Svátek

Dnes je: Neděle, 25. srpen 2019
Dnes má svátek: Radim
Zítra má svátek: Luděk

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka
Šachový víkend 3.-4.12.2011
Napsal Mirek K.   
Sobota, 03. prosinec 2011

Extraligové Áčko dneska prohrálo, naopak potěšili žáci na krajském Grand Prix. Zítra hrají A+C+E...

Dneska se dařilo našim žákům - ve Starém Městě na prvním turnaji čtyřdílného krajského Grand Prix nasbírali tři místa v první desítce. V H10 překvapil čtvrtým místem Hanuš Suchánek, v H12 byl jeho brácha Kryštof druhý, Martin Hronek devátý. Ani další naši hráči nezklamali.

Áčko dneska prohrálo 2,5:5,5 s Litovlí. Zítra hraje s Grygovem a čeká ho hodně těžká práce.

Céčko (0 bodů, 11. místo) hraje v Prušánkách (3 body, 9. místo). Prušánky jsou nováček a v prvním kole vyhrály se Starým Městem, od té doby stejně nic jako my. Jestli chceme něco začít hrát, tak bysme pomalu měli začít :-).

Éčko (3 body, 9. místo) hraje v Holešově s domácím Béčkem (9 bodů, 1. místo).

Čili všichna naše družstva jdou do zítřejších zápasů z pozice hůře postaveného družstva v tabulce. Ale věřím tomu, že aspoň jedna výhra se povede...
  Komentáře (8)
Přidal Tomáš Polák, 06-12-2011 09:23
Zdravím Miru i Mirka! Díky naší nedělní bojovnosti jsem své psaní naštěstí nemusel nazvat "Reportáž psaná na oprátce". 8)
Přidal Mira Beneš, 05-12-2011 17:54
Tome, jestli budes hrat sachy, tak jak umis psat reportaze, tak budes v klubu 2700 co nevidet! Zdravi Mira Benes (novejsi typ Miry Benese seniora) :grin  
Jinak gratulace celemu Acku k vyhre nad uradujicim vicemistrem extraligy.
Přidal Tomáš Polák, 05-12-2011 08:30
Ještě pochopitelný dodatek ke včerejšímu hodnocení - významné zlepšení samozřejmě očekávám i od Mariána. Dvě horší partie a z nich vydolovaná jedna ušmudlaná remíza opravdu není to, co bych od hráče Mariánova kalibru čekal. Věřím, že bude líp... :)
TP
Přidal Mirek K., 05-12-2011 00:21
Tome, díky za oboje skvělé počtení a gratuluju k prvnímu vyhranému zápasu v roli kapitána!
Přidal Tomáš Polák, 04-12-2011 21:36
Neděle bývá moudřejší soboty. Dobu temna střídá čas naděje. Pokropení položivou vodou. V našem druhém letošním zápase jsme ve zlínské svatyni přivítali loňského stříbrného medailistu z Grygova (věru těžký los, třetí kolo odehrajeme hádejte kde - v Boru). Stříbrem odění soupeři se letos ještě posilnili o známého proroka Davida Kaňovského. Mač probíhal z našeho pohledu mnohem lépe než ten sobotní - ve hře přední čtyřky bylo alespoň cítit určité napětí, odhodlání, snahu o iniciativu a o vyrovnání se úspěšnější čtveřici z minulého dne :) Roman zvolil proti ultrasolidnímu Luchovi sicilsko-anglický mix, který nakonec vyústil jen v mírně lepší symetrickou pozici, proti remíze se nedalo nic namítat - 0,5:0,5 8) Peter House se rozhodl amputovat hlavu Benovi Kaňovskému. Šel do toho jaksepatří "prsama", pěšců přitom nedbaje. Benův obhájce podcenil skrytou dynamiku zdánlivě spících figur bílého a byl za to právem potrestán - 1,5:0,5 ;) Cyrda hrál nabuzen sobotní výhrou a pokračoval v juniorském šampionátu - tentokrát proti původně smířlivému Jardovi Burešovi, jehož remízová nabídka byla hned po zahajovací části odmítnuta. Koncovka hraná ve stylu "zeleného pole" slibovala Cyrdovi malou výhodu, po jeho pochybení však přepustil soupeři otěže a ten již partii dokočíroval do vítězného přístavu - 1,5:1,5 :sigh Honza měl před sebou nelehký úkol udržet černými Stachowiaka - jednoho z nejlepších hráčů loňské extraligy. Oba soupeři nejprve vzdali hold svému slovanskému původu a výsledkem byla vyrovnaná pozice. Polský sok pak přecházel do tlaku na královském křídle, pozapomněl však na to, že zlínský Akiba zvládá i umění obrany a protiútoku dokonale. Honza nezaváhal a několika přesnými údery ukončil soupeřovo trápení - 2,5:1,5 :zzz TPčko měl za úkol otřepat se ze včerejška a udržet černou barvu proti Vlastovi Babulovi. Vznikla očekávaná pozice střední hry, v níž měl bílý více prostoru a lepší rozestavení figur, avšak obrana černého slibovala buď vylámání zubů nebo dlouhé a vyčerpávající obléhání. Těžiště boje se v časové tísni přeneslo k oběma králům a pozice se hráčům zalíbila natolik, že ji hned třikrát zopakovali - 3:2 :) Kuba měl za úkol pozičně zatlačit Ríšu Biolka a zároveň se vyhnout všem pokusům o zápletky - splněno a podtrženo! Bělopolná strategie neměla chybu, volná pěchota se pak dala do pohybu připomínajícího lavinu ve zpomaleném filmu - 4:2 :p Jura čelil rovněž Ríšovi Biolkovi - tentokrát však novějšímu typu. Strategie byla hodně podobná té Kubově, jednu chvíli se zdála zablokovaná celá šachovnice i okolní prostor. Při přechodu do koncovky Jura soupeři uzmul floka, kterého pak s pomocí oběti střelce mazácky uplatnil k výhře - 5:2 A borec na konec. Marián preferuje sicilskou obranu s různobarevnými střelci, a tak se v partii s Pavlem Šimáčkem dlouho chodilo po opačných diagonálách. Z vyrovnané pozice se Marián dostal do špatné, horší a nejhorší - ač o dva pěšce chudší, jeho obrana stále vykazovala stopy houževnatého odporu. Soupeř podcenil Mariánovo pevnůstkářství a v koncovce RSminus2 (slovy různobarevných střelců bez dvou pěšců) již remíza nebyla za horami - 5,5:2,5 :zzz Uf, reparát jsme zvládli a hned se nám bude lépe dýchat. Za naše víkendové hvězdy prohlašuji Juru, Honzu a Kubu. Pochvalu si též zasluhují sobotní Cyrda a nedělní Peter. Od Romana i TPčka lze očekávat jisté zlepšení. Chtěl bych ještě poděkovat Rosťovi za organizaci víkendu i jeho božskou posobotní trpělivost. A vřelý dík patří i Míšovi za fandění, pitný režim a morální i fyzickou podporu.
Přidal Tomáš Polák, 04-12-2011 18:15
Bída a děs. Kruté vystřízlivění. Skvělý zadek a příšerný předek. Tak nějak by se dal nazvat náš vstup do letošní extraligy. Současně se jednalo o mou premieru v roli kapitána, a nutno podotknout, že jsem si zápas s Litovlí představoval úplně jinak. Ale ruku na srdce - tak špatný mač jsem z naší strany už dlouho neviděl. A budu hned konkrétní - naše čtyři přední šachovnice zahrály příšerně, jejich hra byla bezkrevná, neslaná a nemastná. Šance na jakoukoli protihru se rovnaly nule, a tak jsme byli po zásluze potrestáni. Výsledek předních desek 0:4 je sice krutý, ale bohužel přesně vystihoval dění na šachovnicích. Abych jen nehaněl - naši borci na páté až osmé desce se překonávali a nebýt jejich statečného odporu, mohl nám zazpívat podzimní kanár. A teď něco k průběhu zápasu. Obhájci bronzových medailí k nám přijeli ve velmi silné sestavě, Poláky se to v jejich dresech jen hemžilo. Ale ani my jsme neponechali nic náhodě a čelili jim tou nejlepší možnou (papírově myšleno) sestavou. Nejprve skončila partie Romana se Žilkou - náš protagonista je bohužel v posledních dnech a týdnech velmi pracovně vytížen, a tak mu na šachy moc času nezbývá. Romanova černopolná variace na téma hadího střelce f8-e7-d8-c7-a5 byla pozoruhodná, soupeř však reagoval přísným metrem a tvrdě šel Romanovi po krku. Ten ale kontroval a s ním se nakonec probudil i výše zmíněný "hadí"střelec. V závěrečné napínavé kovbojce Romanovi chybělo jen to pověstné tempíčko. 0:1 Peter House se v partii s Tazbirem naladil do carokannovských struktur, jeho barikáda působila skálopevně, nicméně rozhodnutí přepnout na aktivní mód se ukázalo jako nešťastné. Pěšcové řetězy se do sebe zaklesly a začala přetahovaná. Černá dáma si vyšla na špacír, bílé figury jsou jí však v patách a následuje vynucená oběť figury za pár pěšáků. Protihra Petera je slibná, ale ouha - ve všech variantách opět chybí to pověstné tempo! Cosi je proti nám - 0:2. Honza se rozhodl Pavla Blatného přeškolit v šejdech i v "pokerface". Na pseudoaktivní pokus černého reaguje Honza nastavením dámy, díky vazbě je vše pod kontrolou. Malou výhodu se však nedaří přetavit v nic hmatatelného, hrozby Honzovi mizí pod rukama a spolu s tím i ubíhá drahocenný čas - remízu náš borec nejprve odmítl, aby ji pak opětovně vložil v bank. 0,5:2,5 Juraj čelí bílými Bulskemu, fiančeto slibuje poziční bitvu remízového typu. Dámy jsou brzy fuč, většina figur však zůstává ve hře. Směny a výměny, opakování tahů v časovce - remíza je tu. 1:3 Kuba v partii s Vlasákem vytváří sicilskou historii, jezdci odklusávají na jetel a s nimi i poslední naděje na lahodnou vidličku. Rovina střídá rovinu, rovnítka se porovnávají jen těžko. Materiálu je poskrovnu i porovnu. 1,5:3,5 Na šesté desce se odehrává juniorský mač mezi Cyrdou a Lukášem Kuchynkou. Cyrda v zahájení tahá za poněkud kratší konec provazu, jeho král však naštěstí nebyl vyzván k setrvání v centru, a tak se vše vrací do normálních kolejí. Náš borec postupně vyrovnává hru a pak i přebírá otěže do svých rukou. Přísně a rozhodně si vyhrnuje rukávy a jde na věc. Volný pěšec bílého zaměstnává víc a víc. A bonbonek na závěr - Cyrdův monarcha se vydává na okružní cestu a své putování zakončí až na bájném poli a2 - 2,5:3,5 Že by šance na zvrat? Ale kdepak - čekají nás ještě dvě hrůzy v podání předku. Marián se do sicilského Honzy Krejčího pustil hlava nehlava, avšak brzy mu dochází šťáva a další útočné choutky si nechává na jindy. Vzniká horší koncovka, remíza však není za horami. Časovka nebývá tím nejlepším rádcem, jeden problém střídá druhý, věžovka už mnoho šancí neskýtá - 2,5:4,5 A to nejlepší nakonec. TPčko se rozhodlo novopečeného mistra světa juniorů Swiercze počastovat zcela novým a neotřelým pojetím zahájení. Na straně mistra světa je horší vývin a lepší pěšcová struktura, TPčko zase sází na figurovou hru a půl pěšce k dobru. Dynamická rovnováha by měla vyústit do rovinové zátoky, ale TPčkovo pochybení a ztráta pěšce nebudí důvěru. Soupeř však v oboustranné časové tísni nereaguje nejpřesněji a ze soucitu k šedinám poskytuje TPčku ještě jednu šanci k záchraně remízy. Zbytečně, šancí je pohrdnuto, remízová "pevnost" není na pořadu dne a černý právem slaví vítězství. Celkově tedy 2,5:5,5. Následuje mírné zvedání mandlí, hospodská analýza, spláchnutí hořkosti porážky hořkým pivem,...
Ačko vyhrálo
Přidal Mirek K., 04-12-2011 17:51
Pokud to náhodou ještě nevíte, tak Áčko dneska porazilo silný Grygov 5,5:2,5. Vyhráli Michalík, Lipka, Sosna a Roubalík. Remizovali Polák, Jurčík a Chytilek. Super!!!
Přidal Foukal, 03-12-2011 22:15
No vidiš tak jsem to už nemohl vydržet a  
napsal to samé.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95