Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow Frýdek Místek - Zlín 6,5:1,5 aneb veškeré naše naděje směřují do Poděbrad
Frýdek Místek - Zlín 6,5:1,5 aneb veškeré naše naděje směřují do Poděbrad
Napsal Ponizil Cyrda   
Pondělí, 05. březen 2012

Jak už bylo slíbeno, i článek z nedělního zápasu je zde. Zdravím vás všechny z knihovny fakulty stavební VUT.

Po naší sobotní porážce nás v neděli čekal soupeř z Frýdku. Soupeři se v naší herně doposud příliš nedařilo, bohužel v neděli se mu podařilo totu nelichotivou statistiku prolomit ve velkém stylu. Zápas s Frýdkem se tedy nezapsal zrovna slavně do historie našeho klubu,a tak se tento článek pokusím moc dlouho neprotahovat. Ovšem, pro naše věrné fanoušky, kteří fandí týmu, i když se nedaří, se pokusím částečně přiblížit, jak k tomu všechno došlo. ( Pro fanoušky jenom to nejlepší - Hikaru Nakamura)

Soupeř do naší klubovny přivezl všechny posily z východu, velmistry přes 2600 Korobova, Azarova a Fedorova. Z toho plynul náš cíl, že na prvních šachovnicích se pokusit držet a moc neprohrát a na dalších, pokud to půjde, uhrát nějaké body.

První část plánu se nám začalo dařit dobře. Remízoval House, který to zahrát proti dost  "na jistotu",(0,5:0,5) a také Marián toho svému soupeři toho moc nedovolil a po chvilce se soupeři dohodli na smíru.1:1. Dále zápas nevypadal úplně špatně. Na první šachovnici se podařilo TP proti Korobovovi ze zahájení vyrovnat, Roman měl proti GM Tallovi ze zahájení malou výhodu, já jsem v další partií nekonečného souboje s Rojíčkem nějak šablonovitě poskládal Grunfelda, Honza proti mladému talenotvi postavil svoje kasické d4-e3-c3 a sebral si pěšáčka, Kuba proti IM Vesselovskému postavil solidně sicilku a jeho soupeř byl nucen obětovat pěšce za kompenzaci a ani Míša nestál proti IM Jasnému nějak špatně.

Bohužel jsem to byl já, kdo zahájil naši apokalypsu. Partií jsem zahrál špatně a prohrál jsem naprosto zaslouženě. Nebudu čtenáře našich stránek dál zbytečně ubíjet další sebekritikou, kterou si moje nedělní partie rozhodně zaslouží, podotknu jen, že mám rozhodně o čem přemýšlet. Od ne úplně dobře sehraného zahájení, přes tragický propočet, až po zbytečně rychlou hru a slabé soustředění se.1:2. Naneštěstí mě následoval i v sobotu jistě hrající Míša, který v neděli urobil minelu a bylo to 1:3.

Stále ještě nebylo rozhodnuto, Romanova výhoda nabývala čím dál větších rozměrů, bez šancí nebyl ani Honza s třemi pěšci navíc, TP se stále držel, Kuba stál asi o něco hůře a bez šancí nebyl.

Apokalypsa však bohužel pokračovala porážkou Honzy.Měl 3 pěšce navíc, kolem jeho krále se sice začaly hemžit černé figury, Honzův čas začínal utíkat, ale celkově jeho pozice nebyla nic, na co bysme nebyli zvyklí. Konec jsem neviděl, talentovanému Kriebelovi se však zřejmě podařilo po oběti figury realizovat útok do konečné výhry, Honzovi se nepodařilo najít dobrou obranu. 1:4.  TP se držel až do časovky, kde soupeř potvrdil svoje kvality, dostal pěšáka na h6 a vynutil oslabení TP krále a zvítězil.1:5. Prohrál i Kuba, soupeři se zřejmě podařilo využít iniciativy, dobral si zpět pěšce. I přes různobarevné střelce se Kubovi remízu udržet nepodařilo. Minely se nevyhly ani jemu.1:6

Roman už mohl pouze zmírnit náš debakl. Určitě stál dobře a vítězství bylo nadosah, bohužel Roman na něj nedosáhl. Přesto za svou bojovnost a dobrou hru zůstává o tomto víkendu naším nejlepším hráčem. 1,5:6,5

Výsledek zápasu proti Frýdku asi nemá ani smysl komentovat. Nezbývá nám nic jiného, než se v krizi ztmelit, poučit se, v Poděbradech zabojovat a prokázat náš charakter. Za tento víkend si pochvalu zaslouží snad jen Roman s Mariánem, kteří zahráli uceleně obě partie. Ostatní sehráli dobře maximálně pouze v jedné z partií, můj plamínek vyhasnul ještě dříve, než se stačil pořádně rozhořet.

Jinak nezbývá nic, než poděkovat všem věrným fanouškům, kteří se na náš poslední extraligovový zápas v herně na Kotěrově ulici přišli podívat. I když se nám poslední dvojkolo moc nepovedlo, v herně jsme dosáhly spoustu vítězství, ať už to bylo 3. místo v extralize nebo postup do první ligy... Nezbývá než doufat, že se v nové herně na podobné výkony podaří navázat.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95