Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 19. září 2019
Dnes má svátek: Zita
Zítra má svátek: Oleg

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow 1LV Zlín - Karviná 2,5:5,5
1LV Zlín - Karviná 2,5:5,5
Napsal Ponizil Cyrda   
Pátek, 25. prosinec 2015

Poslední prvoligový zápas roku 2015 skončil bohužel podobně jako ten předposlední. Opět jsme vyhráli jen na poslední (Mira Beneš) a první šachovnici (jako obvykle Cyril Ponížil). Remízu přidal ještě Ondra Karlík. Ale to bylo všechno a tak jsme prohráli a klesli na čtvrté místo. 

S velkým zpožděním dopisuji článek z 5. Kola 1. Ligy východ, za což se omlouvám, došlo ke špatné komunikaci mezi mnou a kapitánem Marťou. Bohužel jsem minulý týden dodělával zápočty a předtermín, toulal se po Praze a po Vídni. Článek jsem tedy měl přenechat kapitánovi Marťovi – pro příště poučení pro mě . Pozápasové články na Zlínském webu vždy budou, i když se zápas vůbec nepovede, jak tomu bylo v tomto případě. Skutečně šlo pouze o špatnou komunikaci mezi námi.

Takže k zápasu, hosté nastoupili na prvních 2. šachovnicích posílení o hráče z Polska, což nás zas tolik nepřekvapilo, nicméně spíše jsme spíše čekali, že dojedou Jurčíci z bližšího Slovenska. Na 5. Šachovnici nastoupil FM Jaroslav Olšar, který má dlouhodobé problémy ze zrakem, takže jeho partie s Ondrou Karlíkem se odehrávala u okna kousek od ostatních, naštěstí v tu dobu ve Zlíně nehrála jiná družstva, tak to nebyl až takový problém.

Zápas bohužel nezačal vůbec dobře. Adam (2) postavil Pirce, Míša (3) zahrál sicilku bílými dost rychle a černému se podařilo umístit figurky tak, jak se v sicilce staví. Marťa (4) mohl dokonce hnedka z výkopu ztratit figuru, Peťa (7) se pohybuje nejspíš někde mimo svoji přípravu a Mira Beneš (8) asi zbytečně odevzdává dvojici střelců. Já (1) tahám Španělku a stojím mírně líp. Ondra (5) zkouší soupeře přelstít ve skotské, ale ten je zdá se připraven. Pavel (6) staví svoji Nimcovičku asi až moc pasivně.

A jak zápas začal, tak i pokračoval, těsně před časovkou pomalu končí hned několik partií, bohužel jejich výsledky pro nás nejsou vůbec povzbudivé. Prohrává Pavel, který ztrácí kvalitu a zbytek je jenom věcí techniky. Rovněž i Míšovi se svého soupeře nepodaří zmást a je donucen ke kapitulaci. Adam na dvojce se snažil napravit své zaváhání z minulého kola a pozici myslím si, že vyhrotil úplně zbytečně.

Marťa stojí dlouhodobě špatně, u Ondry je rovná koncovka, Peťovi - na rozdíl od zápasu ve Starém městě, za které zaslouží pochvalu, tenktorát však příprava proti francouzské vůbec nevyšla. Okolo časovky je tedy rozhodnuto. Alespoň Mirovi se podařilo na poslední šachovnici soupeře nachytat a svými údery dává soupeři KO, a tím odvrací debakl. Přede mnou stojí lepší koncovka D+J proti D+S, ve které pochopitelně odmítám remízu, a hledám způsob, kterým prorazit, nicméně ten se jaksi našel sám, když jsem omylem vyměnil svého koně za střelce a dostal se do přivyhrané dámovky, ve které soupeř navíc chybuje. Bohužel i tento výsledek však pouze koryguje konečné skore.

Poslední partie končí podle očekávání. Marťa prohrává a Ondra remizuje.

Na stránkách Karviné je rovněž článek o daném zápase – ve kterém jsou hosté sami překvapení, jak snadno se jim podařilo u nás vyhrát – v čemž mají bohužel pravdu, vůbec nám nevyšel druhý zápas v řadě, náš tým má rozhodně navíc.

Nicméně situace v tabulce pořád nevypadá vůbec špatně, z 9. body držíme 4. místo. Přeji tedy všem hráčům i fanouškům pěkné vánoce, plno rodinné pohody a šachového odpočinku. Po novém roce však budem muset společně vymyslet koncept, jak si v příštích zápasech vést lépe.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95