Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 18. říjen 2018
Dnes má svátek: Lukáš
Zítra má svátek: Michaela

Menu

Anketa

Miniaplikace

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol
Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow 11. kolo 1. ligy aneb tak zase jindy ;)
11. kolo 1. ligy aneb tak zase jindy ;)
Napsal Martin Senkyr   
Neděle, 01. duben 2012
Jak již většina z vás ví, dneska jsme v naší derniéře prohráli se St. Městem těsně 3,5:4,5 i přesto, že vyrovnaný zápas mohl dopadnout jakkoli, ale o tom až potom.

Zápas se ze začátku vyvíjel poměrně dobře, díky disciplinovaným hráčům obou družstev nastoupili prakticky nejsilnější sestavy. Podle mého názoru jsme byli mírnými favority a prvotní rozestavení figurek na pomyslné družstevní šachovnici nám nabízelo lepší možnosti.

Nejprve dohrál Cyrda (1), u kterého jsme v ostrém zahájení očekávali připsání brzkého skalpu, bohužel soupeř našel správnou cestu k remízu a neuhnul ani o kousek, takže asi objektivná dělba bodů, kdo by to byl čekal, že v tomto zápase poslední. 

Pak jsme se ujali vedení díky Peťovi Koutnému (8), který svého soupeře od zahájení jasně přehrál a naznačil mu, že i tak remízová varianta jako Maróczyho není ve správných rukou úplně bezpečnou. 

Následně se dlouho hrálo, v mnohoa partiích docházelo k zajímavým střetům, většinou však typicky v duchu staroměstkozlínských derby v pozičním duchu. Jen na mé (6) a Petrově Kořenkově (7) šachovnici to vypadlo na šarvátku taktického rázu.

Přesně si nemapatuju pořadí, ale v časovkách se nám zápas naprosto vymknul a výhra a tím i naděje na zachránu se nám začala nebezpečně vzdalovat. Myslím, že jako první z nás zbývající 6 statečných dohrál Petr Kořenek, který dřel jak mohl, snažil se vymyslet rozhodující útok a bylo vidět, že vyhrát chce a udělá pro to maximum. Dokonce v jednu chvíli mohl vyhrát trošku nelidským tahem, kdy by soupeři pravděpodobně nestačila ani druhá dáma, bo by dostal mat (teda aspoň podle Rybky, která mi napovídala při zapisování partií). Pak ho v rychlém sledu, bohužel se stejným výsledkem následoval Míša (4) a Roman (2). Míša měl od zahájení mírně horší pikovou strukturu a nebylo moc vidět, kde by se měl uchopit iniciativy, takže jej soupeř postupem času umačkal. Roman hrál jeho typické, nebál bych se říci nelidsky nepočítačové šachy, kdy ke každému propočtu přistoupili s analytickou a vědeckou přesností. Bohužel si nechal odtrhnout své těžké figury od krále, čímž nepohrdla bílá dáma a věž a dokonaly své. 1,5-3,5.

Pak snížil Kuba, který od zahájení soupeře začal strašit soupeře útokem na královském křídle, pak vysbíral pěšáky na dámském, aby rozhodující útok provedl na královském, poměrně hezká a snad i čistá metodická partie. 2,5:3,5

Jazýček pomyslných vah naklonil na soupeřovu stranu pan Bažant, který odrazil Adamovou snahu o iniciativu, získal pěšce, vyměnil figury a koncovku nestejnobarevných střelců pak již profesorsky vyhrál.

Již před zápasem mi Kuba (s ohledem na můj pozdější, ale pořád včasný příchod... holt, ČD nejsou moc chess-friendly), že kapitán opouští potápějící loď jako poslední. Můj vzdor však byl již marný a když jsem nějak přetrpěl střední hru, posbíral pěšáky (na Cyrdovu radu, ať začnu konečně něco hrát), a pak se ještě mírně technicky zapletl ve věžovce s pikem navíc, ukončil jsem náš poslední prvoligový zápas stavem 3,5:4,5 s optimistickou nadějí, že prvoligová pauza nebude mítit dlouhého trvání.
  Komentáře (1)
mix
Přidal Mirek K., 01-04-2012 21:52
Způsob výhry Petra Koutného jsem ani nestihl zaregistrovat, jak byla rychlá. U Martina si myslím, že tam za bílého muselo něco být. Takže nejvíc se mi líbila určitě Kubova výhra. Ještě k tomu pořadí - jako třetí dohrál Roman a myslím, že říkal, že to byla v dost nevhodnou chvíli jeho vůbec první prohra v sezóně.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik ŠK Zlín C – ŠK Do...
Céčko hrálo moc pěkný zápas. Proti silnému Dolnímu Němčí dvakrát vedlo a nebylo daleko k remíze. ...
Autor: Mirek K.
[11.04.2018 - 00:00:02]
klik Před víkendem 17....
Áčko se určitě nebude spoléhat jen na modlitby. :-) Ale stejně jako dneska, i v posledním kole zk...
Autor: Mirek K.
[18.03.2018 - 22:11:34]
klik Před víkendem 17....
Tak rovnou přidám menší gratulaci i pro Céčko k záchraně. Ambice letos myslím podle soupisek zúča...
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 18:24:15]
klik Před víkendem 17....
Velká gratulace do sousedního klubu k postupu do ZKP !
Autor: Foukal
[18.03.2018 - 16:27:22]
klik Cyril s Jakubem z...
Myslím, že Cyrilovi na další normu nechyběla jedna partie, ale tři.
Autor: Pavel Slovák
[09.03.2018 - 10:51:47]
© 2018 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95