Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 1.liga arrow Karviná - Zlín B 5:3 (1. liga V, 7. kolo)
Karviná - Zlín B 5:3 (1. liga V, 7. kolo)
Napsal Martin Senkyr   
Neděle, 29. leden 2012
Dnešní počasí šachům a nakonec i cestování ke hře královské přálo a tak jsme zavítali na drsný ostravský sever, kde se nám ale zatím většinou dařilo. A nejinak tomu mohlo být i dneska, ale to už předbíhám.

Jako první dneska bohužel dohrál Peťa (7), ale až po cca 2,5 hodinách hry. V zahájení černými získal sice centrálního pěšce, ale bílý našel dostatečnou kompenzaci a nevyvinuté královské křídlo černého se projevilo. 0:1

Zhruba ve stejné době dohrál i naše první dvě šachovnice, Cyrda a Roman. Cyrda se rozhodl na Mariana vyřítit s pěšcovou flotilou, kterou Marián neutralizoval výměnou dam a po nějaké další chybě jsem už jen viděl, že se Cyrda vzdal. Romanovi obětoval Šimi figuru za pěšce a dost nepříjemně otravující figurky kolem bílého krále, poté ještě kvalitu, ale Šimi měl za věž 4 pěšce a ve spojení s dámou a bílým holým králem byla remíza asi vynuceným vyústěním i s ohledem na Romanův špatný čas. 0,5:2,5

Několik minut na to se rozešli smírně i Kuba (4) s Martinem Jurčíkem a zápasový stav 1:3 nám moc šancí nedával. To bychom ovšem nesměli mít lepší pozici já a Pavel Dubina, Míša pochodoval přesvědčivě k výhře a Adam zkušeně manévroval a vystrkoval bodlinky - tedy poměrně optimistický výhled.

Jako první dohrál Pavel Dubina, který využil oslabených bílých polí v soupeřově rošádovém postavení, aby soupeře, trošku nečekaně, dorazil po polích černých 2:3. V té chvíli jsem ale svou pozici zkazil já, Míša si rovněž cestu za výhrou zkomplikoval a Adamovo pozice rovněž nezadržitelně směřoval do remízových vod.

Postupně jsme remizovali já a Adam, když mě soupeř v časovce omilostnil a Adamův zase neprojevil snahu hrát na výhru pozici dáma, věž a dva pěšci, proti dáma, střelec a čtyři pěšci (z toho jeden dvojpěšec), ale asi objektivně správně, na výhru mohl hrát jen Adam.

Posledním dohrávajícím se stal Míša, který bojoval jako lev a když už se dostal do pravděpodobně vyhrané, avšak velmi obtížné koncovky dvě věže a dva pěšci proti dámě, spadnul na čas. 3:5

Trošku smolně jsme tak prohráli 3:5 a ztracené body tak budeme muset získat v následujícím utkání s Kroměříží.
  Komentáře (2)
Další plus
Přidal Mirek K., 29-01-2012 21:24
Já bych viděl ještě jedno pozitivum v první prvoligové výhře Pavla Dubiny. A ještě jedno malé plus je to, že se pořád ještě o skóre držíme na pěkném osmém místě :-)
k zápasu
Přidal petr koutny, 29-01-2012 18:19
Nezvládnu zahájení a jen to protahuji, Cyril mě napodobí a oba prohráváme kolem 20 tahů. Roman vše viděl a remiz, Jakub remiz, Adam přežil nejhorší, ale víc než remiz asi nešlo, Pavel Dubina skvěle a, Marťa remiz a dnes byl lepším hráčem a nakonec Michal padá na čas. 
Pozitivum dnešní prohry je, že hůř už to nejde a příště vyhrajem:)

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95