Svátek

Dnes je: Středa, 22. květen 2019
Dnes má svátek: Emil
Zítra má svátek: Vladimír

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Zvítězíš nebo (s)padneš
Zvítězíš nebo (s)padneš
Napsal Jakub Roubalík   
Pondělí, 22. duben 2013

Kromě vesmíru, internetových nonsensů, lidské hlouposti a uvedeného seznamu má vše svůj konec. Stejně tak se ho dočkala i první liga, jejíž dělená kapitola 12/13 byla tuto neděli uzavřena. Kromě faktického ukončení to znamenalo i důsledky v podobě postupů, sestupů, oslav záchrany.

Duras nás přivítal stejně jako loni ve sportovním komplexu na Vodově ulici a i tentokrát s přidanou hodnotou v podobě házené. Nastoupili v pro nás příjemné sestavě, kdy se obešli bez dvou velmistrů a jednoho mezinárodního mistra. Ale i díky jejich nesmírné soupiskové vyrovnanosti nás nečekalo nic jednoduchého.  Je zajímavé, že se konalo i pár minisoubojů z podzimního kola 2.ligy, např. Krčál – Skácelík či Šenkýř – Mudra, v obou případech s obrácenými barvami.

Pozoruhodný byl i ranní sraz, kdy překvapivě nezaspal nikdo z posádky vyjíždějící ze Zlína, ale slovenský host přespávající v Brně. Mohu jen spekulovat, zdali se jednalo o sabotáž dalšího hráče hostujícího v Brně nebo jen o Milanovu spánkovou deprivaci, nicméně pro příjezd využil služeb brněnské taxislužby.

Svůj příběh zažil i Marťa, ke kterému se až ráno doneslo memorandum o jeho posunu v sestavě. Na jeho výkon to mělo naštěstí jen časový následek. Už mě žádná perlička nenapadá, tak asi i pár slov k průběhu zápasu.

Jako první dohrál Vlado, který měl ze zahájení o něco příjemnější pozici. Když už se zdálo, že soupeř kompletně vyřešil problémy zahájení, přišla menší Vladova léčka, do které soupeř naneštěstí pro něj spadl.

Poté remizoval Michal, který zahájení sehrál v duchu honby za iniciativou. Obětoval i dočasně pěšce, ale tento osamělý bojovník byl zanedlouho spolknut a celopartiová dynamická rovnováha vyvrcholila opakováním tahů.

Poté už se partie blížil k časovkám a končili víceméně jedna za druhou, tak to vezmu nahodile.

Marťa ranní překvapení dlouho trávil nebo si chtěl vykompenzovat absenci na sobotním rapidu rychlým dojetím času na několikaminutovou hodnotu. Pozice taky nevypadala bůhvíjak, ale soupeř se spletl a role se oproti podzimu zcela otočily. Houževnatost tak znamenala plný bodový zisk, který se v celkovém zúčtování velmi hodil.

Cyrda možná byl v zahájení překvapen, a tak v drakovi příliš nezískal. Když už to začínalo vypadat na ztrátu pika, mladý soupeř jím pohrdl a zanedlouho začal volit horší rozhodnutí. Cyrda tak převzal iniciativu a lepší koncovku vyhrál.

Milan ukázal své ambice hned v zahájení, kdy místo skromného dámsko-indického b6 posunul pěšce o jedno dál. Rovnou koncovku sympaticky zkoušel, ale ani tak nezbránil remízovému rozuzlení.

Rosťa zahájení pojal pozičně skromně, ale časově rozmařile. Ztratil jednoho pěšce, ale ten příliš nevadil, ale nakonec po dlouhém boji prohrál ve věžovce.

Petr naopak držel celou partii plus i přes silný smířlivý faktor nestejnobarevných střelců. Zkoušel to dlouho, a jak se říká, „někde to tam muselo být“, přesto partie dospěla do remízy a Petr tak vybojoval rozhodující půl bod na naší stranu.

U mě byla pozice celou dobu komplikovaná, a když jsem si myslel, že využiju potenciálu volného c pika, namísto toho jsem se dopustil několika hrubek, které soupeř naštěstí nevyužil. Z oboustranné slepoty nás pak vyvedli diváci, kteří zvlášť jednu jednoduchou cestu k výhře po remízové partii ukázali.

Vyhráli jsme tedy 5:3, což znamenalo díky vysokému skóre bezpečnou záchranu a nemuseli se tak ohlížet na ostatní výsledky. Stejně však byly tématem celé pozápasové diskuze a telefonátů, abychom zjistili, jak se záchranářské práce povedly nedalekým kolegům…

Splnili jsme tak cíl daný před soutěží, i když jsme samozřejmě doufali ve více. Ale po trochu smolném podzimu jsme museli ambicióznější cíle oželet, a tak můžeme být se sezonou spokojeni. Z individuálních výsledků jeden ostatní zcela převyšuje a je tak i náležitě ratingové ohodnocen, ostatní jsme hráli tak nějak normálně a zapíšem drobné elové plusy či mínusy.

Loučím se tímto se zápasovými reporty a zase tedy na podzim.

 
  Komentáře (3)
k lize
Přidal petr koutny, 01-05-2013 18:10
Jádro druľstva je spolu od postupu z druhé ligy, jsme kaľdým rokem silnějąí a zaľili jsme jak postup z druhé ligy tak i sestup z první. První ligu budeme hrát čtvrtým rokem, nechci křičet, ale sluąel by nám boj o první místa v lize a kdo ví, jednou třeba postoupíme výą......
Přidal Ponizil Cyrda, 26-04-2013 13:43
Jen bych chtěl říct, že tým má být na co hrdý. Poté, co nám vůbec nevyšel podzim, jsme v na jaře zvládli hodně důležitých zápasů a záchranu jsme si vybojovali. Že jsme zápas v Brně zvládli by se mohlo v naší klubové historií ukázat jako klíčové, ale rozhodně nechci předbíhat. 1. ligu hrajeme třetím rokem a získané zkušenosti se začínají pomalu projevovat :) - toto je ten správný příspěvek :)
Přidal Ponizil Cyrda, 26-04-2013 13:42
Jen bych chtěl říct, že tým má být na co hrdý. Poté, co nám vůbec nevyšel podzim, jsme v na jaře zvládli hodně důležitých zápasů a záchranu jsme si vybojovali. Že jsme zvládli by se mohlo v naší klubové jako klíčové, ale rozhodně nechci předbíhat. 1. ligu hrajeme třetím rokem a získané zkušenosti se začínají pomalu projevovat. :)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95