Svátek

Dnes je: Sobota, 21. září 2019
Dnes má svátek: Matouš
Zítra má svátek: Dariana

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow ŠK Zlín A - TJ Štefanydes Polička A 5,5:2,5 (3. kolo 1. ligy východ)
ŠK Zlín A - TJ Štefanydes Polička A 5,5:2,5 (3. kolo 1. ligy východ)
Napsal Martin Senkyr   
Neděle, 15. listopad 2015
Jedno ze známých kapitánských klišé říká, že se vítězná sestava němění, nicméně to bych nebyl já, abych jej neporušil. Do sestavy se oproti minulému zápasu vrátili hned 4 hráči základní sestavy a i díky tomu jsme měli při porovnání sestav mírnou převahu na většině šachovnic. Zápas však nebyl až tak jednoznačný, jak by mohlo skóre naznačovat.

Zápas začal na žádost hostů z důvodu jejich dlouhé cesty až v 10:30 a skončil tak mnohem později, než souběžně hrané zápasy krajského a okresního přeboru. Trošku netradičně navíc nejdříve dohrála první čtveřice, aby pak připsali nějaké body i další borci.

Jako první se rozešel se soupeřem smírně Míša (3), když v drakovi zvolil bílými poziční variantu s malými rošádami, chvíli manévroval a nakonec domanévroval do zcela rovné pozice.

První celý bod v zápase pak přidal Cyrda (1), který se nemohl na svou pozici již dále dívat, díky malé kombinaci získal poziční plus a následně využil děravého krytu černého krále k připsání plného zisku.

Téměř ve stejném okamžiku jsme dalšími smíry přiblížili skóre k vytyčenému cíli já (4) s Adamem (2). Oba jsme v zahájení stáli trochu stísněně, následně po krátkých přestřelkách a výměnách přešli do mírně lepších koncovek. Ta Adamova byla zcela rovná, ta moje mohla být hrána na 3 výsledky, ale s ohledem na průběh zápasu jsem se rozhodl jako zodpovědný kapitán. 

Po skončení první poloviny partií tak svítil na pomyslné tabuli průběžný výsledek 2,5:1,5 pro nás. Ve zbývajících partiích jsme stáli shodně lépe.

Další výhru připsal nováček Pepa Bednařík (7), který v zahájení vyměnil dámy, a jal se uplatňovat výhodu dvojice střelců proti střelci a jezdci. Zřejmě i díky zkušenostem nabytým trénováním dětí se mu to nakonec podařilo, ačkoli s jistými technickými obtížemi.

Definitivní pojistku vítězství zajistil znovuzrozený bodovač (nenapadá mě jiná obdoba pro střelce, případně se rád nechám poučit v komentářích :-) ) Mira Beneš (8), jenž trpělivě postupoval podle poučky, že "mladí neumějí koncovky", kde získal nejprve jednoho pěšce, následně druhého a poté i pac soupeře.

Další výhry se však již nekonaly, přičemž jak Pavel (6), tak i Ondra (5) sami nejlépe vědí, že tentokrát mohou vyčítat absenci bonusového půlbodu jen a jen sobě. Přece jen štastnější bude spíše Pavel, který soupeře přehrál, získal pěšce a aktivní pozici. Následně však zapomněl krýt svého střelce a raději zinkasoval dalšího pěšce. Ani tento šok jej však nezastavil a za přispění soupeře vyměnil zbývající figury a posbíral soupeřovy potenciální dámy a nakonec nemusel svůj podpis připojit pod kulatý znak, ale poněkud složitější zlomek.

Ondra ze zahájení přešel rovnou do koncovky, která se mi však líbila více za soupeře. Ten však v kritické chvíli trošku nešťastně manévroval s figurkami, až musel odevzdat kvalitu. Ondra pak nejprve téměř strojově přesně odebral černému 3 pěšce, uvolnil cestu svému vzdálenému h-pěšci a již se viděl na cestě domů. Bohužel však chvilková ztráta koncentrace a aktivní soupeřovy figury dovedly i tuto partii do remízového přístavu.

S celkovým výsledkem i týmovostí a bojovností jsem však nadmíru spokojen a věřím, že se za 14 dní poperem se Starým Městěm v přímém souboji o první příčku v průběžné tabulce.
  Komentáře (3)
Ragby
Přidal Mirek K., 19-11-2015 16:20
Myslím, že aspoň polovina členů našeho klubu nejspíš netuší, o kom je v předešlém komentáři řeč. On sám se tím nijak nechlubí. Ale snad to není tajné - je to Michal :-).
Přidal TrhalT, 16-11-2015 17:30
Docela jsem byl překvapený i tím, že je možná kombinovat na dobré úrovni, jak šachy, tak i ragby. Kolegyně v práci mi to nechtěly ani věřit :P
Přidal TrhalT, 16-11-2015 17:16
Ve Zlíně se mi hraje vždy dobře. Tuhle neděli jsem tam byl již potřetí a doufám, že se příští rok do Zlína zase podívám. Zlínští šachisté mají hezké šachové prostřední, vyšli nám vstříc k posunutí začátku utkání a popřáli nám hezkou zpáteční cestu nepustili. :zzz

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95