Svátek

Dnes je: Úterý, 26. září 2017
Dnes má svátek: Andrea
Zítra má svátek: Jonáš

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow OŽL Kroměříž (14.1.2017) - žákovský turnaj
OŽL Kroměříž (14.1.2017) - žákovský turnaj
Napsal Mirek K.   
Středa, 18. leden 2017
V sobotu se hrál v Kroměříži poslední čtvrtý turnaj seriálu Okresní žákovské ligy (kterou společně pořádají okresy Kroměříž a Zlín). Z našeho oddílu se zúčastnili tři kluci a všichni skončili v první polovině výsledkové listiny.
Hrály se vlastně dva turnaje současně - starší žáci (ročníky 2002-2005) a mladší žáci (2006 a mladší). V mladší kategorii jsme měli mezi 34 účastníky dva naše kluky. Dlouho se vzájemně doplňovali, takže Jáchym vyhrával v lichých kolech a prohrával v sudých, Honza zase přesně naopak. Ale v posledním kole vyhráli oba, takže celkově uhráli svorně 4/7. Zatímco pro zkušenějšího Jáchyma Garguláka je 13. místo spíš jen průměrný výsledek, tak Honza Baránek (na svém druhém turnaji v životě) i podruhé mile překvapil a skončil na 16. místě. (Tady je pro zajímavost odkaz na jeho listopadový první turnaj v životě, kde hned na GP ve Starém Městě uhrál 3,5/7)
 
Bohužel se každý turnaj hrál v jiné místnosti a v obou začínala jednotlivá kola přibližně stejně, takže z partií kluků jsem tentokrát viděl jen malé kousky. Turnaj s přehledem vyhrál malejovický Michal Černý (6,5 bodu) před T.D. Kubínem z Postoupek (6 bodů) a Vojtěchem Hobzou také z Malenovic (5 bodů).

Zajímavostí tohoto turnaje byla také účast dvou známých jmen v holešovském dresu. Syn Miry Beneše David hraje tuším půl roku a uhrál (na svém asi třetím turnaji v životě) pěkné tři body (21. místo). A syn Aleše Sojky Alex vybojoval zase hned na svém prvním turnaji v životě půlbod (34. místo).

Ve starší kategorii hrálo sice jen 16 dětí, ale kvalita byla samozřejmě výrazně vyšší. Hráčů s ratingem byla víc než polovina (v mladších žácích jen tři hráči). Tomáš Kocián byl nasazený přesně v polovině, jako číslo osm. Hrál tentokrát moc pěkně, bylo pro mě radostí se na jeho hru dívat. Jasnou výhodu měl snad v šesti partiích ze sedmi, které hrál (mj. i se všemi třemi pozdějšími medailisty). Po pátém kole měl 3,5 bodu a dělil se o druhé místo. V dalším kole  hrál na první šachovnici s pozdějším vítězem turnaje a měl mírnou převahu poziční i časovou. Nakonec ale prohrál tuto i poslední partii a skončil se svým tradičním padesátiprocentním ziskem. Celkově tak jen obhájil své nasazení a skončil až osmý (přestože měl mj. nejlepší pomocné hodnocení ze všech). Ještě to chtělo dotáhnout některé vyhrané koncovky, nepřehlédnout soupeřovu léčku nebo neudělat některé chyby v propočtu. Celkově suverénně vyhrál Patrik Richvalský z Malenovic (7/7). Druhý byl Jakub Mařák z Holešova a třetí Karla Pospíšilová z Postoupek (oba 5 bodů).

Já jel na turnaj bohužel dost nachlazený, ale nechtěl jsem, aby kvůli mojí nemoci na poslední chvilku dva nebo tři kluci přišli o turnaj, na který se těšili. Takže fyzicky jsem to sice protrpěl, ale zase byla radost se na hru našich kluků dívat a to mi zase hodně psychicky pomáhalo.
 
Letošní seriál OŽL tímto turnajem skončil. My jsme se zúčastnili jen prvního turnaje (v září v Malenovicích, kde byl mj. Jáchym celkově šestý) a pak až tohoto posledního. Mezitím jsme Morkovice a Holešov vynechali. Takže v celkovém pořadí (kam se počítaly tři nejlepší výsledky) jsme logicky neměli šanci na první desítku. Z našich kluků tak skončili celkově nejlépe v mladších Jáchym Gargulák (se dvěma turnaji celkově 14.) a ve starších Tomáš Kocián (17. místo za jediný odehraný turnaj).
 
Ale co nevidět se bude hrát pro změnu Grand Prix, VASTO cup a další žákovské turnaje.   Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Cyril opět po roc...
Ahoj, 
 
Jsem již zpátky. Turnaj mě příliš nezastihl v herní a obecné pohodě, z výsledku 50% nejs...

Autor: Ponizil Cyrda
[25.09.2017 - 21:24:07]
klik 3x pozvánka na ví...
Na turnaj do Boršic jsme bohužel nesehnali čtvrtého hráče, škoda :/
Autor: Jakub Martinka
[16.09.2017 - 13:23:30]
klik Tři srpnové openy...
jsem opravil a doplnil :-). Kuba už článek napsal.
Autor: Martin Senkyr
[09.09.2017 - 22:56:38]
klik Tři srpnové openy...
Jeden z tych odkazov je este o mnoho skaredsi, nez si si myslel, u Kubu si totiz zopakoval odkaz ...
Autor: Ludo Balazec
[02.09.2017 - 07:48:09]
klik Smutná zpráva - z...
Jirka byl výborný blicař. V dobách své největší slávy to hrával jako "stroj" a i šachoví mistři s...
Autor: SHX153
[30.08.2017 - 19:39:45]
© 2017 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95