Svátek

Dnes je: Sobota, 23. červen 2018
Dnes má svátek: Zdeňka
Zítra má svátek: Jan

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Zlín "A" - Moravská Slavia Brno 3:5 (1LV 5. kolo)
Zlín "A" - Moravská Slavia Brno 3:5 (1LV 5. kolo)
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 09. leden 2017

V mrazivé lednové neděli jsme hostili celek Moravské Slavie Brno. Ta do nového kalendářní ho vstoupila razantně, když na soupisku zapsala na první ligu až příliš mnoho titulovaných hráčů – 3 GM, 1 IM a 2 FM. Nevypadalo to tedy, že bychom byli zrovna favority, když naše jediné písmenko dlouhodobě reprezentuje pouze Cyrda. Zápas proto plně probíhal v režii Morendy, která se nikam nehnala a remízami kontrolovala zápas.

zln-mor.png

 

 

 

Nejprve dohrál navrátivší se Míša, který proti Petru Skácelíkovi po necelých 20 tazích remizoval. Lze to považovat za dobrý výsledek vzhledem k tomu, že mohl náš hráč ztrácet figuru, alespoň podle jeho vlastních slov. Na dlouhou dobu to byl jediný výsledek, což mohli potvrdit také hráči D družstva, kteří se vrátili z jejich úspěšné kloboucké mise.

Až poté dohrál Martin na trojce, který měl ale nelehkého soupeře, Pavla Blatného. Marťa neměl čas pomalu dojít ani záchod, neb soupeř mu tam podle svého zvyku sázel jeden tah za druhým. Bohužel se rychlost neprojevovala na horší kvalitě tahů a celou partii našeho hráče tlačil. Nehraje se takto vůbec příjemně a Martin se pár tahů po časové kontrole vzdával, když udělal nevybíravý odskok jezdcem pryč z ohniska hry.

Pak šly partie ráz naráz. Myslím, že další remízu na naši stranu získal Martin Hronek, který se už v prvoligové sestavě zabydlel. Hrál se soupeřem partii, které jsem moc nerozuměl a zdržím se jakéhokoliv hlubšího komentáře. Ale aspoň podle závěrečné pozice lze půl bod považovat za úspěch.

Remizoval také Jirka Hodovský, který ubránil černé proti solidnímu a nepříjemnému Věchetovi. Jura byl pod mírným tlakem celou partii, jeho koncepce však vykazovala zdravé jádro a po 50 tazích vyválčil vytouženou remízu.

Na první desce kapituloval Cyrda, kterému TP vrátil loňskou prvoligovou porážku. Tentokrát měl Cyrda bílé a bojoval proti dobře připravenému hráči. Cyrda uvažoval o nabídce remízy, ale podle stavu zápasu se rozhodl pokračovat v boji. Odvážné a oprávněné rozhodnutí. Při snaze o vytvoření útoku proti slabým pěšcům na dámském křídle však podcenil hrozby vůči vlastnímu králi. Ten se ocitl zanedlouho po oběti věže pod matovým útokem, jenž nešel odrazit.

Prohrál také Kuba Krejča. Ten postavil zdravě zahájení a jeho pozice vypadala atraktivně. Poté však začal dělat nepodložené ústupky, až se ocitl v horší koncovce. V té ztratil pěšce a poté druhého, a bylo po partii.

Houževnatý výkon podal Pavel Dubina, který to neměl vůbec jednoduché (ale kdo ano), když bránil černé figury proti mezinárodnímu mistrovi. Ačkoli Neklan vyvíjel všemožné pokusy o iniciativu, Pavel se srdnatě bránil a nebál se obětovat kvalitu za kýženou aktivitu. Jeho střelec byl natolik dobrý, že ani kvalita více neumožnila Neklanovi usilovat o výhru a partie skončila po opakování tahů remízou.

Jako poslední jsem dohrál já. Hrál jsem proti GM Kalodovi, a byl to jeden z těch dnů, kdy všechno vyšlo. Cítil jsem se dobře, propočet mi vycházel a také charakter pozice mi vyhovoval. Nejprve se mi v zahájení podařilo vyrovnat a poté jsem pomalu začal soupeře přehrávat. Dostal jsem se do mírně lepší dámovky, kterou soupeř definitivně zazdil oslabujícím tahem. Poté se již bránil způsobem, jestli se náhodou nespletu, když mi dával zkušební šachy a já prosazoval volné pěšce. Nakonec jsem je tedy uplatnil a alespoň korigoval zápas.

Nemáme se rozhodně za co stydět, proti mnohem silnějšímu soupeři jsme předvedli bojovný výkon, z něhož vzešlo několik remíz a jeden celý bod. O šanci na vítězství nemůže být ani řeč, i remíza byla velmi vzdálená. Přesto pozitivně hodnotím přístup, kdy elové znevýhodnění na naší straně nezabránilo podat odhodlaný výkon, na kterém se dá stavět v dalších zápasech.

 
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95