Svátek

Dnes je: Středa, 20. únor 2019
Dnes má svátek: Oldřich
Zítra má svátek: Lenka

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow 1. LigaV Lokomotiva Brno - Zlín 5:3
1. LigaV Lokomotiva Brno - Zlín 5:3
Napsal Ponizil Cyrda   
Neděle, 30. březen 2014

Dne 29.3 v Brně náš tým odehrál další důležitý záchranářský souboj s místní Lokomotivou. Oba dva týmy se vzhledem ke křížení se slovenskou extraligou musely obejít bez některých svých opor, nicméně náš tým měl výhodu v tom, že se svoje opory hrající na Slovensku na soupisku nenapsal. I přes tento handicap se nám zápas příliš nepovedl a odvážíme si z Brna zaslouženou prohru 5:3

V zápase nás domácí překvapili svojí sestavou, kterou dali jasně najevo, že budou bojovat do posledního dechu. Hlavně teda "účast" Vojty Pláta byla pro nás překvapením, protože Vojta hrál ještě v sobotu na východě Slovenska. (Sám jsem také výlet na Slovensko zvažoval, nicméně když jsem viděl noční spoje, tak jsem tento nápad označil za šílenost :) - štěstí, že Dubnica nad Váhom je klub, který je nesmrtelný i bez svých "přeplacených hvězd :D - tímto jí na dálku samozřejmě gratuluji). Takže první hodinu si všichni zúčastnění (včetně domácích) kladli otázku, zda se Vojta objeví či ne, všichni věděli, že stát se může cokoliv. Nakonec teda Vojta nedorazil a vedli jsme 1:0, a zbavili jsme se černých.

Vedení to bylo příjemné, nicméně na domácích bylo vidět, že je to spíše semklo. A naše pozice nebyly nic moc. Mirovi Benešovi se nepovedlo zahájení podle představ, Rosťovi vznikla velice nepříjemná díra na d5, Marťa začal podivně experimentovat a u Míši jsem si myslel, že půjde na odstřel jako první (za což se mu zpětně omlouvám).

Remizoval Peťa Kičmer, který si tak odbyl svojí prvoligovou premiéru. Trochu se u něj asi projevilo, že má přeci jen raději rapidy. Nicméně partii zahrál solidně, podezírám jej pouze z toho, že po dobrání na d2 dámou by měl příjemnou hru.

Zápas šel dál. Na dvojce Kuba postavil solidní pozici a snažil se i hledat možnosti, jak na velmistra. Míša pak začal hrát poměrně hodně vynalézavě a pustil se do poměrně hodně složitých zápletek, ve kterých jsem se ani nechtěl orientovat. Marťa s Rosťou stáli špatně, Mira Beneš stále nic moc, naděje ovšem začala svítat u Jury.

Myslím si, že rozhodující partie celého zápasu se odehrála na osmičce. Mirův soupeř pochybil, Mira získal pěšce zpět a jeho figury začínaly pomalu stát dobře. Bohužel měl Mira časovku a nenašel jeden poměrně silný tah, po kterém si myslím, že by měl hodně dobré šance. Škoda. Mira pak chyboval a soupeři vyrovnali. Miru bych však pochválil za jeho bojovnost, bylo vidět, že si své prvoligové účasti váží. Škoda toho času a Db7.

Zápas pak jde dál. Marťa ztrácí materiál a prohrává. Sám asi ví, že tato partie dobrá nebyla. Rosťa taktéž bojoval, i tam se hlavní chyba stala někde v zahájení, a pak s tím bylo už poměrně těžké něco udělat.

Míša hraje proti solidnímu soupeři dál svým stylem. Kuba tam ukazoval jeden úder, po kterém Míša mohl získat materiál, ale ani tak mi jeho pozice nepřipadala bez šancí. Možná tam někde něco bylo, možná se to chtělo zaměřit na výměnu posledních pěšců, protože co vím, tak koncovka J+S+V vs D by měla být remíza. Ale těžko soudit, partii jsem nehrál. Míša sice prohrál, ale až na sehrané záhajení ( Míšo, tohle příště prosím už ne) bojoval, partie byla dynamická a mohlo se stát cokoliv.

Remizoval i Kuba, snažil se vymýšlet a hru nějak zkomplikovat. Ale bohužel tam asi nic nebylo. Remíza s velmistrem není špatná.

Aby to ale přes špatné výkony nezapadlo, myslím si, že Jura odehrál partii sezony (tím myslím partii sezony nás všech). Myslím si, že to byla partie, za na kterou by byl hrdý i kterýkoliv mezinárodní mistr. Jurův soupeř udělal v zahájení asi nějakou nepřesnost, a pak už jen Jura začal rozdávat údery z obou stran (Jb5, Dh5) a zakončil taktickým úderem a ziskem dvou pěšců, které pak v koncovce uplatnil. Skvělá partie, stojí za přehrání!

I přes to ale máme za sebou nevydařený zápas,a stále ještě nemáme jistotu záchrany, stále však máme věci ve svých rukou. Lokomotiva naopak dýchá, a bude otázka, na jak moc draho je nakonec vyjde Vojtova neúčast.

Výsledky ostatních týmů nám sice spíše pomohly, ale jak všichni dobře víme, 1. liga může být velice nevyzpytatelná. Za dva týdny nás čeká zápas proti tradičnímu soupeři ze Starého Města, tak nezbývá, než se těšit na bojovný zápas.
  Komentáře (2)
Přidal Ponizil Cyrda, 01-04-2014 07:25
měl jsem technické problémy, konečně se mi to sem podařilo vložit :)
Přidal Ponizil Cyrda, 31-03-2014 07:51
Článek bohužel budu schopný napsat nejdříve až dneska večer :(

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95