Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow Extraliga 2011/2012, Pardubice - Zlín 5:3
Extraliga 2011/2012, Pardubice - Zlín 5:3
Napsal Ponizil Cyrda   
Neděle, 19. únor 2012
Po sobotní výhře nad Polabinami, ( viz reportáž, kterou napsal, nebo v nejbližších hodinách napíše Kuba ) nás čekal další tým z Pardubic, konečná porážka 5:3 je pro nás trochu zklamání, bojovali jsme a šance na bod určitě byly, nicméně je potřeba uznat, že soupeř přeci jen byl o něco lepší.

Ale všechno pěkně po pořádku. Jako první dohrál Marián, který s GM Votavou podle slov Romana odehrál typickou "Mariánovskou" partií. Proti silnému hráči to zahrál na jistotu, pozice se vysušila poměrně brzy a Marián dokonce stihl i dřívější vlak. 0,5:0,5. Poté jsme se dokonce ujali vedení. Moje pozice proti GM Jirovskému, mj. přeborníkovi republiky z Luhačovic ( rok 2004) se v průběhu partie ukázala ještě lepší, než jsem si celou dobu myslel. Soupeř zahrál nepřesnost v zahájení a celkově se mu partie asi moc nepovedla. Já jsem naopak dobře zakončil svůj doposud nejpovedenější extraligový víkend 1,5:0,5

Zápas v té době nevypadal úplně nejhůř. Adam stál solidně, Kubův soupeř byl v "remízovém" Grunfeldovi v přípravě o něco dál. Honza si s chutí sebral pěšáčka na a2, Roman ze zahájení nestál špatně, TP držel proti hráči 2600 pevnou pozici. Jako pozice, o které jsme nevěděli, co si myslet, byla ta Hausova. Zahájení nevypadalo špatně, ale pak Hause přehlídnul jeden tah a pak už se obrana hledala těžko. GM Martinovi Petrovi se podařílo vrátit našemu hráči porážku z loňské Mitropy. V souboji Adam vs. IM Peca Pisk se před partií očekávalo hodně šejdů a různých triků. Smůla byla, že Adam jeden z těch méně složitých přehlédl a jeho doposud dobrá pozice se najednou zhoršila a Peca Pisk trestal 1,5:2,5.

Přesto šance stále byly, ale bylo potřeba, aby někdo vyhrál. TP stále držel pevnou pozici. Romanovi se pozice asi trochu vymkla z rukou a rozhodl se proti GM Heberlovy obětovat dámu za věž a figuru, pozice se však držet dala. Kuba stál opticky lépe, i když asi rovina, a tak se naše šance upíraly směrem k Honzovi. Ten proti GM Bernáškovi netradičně zakombinoval, jestli byla kombinace korektní, to neví asi ani sám Honza. Pozice byla na Honzův vkus poměrně divoká, mně jako divákovi nebylo jasné, jestli "o uličku dál" počítal Honza nebo Berny, jisté je pouze, že Berny v čase přehlídl jednu vidličku, ztratil pěšce a Honzovi šance na výhru vypadali víc než jen dobře.

Mezitím remizoval Kuba, IM Černoušek se rozhodl přejít do pěšcovky, kterou bohužel nemohla zesílit ani jedna strana. Naše veškeré šance na remízu však zhatil výsledek na první šachovnici. Vzhledem k tomu, že mám v reportáži povoleno si nebrat k svému kapitánovi servítky, tak podotknu, že s remízou na první šachovnici jsem počítali. Nicméně je potřeba uznat, že nadějný mladík GM Maxim Matlakov i v hodně rovné pozici prokázal svoje kvality a i když byl TP po partií hodně sebekritický, lehké to určitě neměl. 2:4 Naše šance na remízu tedy upadly. Honza sice stále ještě dohrával svůj epický souboj, ale bylo vidět, že Roman víc než na remízu nemá (přestože se přišel kapitána zeptat, na co to má hrát). Tu se mu nakonec podařilo, přestože Heberla v analýze krásně ukázal cestu, jakou mohl koncovku D vs V a S vyhrát. V analýze to bylo fajn. Přestože Roman sám ze svým výkonem spokojený nebyl, remíza proti silnému hráči určitě špatně není. 2,5:4,5

A nakonec Honza. Před časovkou to vypadalo, že mu podaří vyměnit svého koně za střelce a přejít do vyhrané pěšcovky, nebo že ve svém stylu koncovku vyhraje Střelec se však vysmíknul a po časovce to vypadalo, že bude mít Honza vůbec problém chytit krajní pěšce. Nakonec byl Honza nucen vyměnit svojeho koně za 2 krajní pěšce a vzniklá koncovka střec vs 4 pěšci se ukázala být remízová. I když jsme v koncovce Honzovi věřili a asi by se výhra někde najít dala, Honza si určitě zaslouží pochvalu za bojovnost 3:5.

Tento víkend byl bohatý na Honzovi hlášky, průměrný na body. 1 výhra, 1 prohra není nejhorší. Z individuálních výkonů byl určitě dobrý ten můj ( ne, že bych se chtěl nějak přehnaně vychvalovat, ale určitě by mi v příštích kolech nevadilo na současné výhody navázat (V NHL 2002 bych možná dostal do statusu plamínek (dobrá forma))). Pochvalu za výkon zaslouží určitě také Roman (kterému se v poslední době daří a asi to u něj vypadá taky na plamínek). 1,5/2 uhrál také Marián. Kuba a Honza v zápasech dřeli, ale bohužel z toho byly jenom 2 remízy. Smůla je, že nám zamrzly okrajové šachovnice, tak nezbývá než doufat, že se jim do příštího dvojkola podaří rozmrznout.


  Komentáře (5)
Přidal Ponizil Cyrda, 20-02-2012 08:00
Za chyby se omlouvám, něco jsem teď v rychlosti zkusil/ zkusím opravit. Jinak možná ten výrok o typické Mariánovské partií prohlásil TP, ale někdo ho prostě řekl :)
Přidal Ponizil Cyrda, 20-02-2012 08:00
Za chyby se omlouvám, něco jsem teď v rychlosti zkusil/ zkusím opravit. Jinak možná ten výrok o typické Mariánovské partií prohlásil TP, ale někdo ho prostě řekl :)
Přidal Ponizil Cyrda, 20-02-2012 08:00
Za chyby se omlouvám, něco jsem teď v rychlosti zkusil/ zkusím opravit. Jinak možná ten výrok o typické Mariánovské partií prohlásil TP, ale někdo ho prostě řekl :)
Přidal Jakub Roubalík, 20-02-2012 00:00
Ach jo, článek se mi nevím proč neuložil, tak se všem omlouvám za drobnou prodlevu a zítra napíšu nový.
Přidal Roman Chytilek, 19-02-2012 22:55
Cyrdo, hezky napsáno, až na to, že já jsem Mariánův nijak výkon nekomentoval, byť souhlasím s tím, že silnému soupeři dal neuvěřitelně málo šancí bojovat o výhodu, a ˇ"Heberla" a "Honza" se skloňuje podle vzoru "předseda".

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95