Svátek

Dnes je: Úterý, 09. březen 2021
Dnes má svátek: Františka
Zítra má svátek: Viktorie

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow 2.liga arrow Šumperk - Zlín C 4,5:3,5 (1. kolo 2. ligy E, 9.10.2011)
Šumperk - Zlín C 4,5:3,5 (1. kolo 2. ligy E, 9.10.2011)
Napsal Mirek K.   
Neděle, 09. říjen 2011

První druholigový zápas v sezóně se nám moc nepovedl. Na půdě nováčka sice dobře zahrály první desky (2,5/3, vyhráli Petr Koutný a Jura Hodovský), ale my vzadu jsem uhráli jen dvě remízy z pěti partií. Takže nakonec těsná prohra.

Cesta do Šumperka proběhla v pohodě, ohlášené sněhové přeháňky se nekonaly, v Šumperku bylo dokonce o dva stupně víc než ráno ve Zlíně. Hrací místo - Hawaii club - v Rapotíně jsme našli bez problémů, obě auta dorazila přesně akorát, takže se v deset hodin mohlo začít. Nám chyběli ze základu hned tři hráči (hosté Vlach a Kopčil a ještě Laďa Pala), domácím jen č. 2 ze soupisky - hostující Marek Malý. Podle ela jsem měl jasnou převahu jen já na osmé šachovnici (asi +150), jinak to myslím nikde o víc než 100 bodů nebylo.

Ještě po třech hodinách hry to bylo 0:0 a na několika šachovnicích se ještě nevyměnila ani jedna figura. Za nás stáli od začátku pěkně bílými jen Petr Koutný (2) a Pavel Dubina (4), naopak dalšími dvěma bílými figurami jsme stáli hned ze zahájení o něco hůř (Mira Veselý-6 a já-8). Černými stál Martin Šenkýř hůř (1), Jura Hodovský (3) taky, ale ten jako obvykle postupně partii otáčel, Pavel Slovák (5) asi v sicilce nevyrovnal nikdy a Ludo Balážec (7) sice ano, ale pak to začal kazit. Takže jsme měli sice dvě jasně lepší pozice, ale těch o něco horších bylo zase víc. Zápas mohl tedy dopadnout celkem jakkoliv.

Nejdřív se dohrálo na 5. šachovnici. Pavel Slovák musel nejdřív odevzdat pěšce, za chvilku i celou partii. Domácí vedli 1:0.

Potom skončily v rychlém sledu čtyři šachovnice (přesné pořadí ani nevím): Vyhrál Petr Koutný (2) - myslím, že to byla celou partii hra na jednu bránu. Prohrál ale Pavel Dubina (4), který pěkně rozehranou partii bohužel postupně otočil ve svůj neprospěch. Remizoval Martin Šenkýř (1), který zkušeně ubránil podezřelou pozici a pak měl dokonce pěšce víc, ale remíza už byla asi nevyhnutelná vzhledem k redukovanému materiálu. Další remízu jsem přidal já (8) a těžko říct, jestli bohužel nebo bohudík. V jednom okamžiku mě soupeř asi vysvobodil, když jsem mohl ztrácet nějaký materiál. Pak jsem možná naopak zase já mohl něco vytěžit z lepší pěšcové struktury v koncovce. Jenže jsem nemohl zabránit dalším výměnám figur, až vznikla zcela zablokovaná pěšcovka. Každopádně se mi elově slabšího soupeře nepodařilo ani pozičně přehrát ani někde přepočítat, takže nakonec remíza, po které to bylo 3:2 pro domácí.

O pár tahů později však musel vzdát Ludo Balážec (7), který postupně v přibližně vyrovnané pozici nezvolil správný plán, oslabil se, před časovou kontrolou pak v časové tísni v už špatné pozici hrubkou jen urychlil svoji prohru. Domácí vedli 4:2 a naše šance aspoň na zápasovou remízu výrazně poklesly.

Definitivně pak zhasly poté, co Mira Veselý (6) nabídl remízu poté, co celou partii pracně vyrovnával a když se mu to povedlo, tak už neměl síly zkoušet hrát vyrovnanou pozici na výhru. 4,5:2,5

Záverečná výhra kapitána Jirky Hodovského (3) pak už jen korigovala výsledek na nejtěsnější prohru 4,5:3,5.

Stejně jako vloni nebo předloni jsme začínali proti nováčkovi. Předloni jsme vyhráli ve Znojmě (to sice rok předtím hrálo 2. ligu D, ale v naší 2.LE bylo v podstatě nováčkem), vloni doma po rozpačitém výkonu remizovali s Veselím, letos jsme tedy těsně prohráli v Šumperku. Vloni i předloni se pak sezóna povedla, tak uvidíme, jak to bude letos.
  Komentáře (6)
Přidal Mira Beneš, 10-10-2011 19:41
No nevim, jestli jste si ten obed vubec zaslouzili!!! :p
Malá reklama
Přidal Mirek K., 10-10-2011 15:43
Naopak se asi shodneme, že ten výborný oběd byl na celém zápase to nejlepší. A možná si to výjimečně zaslouží i reklamu - tak tedy: Restaurace U Kláry v Bludově.
Koncovky
Přidal Mirek K., 10-10-2011 15:40
S těmi koncovkami si nejsem jistý. Já jsem jedinou hodně brzkou viděl jen u Miry Veselého. Anebo nepoznám koncovku?! :-)
zasloužená prohra
Přidal petr koutny, 10-10-2011 10:52
No, snad tu nebudu dlouho viset sám, když píši komentář, ale rád bych to trochu rozhýbal. 
Zápas se nepovedl, hodně brzo jsme přecházeli možná zbytečně do koncovek, někdy lepších a někdy horších, ale jakoby jsme nechtěli soupeře zkoušet ve střední hře, trochu víc je potrápit, zdálo se mi že i domácí příprava moc nevycházela, jako bysme byli překvapeni. 
Před zápasem jsem myslel že vyhrajeme, ale Šumperk odvedl lepší týmový výkon a porazili nás zaslouženě. Vše jsme si vyříkali na skvělém obědě a určitě nastavili taktiku na příští zápasy, které nám půjdou líp.  
Trošku v nadsázce, vloni jsme byli druzí a máme po prvním kole jen o jeden bod míň než v loni po prvním kole, takže vše v pohodě.
hotovo
Přidal Mirek K., 09-10-2011 17:02
reportáž je napsaná.
C prohrálo v Šumperku
Přidal Mirek K., 09-10-2011 16:24
Tak my (C) jsme v Šumperku těsně prohráli. A teď jsme zvědaví, jak se dařilo Éčku v Brumově...

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2021 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95