Svátek

Dnes je: Sobota, 26. září 2020
Dnes má svátek: Jonáš
Zítra má svátek: Václav

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow Zlín C - Veselí n. M. 3,5:4,5 (7. kolo 2. ligy, 05.02.2012)
Zlín C - Veselí n. M. 3,5:4,5 (7. kolo 2. ligy, 05.02.2012)
Napsal Mira Beneš   
Neděle, 05. únor 2012

Trochu smolná prohra, kdy Rosťa spadl na čas v asi remizové pozici, já nedotáhl poziční výhodu k výhře. Nedařilo se naší 2. a  3. desce, které jsou obvykle opory, takže těsná prohra.

Céčko přívítalo hosty z Veselí a brousilo si zuby na důležité 3 body do nastávajících záchranářských bojů. Venkovní mráz se vkrádal chtě nechtě i do hrací místnosti a radiátory měly co dělat, aby udržely alespoň přijatelnou teplotu. Domácí si statečně sundali bundy, ale například hostující pan Galuška na třetí desce odtahal francouzskou až do střední hry v čepici a rukavicích (myslím, že je sundal, až když měl věž víc). Jak partie končily chronologicky si nepamatuji, jekikož jsem končil poslední a za případné nepřesnosti se aktérům omlouvám. Takže to vezmem popořadě: na první Martin unylá remíza bílými v anglické s Kubou Uříčářem v asi 13 tazích. Co začal studovat na výšce, tak se mi zdá, že nějak vyměkl...na dvojce Karel svůj typický zavináč černými v KIDovi , který ale tentokrát nerozchodil. Na třetí Petrovi nevyšla bílými franzouzská, jak by si asi sám představoval, získal sice pěšce, ale král uvízl v centru a ikdyž se vyměnily dámy, tak trpěl, odevzdal materiál a vzdal se. Na čtverce Jirka Hodovský a soupeř rozehráli stejnou variantu KID, jako se hrála na dvojce, Jirka získal 2 figury za věž, ale musel přihodit pár pěšců a zdálo se mi, že celou partii tahá za kratší konec. Nicméně, nějak se mu podařilo vymotat, nabídl remiz a soupeř přijal. Pavel Dubina na pětce soupeře umačkal (rozuměj na šachovnici), Pavel Slovák získal černými kvalitu a taky vyhrál. Zbývají dva tragédi na konci já a Rosta Svoboda. Já jsem na sedmé získal po zahájení luxusní pozici, kde jsem si před časovou kontrolou mohl vybírat, kde zavěsit, ale jak je mým špatným zvykem, tak jsem přebral, nezahrál přesně, soupeř se vysmekl, remiz, která mrzí víc, než leckterá prohra. Rosťa, v den svých narozenin nedostal nejlepší dáreček. Ve výměnnné francouzské bílý hostující hráč naznačil, jaké si v partii vytyčil cíle, ale Rosta černými se snažil narušit symetrii, až si nalezl do horší, ale hratelné jezdcové koncovky, ve které se bohužel zasnil a nestihl udělat poslední 40. tah.

Holt nezbývá, než ty bodíky vydolovat ve zbylých kolech. Ještě jich je dost.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95