Svátek

Dnes je: Neděle, 29. březen 2020
Dnes má svátek: Taťána
Zítra má svátek: Arnošt

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow Duras Brno B - Zlín B 4,5:3,5 (3. kolo 2. ligy, 18.11.2012)
Duras Brno B - Zlín B 4,5:3,5 (3. kolo 2. ligy, 18.11.2012)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 18. listopad 2012

Domácí sice vedli od začátku až do konce zápasu, ale přesto mohli zápas i prohrát. Mnoho partií se totiž točilo, některé i víckrát. Minimálně dvě vyhrané partie domácích skončily jen remízami, naopak jedna partie vyhraná za nás skončila úplně opačně. O dvě naše výhry v zápase se postarali Ludo Balážec a Kuba Roubalík (a byly to poměrně pěkné výhry), ale nakonec to nestačilo.

Do Brna jsme jeli bez tří hráčů základní sestavy (Rubal, Pala, Svoboda), takže kromě osvědčených náhradníků (Balážec, Beneš) jsem se tentokrát poprvé do sestavy vešel i já. Domácím chyběli dva hráči základu (č. 1 Blahynka reprezentující na mládežnickém mistrovství a č. 4 Semenova). Elovou převahu jsme měli jen na první šachovnici, naopak na druhé šachovnici a na celé druhé polovině sestavy měli navrch domácí, kteří tak byli favoritem zápasu.

Přesto jsme zápas rozehráli nadějně, hlavně bílými. Po první hodině hry stál aktivně Michal Krčál (2), nejzajímavější ale asi bylo, že jak Ludo Balážec (6), tak i já (8) jsme své soupeře strategicky přehrávali. A to už je co říct :-). Černými spadl Mira Beneš (7) bílému do domácí přípravy a Jura Hodovský (5) se snažil dokazovat, že pěšce neztratil, ale obětoval. Celkově to ale vypadalo spíš na malé plus pro nás.

Po dvou hodinách hry se dostali domácí do vedení 1:0, když na sedmé šachovnici prohrál Mira Beneš (7). A nutno přiznat, že si v partii skoro nezahrál.

K tomu měl Ludo (6) pocit, že vypustil výhru, Michal (2) už taky neměl ani aktivitu ani útok, ... Já (8) jsem nejdřív (asi správně) odmítal remízu, ale během pár tahů jsem nejdřív přišel o výhodu. Pak jsem obětoval pěšce, ale vzápětí jsem úplně přehlédl jednu hrozbu a ztratil jsem druhého a stál jsem na prohru. K tomu prohrál v časové tísni Michal Krčál (2).

Takže to bylo 2:0 pro domácí. K tomu vyhraná partie u mne (8), věžovka s pěšcem víc u Jury Hodovského (5), Martin Šenkýř (4) se bílými spíš bránil. U Kuby (1) ani Petra (3) se myslím nic výrazného nedělo, takže jediné plus pro nás bylo u Ludy (6). Vypadalo to s námi moc špatně.

Pak se ale vývoj zápasu zase pootočil v náš prospěch. Soupeř mi (8) dovolil věčným šachem zremizovat úplně prohranou partii (sice jen bez dvou pěšců, ale hodnocení tipuju aspoň +5). Vzápětí potvrdil zkušený pan Mlýnek, že věžovky proti Zlínu jsou pro něj zakleté. Před dvěma(?) lety prohrál v první lize s Martinem Šenkýřem učebnicovou remízovou V+p:V, tentokrát pro změnu nevyhrál jasně lepší věžovku s Jurou Hodovským (5) s pěšcem víc. K tomu dotáhl svoji partii k výhře Ludo Balážec (6).

Takže najednou vedli domácí už jen 3:2. A na naší straně byly po časové kontrole tři lepší pozice! Kuba (1) měl lepšího jezdce proti střelci a taky aktivnější věže a lepší pěšce. Ale jinak rovný materiál. Petr Koutný (3) měl pěšce víc, ale zase při různobarevných střelcích měl bílý pěšce na předposlední řadě. Martin Šenkýř (4) měl nejdřív kvalitu a pěšce víc, pak dva pěšce víc ve střelcové koncovce.

Situace byla jasná. Někdo od nás musí vyhrát, abysme zachránili remízu. A kdyby se povedly dvě výhry, tak můžeme celý zápas ještě otočit. Jen je třeba nic nepřepálit a neprohrát. Zatímco Kuba i Petr zkoušeli hledat cestu, jak svou výhodu navýšit, velké věci se děly u Martina (4). Nejdřív pěkně spočítal odvážný postup, kdy sice pouštěl soupeřova volného a-pěšce do dámy, ale jeho dva volní spojení pěšci měli být rychlejší. Pak se ale nechal zaskočit soupeřovým překvapivým ústupem krále, nenašel jediný správný tah a dovolil soupeři obětovat figuru za svého postupujícího pěšce. Najednou měl dámu místo bílého černý. Martin pak ještě překvapivě dlouho odolával s pouhým střelcem a pěšcem na šesté řadě. A chvílemi to i vypadalo, že by mohl partii zachránit, ale nakonec to nešlo.

Takže domácí vedli 4:2 a byla to velká škoda zajímavé partie. Vzápětí ale Kuba Roubalík (1) partii zkušeně dovedl k výhře a snížil na 4:3 a vykřesal ještě naději.

Všechno zůstalo na Peťovi Koutném (3), který měl chvílemi myslím i dva pěšce víc, ale při věži a různobarevných střelcích to stejně nestačilo. Nakonec Petr dosáhl výměny různobarevných střelců, ale věžovka s pěšcem navíc, už vyhrát nešla. Takže nakonec nejtěsnější výhra domácích 4,5:3,5. Ti sice od začátku vedli, ale za stavu 3:2 by asi případnou třetí zápasovou remízu v řadě brali všemi deseti.

Na naší straně zaslouží absolutorium Kuba a Ludo za poměrně "čisté" výhry. Petr Koutný a já jsme nejspíš výhru někde vypustili, naopak Jirka Hodovský a (opět) já jsme zachránili prohrané partie. Hrdinou zápasu mohl být Martin, bohužel se to tentokrát nepovedlo.

Ještě jedna poznámka ke zvukové kulise, která nás provázela celým zápasem. Jak skončil polední florbalový zápas Bulldogs Brno-Sparta Praha, to nevím. Ale v odpoledním basketbalovém zápase žaček vyhrály Žabovřesky nad domácími slečnami těžko uvěřitelným rozdílem 11:99! A vypadalo to na souboj úplně jiných váhových, výškových i věkových kategorií...
  Komentáře (3)
nic se neděje
Přidal petr koutny, 20-11-2012 16:37
Není jen to jen "kliąe", ale hrajeme pokaľdé jako tým a je jedno komu se partie podaří a komu ne, je to prostě jen sport a někdy se daří a někdy ne. A» to dopadne příątě jakkoliv, vľdy mám pocit, z kaľdého zápasu který hraji za Zlín, ľe hraji v tom správném druľstvu, protoľe máme skvělou partu, drľíme při sobě, je legrace a ąachy nás baví,kaľdý můľe být druhému učitelem i ľákem, nu prostě jsou hodnoty, které těľko hledat jinde.
Přidal Martin Senkyr, 18-11-2012 18:02
Miro, dneska jsi byl nejslabsi jen podle ELA, padaka bych mel dostat ja za svuj vykon, slibuju, ze priste jednoduse vyhranou pozici uz dotahnu ;)
Hotovo
Přidal Mirek K., 18-11-2012 17:53
Reportáž je napsaná. Jen doufám, že jako nejslabší hráč sestavy jsem se v hodnocení pozic mockrát nespletl :-)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95