Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 04. červen 2020
Dnes má svátek: Dalibor
Zítra má svátek: Dobroslav

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow Zlín B - Napajedla 5:3 (6. kolo 2. ligy, 6.1.2013)
Zlín B - Napajedla 5:3 (6. kolo 2. ligy, 6.1.2013)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 06. leden 2013

Zápas pro nás sice začal špatně (0:1 po hodině a půl), ale pak jsme sérií čtyř výher (Roubalík, Pala, Kocián, Svoboda)  ještě do časové kontroly prakticky rozhodli zápas. Další tři partie se hrály sice hodně dlouho, ale ani prohra a pouhé dvě remízy ze dvou lepších pozic už na naší výhře nic nezměnily. Při zápase jsem si to ani neuvědomil, ale celkově kralovaly černé figury - my jsme černými uhráli 3,5 bodu, naopak obě prohry jsme zaznamenali bílými. Jediný, kdo "udržel" bílé figury, byl na poslední chvíli povolaný Kuba Roubalík.

Historicky první druholigové derby s Napajedly pro nás podle nejhoršího možného scénáře. V sobotu večer se pro nemoc omluvil Míša Krčál, v neděli ráno měl problémy s dopravou Kuba Roubalík (asi 15 minut zpoždění), Adam Rubal pro změnu zaspal (30 minut zpoždění). Soupeřovu (základní) sestavu nebylo těžké uhodnout, ale už v pátek večer jsme měli trochu strach ze dvou partií. Že Peťa Koutný (3) se vyřítí figurkami na pana Macuru a že totéž udělá Ludo (7) proti Kozojedovi. A výsledek? Ludo obětoval v osmém tahu figuru (nutno ale přiznat, že ho k tomu soupeř prakticky donutil špatně sehraným zahájením) a Petr Koutný asi něco přehlédl(?!), protože měl brzy kvalitu méně a už po hodině a půl prohrál.

Naštěstí ale už v té době několik partií směřovalo správným směrem. Kuba Roubalík (1) i Adam Rubal (2) nejdřív dohnali soupeře s časem a brzy je přehrávali i na šachovnici. Laďa Pala (4) šel do lepší koncovky, Jirka Hodovský (5) i Rosťa Svoboda (6) měli sice plné šachovnice, takže jsem si hodnocením nebyl jistý, ale myslím, že oba taky stáli o něco líp. Já (8) jsem získával pěšce, ale pozice byla asi pořád přibližně vyrovnaná. Ludo (7) měl za obětovanou figuru aspoň skoro hodinu náskoku na hodinách při plné šachovnici.

O vyrovnání se postaral překvapivě rychle Kuba Roubalík (1), který původně ani neměl hrát a zaskočil až na poslední chvíli za Míšu Krčála. Z té Kubovy partie jsem ale moc neviděl, takže ji bude muset okomentovat sám.

Jedním z klíčových faktorů zápasu bylo možná to, že náš host Laďa Pala (4) dostal před zápasem "silné doporučení" neremizovat brzo. Díky tomu se mohly projevit jeho poziční a koncovkářské kvality, které nám asi po třech hodinách hry přinesly vedení. Pak jsem vyhrál já (8), když můj soupeř v horší pozici sice vymyslel zajímavý úder, bohužel pro něj ale přehléhl jednu moji ještě silnější hrozbu. Do časové kontroly pak ještě vyhrál i Rosťa Svoboda (6) a navýšil skóre na 4:1 pro nás.

Adam Rubal (2) měl s Jirkou Svítkem v koncovce D+V sice pěšce víc, ale vypadalo to, že neunikne remíze. Jirka Hodovský (5) stál líp, naopak Ludo Balážec (7) dovolil soupeři dokončit vývin a měl čistou figuru méně. Takže zápas byl pro nás vyhraný, šlo už jen o skóre.

Adam Rubal se vymanil z remízové pasti, vyměnil dámy a čekala ho předlouhá věžovka s pěšcem víc (ještě skoro dvě hodiny a přes 40 dalších tahů). Jirka Hodovský někde vypustil výhru a remizoval, zároveň se ale postaral o půlbod zajišťující výhru. Ludo sice ještě dlouho trápil sebe i soupeře, ale nakonec přece jenom prohrál. V poslední hrané partii si za výborný výkon zasloužili Adam vyhrát a Jirka Svítek remizovat. A oba k tomu měli několikrát blízko a pak zase trochu dál. Nakonec "měl pravdu" Jirka Svítek a uhrál hodně pěrně vybojovanou remízu.

Nakonec tedy 5:3 pro nás - zároveň jednoznačná výhra, zároveň ale přijatelný výsledek pro hosty.

Jinak celý zápas probíhal ve velice příjemné atmosféře. Vždyť tři hráči soupeře hráli nebo hostovali ještě nedávno u nás (Svítek, Macura, Kopčil) a každý se s každým znal.
  Komentáře (2)
Hotovo
Přidal Mirek K., 06-01-2013 22:59
Reportáž je napsaná.
Přidal Ludo Balazec, 06-01-2013 18:23
Mal si pravdu, Juro, uz 12.Sd2 je blbost, zjavne som si splietol varianty, taka partia nebola, aj ked som si myslel, ze hej.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95