Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 04. červen 2020
Dnes má svátek: Dalibor
Zítra má svátek: Dobroslav

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Mládež arrow Články arrow MMaS mládeže 2015 skončilo
MMaS mládeže 2015 skončilo
Napsal Mirek K.   
Středa, 04. listopad 2015

V neděli skončilo v Jeseníkách letošní Mistrovství Moravy a Slezska mládeže (MMaS). Z naší čtveřice skončil nejlépe Martin Hronek na 18. místě.

O letošním MMas jsem psal průběžně po povedeném prvním kole, a pak po polovině soutěže. Naši kluci se celou dobu pohybovali okolo 50% a nakonec tak v součtu i skončili. A to jak v kategorii H16 (tři zástupci), tak i v součtu za všechny čtyři.

Před posledními dvěma koly na tom byl nejlépe Martin Hronek (+2 = 4,5/7). Po remíze v předposledním kole měl ještě pořád reálnou šanci na první desítku. Jenže v tom posledním narazil na prvního nasazeného (Jiří Sedlák ze Světlé nad Sázavou). A po prohře skončil na konečném 18. místě jako nejlepší z pětibodových hráčů. I tak ale Martin získal +18 bodů na FIDE a obhájil své nasazení (nakonec 5 bodů a 17. místo).

Kryštof Suchánek (4,5 bodu, 24. místo) by asi potřeboval vynechat dvoukola (0-3-3) a hrát jen jedno kolo denně (3-0-0). Z pohledu čísel se mu nejlepší partie povedla hned v prvním kole (výhra se 14. nasazeným Mičou - 1776). Z pohledu nasazení si jakoby výrazně polepšil, zkresluje to ale fakt, že zatím nemá FIDE ELO. Při nasazení podle národního ela přibližně obhájil.

Štěpán Hronek (4 body, 34. místo) se stal nejspíš remizovým králem turnaje (s bilancí 1-6-2). Většinou hrál proti výše nasazeným soupeřům, takže svoje nasazení obhájil a ještě získal +33 bodů na FIDE.

Jediný náš zástupce v nižší kategorii H14 Hanuš Suchánek (4,5 bodu, 32. místo) si taky svoje nasazení obhájil. Všechny tři níže nasazené soupeře porazil, s výše nasazenými uhrál tři remízy a tři prohry.

Partie jsem ještě neviděl, takže zatím hodnotím jen podle čísel a výsledků. Nikdo z kluků vyloženě nepropadl, ale ani nezazářil. Všichni čtyři si obhájili svoje nasazení. Oba kluci s již vypočítaným FIDE elem získali pár desítek bodů. Ale na druhou stranu jedno umístění ve druhé desítce, jedno ve třetí a dvě ve čtvrté desítce nejsou asi ničím, čím bysme se jako klub mohli chlubit.

Z pohledu krajské výpravy turnaj dopadl velice pěkně. V kategorii H14 vyhrál s půlbodovým náskokem Ondra Vraj z Hoštálkové (třetí nasazený v turnaji. V kategorii H10 pak díky lepšímu pomocnému hodnocení malenovický talent Michal Černý (pátý nasazený). K tomu ještě dvě holky vyhrály odděleně hodnocené dívčí kategorie. A čtyři další hráči vybojovali postup na MČR. Z toho jsou čtyři ze Starého Města, po jednom ze tří valašských klubů (Hošťálková, Vsetín, Ústí) a jeden ze sousedních Malenovic.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95