Svátek

Dnes je: Sobota, 23. červen 2018
Dnes má svátek: Zdeňka
Zítra má svátek: Jan

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow OŽL Kroměříž (14.1.2017) - žákovský turnaj
OŽL Kroměříž (14.1.2017) - žákovský turnaj
Napsal Mirek K.   
Středa, 18. leden 2017
V sobotu se hrál v Kroměříži poslední čtvrtý turnaj seriálu Okresní žákovské ligy (kterou společně pořádají okresy Kroměříž a Zlín). Z našeho oddílu se zúčastnili tři kluci a všichni skončili v první polovině výsledkové listiny.
Hrály se vlastně dva turnaje současně - starší žáci (ročníky 2002-2005) a mladší žáci (2006 a mladší). V mladší kategorii jsme měli mezi 34 účastníky dva naše kluky. Dlouho se vzájemně doplňovali, takže Jáchym vyhrával v lichých kolech a prohrával v sudých, Honza zase přesně naopak. Ale v posledním kole vyhráli oba, takže celkově uhráli svorně 4/7. Zatímco pro zkušenějšího Jáchyma Garguláka je 13. místo spíš jen průměrný výsledek, tak Honza Baránek (na svém druhém turnaji v životě) i podruhé mile překvapil a skončil na 16. místě. (Tady je pro zajímavost odkaz na jeho listopadový první turnaj v životě, kde hned na GP ve Starém Městě uhrál 3,5/7)
 
Bohužel se každý turnaj hrál v jiné místnosti a v obou začínala jednotlivá kola přibližně stejně, takže z partií kluků jsem tentokrát viděl jen malé kousky. Turnaj s přehledem vyhrál malejovický Michal Černý (6,5 bodu) před T.D. Kubínem z Postoupek (6 bodů) a Vojtěchem Hobzou také z Malenovic (5 bodů).

Zajímavostí tohoto turnaje byla také účast dvou známých jmen v holešovském dresu. Syn Miry Beneše David hraje tuším půl roku a uhrál (na svém asi třetím turnaji v životě) pěkné tři body (21. místo). A syn Aleše Sojky Alex vybojoval zase hned na svém prvním turnaji v životě půlbod (34. místo).

Ve starší kategorii hrálo sice jen 16 dětí, ale kvalita byla samozřejmě výrazně vyšší. Hráčů s ratingem byla víc než polovina (v mladších žácích jen tři hráči). Tomáš Kocián byl nasazený přesně v polovině, jako číslo osm. Hrál tentokrát moc pěkně, bylo pro mě radostí se na jeho hru dívat. Jasnou výhodu měl snad v šesti partiích ze sedmi, které hrál (mj. i se všemi třemi pozdějšími medailisty). Po pátém kole měl 3,5 bodu a dělil se o druhé místo. V dalším kole  hrál na první šachovnici s pozdějším vítězem turnaje a měl mírnou převahu poziční i časovou. Nakonec ale prohrál tuto i poslední partii a skončil se svým tradičním padesátiprocentním ziskem. Celkově tak jen obhájil své nasazení a skončil až osmý (přestože měl mj. nejlepší pomocné hodnocení ze všech). Ještě to chtělo dotáhnout některé vyhrané koncovky, nepřehlédnout soupeřovu léčku nebo neudělat některé chyby v propočtu. Celkově suverénně vyhrál Patrik Richvalský z Malenovic (7/7). Druhý byl Jakub Mařák z Holešova a třetí Karla Pospíšilová z Postoupek (oba 5 bodů).

Já jel na turnaj bohužel dost nachlazený, ale nechtěl jsem, aby kvůli mojí nemoci na poslední chvilku dva nebo tři kluci přišli o turnaj, na který se těšili. Takže fyzicky jsem to sice protrpěl, ale zase byla radost se na hru našich kluků dívat a to mi zase hodně psychicky pomáhalo.
 
Letošní seriál OŽL tímto turnajem skončil. My jsme se zúčastnili jen prvního turnaje (v září v Malenovicích, kde byl mj. Jáchym celkově šestý) a pak až tohoto posledního. Mezitím jsme Morkovice a Holešov vynechali. Takže v celkovém pořadí (kam se počítaly tři nejlepší výsledky) jsme logicky neměli šanci na první desítku. Z našich kluků tak skončili celkově nejlépe v mladších Jáchym Gargulák (se dvěma turnaji celkově 14.) a ve starších Tomáš Kocián (17. místo za jediný odehraný turnaj).
 
Ale co nevidět se bude hrát pro změnu Grand Prix, VASTO cup a další žákovské turnaje.   Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95