se v něm zajímavé (a výrazně vyrovnanější) dvojice Kocián-Kokrda, Paul-Martinka, Navrátil-Machala a Zálešák-Šimek.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Cyril opět po roc...
Ahoj, 
 
Jsem již zpátky. Turnaj mě příliš nezastihl v herní a obecné pohodě, z výsledku 50% nejs...

Autor: Ponizil Cyrda
[25.09.2017 - 21:24:07]
klik 3x pozvánka na ví...
Na turnaj do Boršic jsme bohužel nesehnali čtvrtého hráče, škoda :/
Autor: Jakub Martinka
[16.09.2017 - 13:23:30]
klik Tři srpnové openy...
jsem opravil a doplnil :-). Kuba už článek napsal.
Autor: Martin Senkyr
[09.09.2017 - 22:56:38]
klik Tři srpnové openy...
Jeden z tych odkazov je este o mnoho skaredsi, nez si si myslel, u Kubu si totiz zopakoval odkaz ...
Autor: Ludo Balazec
[02.09.2017 - 07:48:09]
klik Smutná zpráva - z...
Jirka byl výborný blicař. V dobách své největší slávy to hrával jako "stroj" a i šachoví mistři s...
Autor: SHX153
[30.08.2017 - 19:39:45]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95