Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Polabiny B- Zlín B 1,5 - 6,5 aneb Vítězství zrozené v mé mlze
Polabiny B- Zlín B 1,5 - 6,5 aneb Vítězství zrozené v mé mlze
Napsal Roman Chytilek   
Neděle, 18. březen 2012

V článku: líčení zrakově indisponovaného stárnoucího exkapitána o slavném vítězství.

Na těžký záchranářský zápas v Pardubicích jsem se docela těšil, přípravu mi ale narušil zánět spojivek a také sousedi, kteří včera převrtali kabel a připravili mě o potěšení několik hodin se připravovat. Kdyžjsme se sešli na nádraží v Pardubicích (zatím bez Adama), bylo jasné, že nikdo nic nepodceňuje. Kuba se na soupeře vyzbrojil hokejkou a Míša "Hear me roar, buddy" byl odhodlání samo. Domácí pak proti nám postavili sestavu zhruba v rámci jejich možností a začalo se hrát.

Jako první mě překvapil můj soupeř Albinovým protigambitem. Začaly mě z toho bolet očiInnocent a v této situaci se mi zdálo nevzít pěšce a nejít zbytečně do něčí obrovské výhody jako ještě nejrozumnější a pokračoval jsem skromně 3.e3. Asi po půl hodině se dostavil Adam i se svou tajemnou přítelkyní a naše stats na "dark", "bloodlust" a "vampirism" výrazně stouply. V ten moment se začaly mým očím na některých šachovnicích nabízet pohledy tak neuvěřitelné, že jsem o dvém zraku vážně zapochyboval. Vašek například psal novou kapitolu teorie k Trompovského útoku, Velice zvláštní klubko figur Da1, Sb2,Vb1,Vc2, pa2,b3,c4 měl Marťa, pečlivě jsem zbytky zraku kontroloval, jestli jeho soupeř náhodou nemůže sebrat věž na c2 a chytit tak i něšťastnou dámu. Myšlenka, že by a1 byl místo dámy král, mě už vysloveněpobavila. Také Kubův soupeř pojal zahájení invenčně, umístil svého jezdce na h1 a jeho pozice nepochybně měla potenciál, že se jednou stane normální. Naopak Kuba hrál poměrně bez nápadu a stavěl figurky na obvyklá pole, což mělo za výsledek, že převzal brzy iniciativu.

Váhy na naši stranu naklonil Peťa Koutný, který v dobré pozici spíše ztratil kvalitu, ale měl za ni i v koncovce kompenzaci. Soupeřovy myšlenky byly ale zřetelně zaujaty tím, že nešlo o ztrátu, ale oběť. Asi se nechtěl dívat na jeho silného střelce a kvalitu vrátil, ale moje letmé představy o kvalitě pěšcových struktur naznačují, že z toho byla hra na jeden výsledek, který se také urodil. Podobně Marťa záhadněrychle rozpletl klubko figur a podle svých slov nakonec dámu neztratil, ale získal: 2-0. Jako další se přidal Vašek, který doplnil nejen Trompovského, ale i Nimcoviče- nechal soupeře obsadit centrum, kterého si moc nevšímal a sám zaútočil na obou křídlech. Na dámském nakonec získal dámu a bod. Trochu z řady dosavadního líčení vystupuje Cyrdova partie: Mariana Sabola přehrál z mírněhorší pozice, řekl bych, že hrál velice pěkně: 4-0. Adam pak z pozice síly nabídl remis a vyhráli jsme i zápas a jen se dohrávalo. Kapitolou samou pro sebe byla moje partie: Mou opatrnou hru si Martin Červený nevyložil úplněsprávně a jeho snaha iniciovat výměny v centru a potřásání rukama měla chybku, které jsem využil. Bohužel někdy kolem patnáctého tahu došlo k dialogu mého opatrnějšího a agresivního Já, jak soupeře dorazit, který trval v běžném lidském čase příliš dlouho na to, abych se nedostal do brutální časovky. Celkem korektně jsem pak obětoval kvalitu, trochu nelidskou variantu, v níž mi i jinak skromný Houdini připisuje solidních +10, jsem ale přehlédl a hra se protahovala a poté, co jsem v časovce přešel kolem dalších dvou obrovských šancí, i protáhla až k naprosto zbytečné remíze. Po kontrole jsem s nechutí sledoval Kubovu pozici s kvalitou míň, než jsem si uvědomil, že na h1 nestojí soupeřova věž, ale stále onen zapomenutý jezdec. S mininem figur to byl nikoliv nepodstatný defekt a Kuba zaznamenal zaslouženou výhru. Borec na konec byl Míša- makal jak zvíře celou partii, řekl bych, že po většinu času stál lépe, na konci už hodně riskoval, proto remíza byla fajn vyvrcholení povedeného zápasu, zakončeného zastávkou v boxech a doplněním několika litrů Porter-Special. Příště budeme bojovat o naději, trochu hloupé je, že to nemáme ve svých rukou.
  Komentáře (1)
Super
Přidal Mirek K., 18-03-2012 21:31
Skvělý výsledek, gratulace všem! Je vidět, že jste nejeli do Pardubic jen na výlet!

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95