Svátek

Dnes je: Čtvrtek, 04. červen 2020
Dnes má svátek: Dalibor
Zítra má svátek: Dobroslav

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Turnaje arrow Naše červencové turnajové výsledky
Naše červencové turnajové výsledky
Napsal Mirek K.   
Středa, 06. srpen 2008

Červenec byl již tradičně hodně hektický měsíc. Takže jsme bohužel o naší účasti na turnajích nestíhali informovat hned. Ale zároveň by asi byla škoda, kdyby některé výsledky upadly v zapomnění. Proto jsem napsal tento přehled našich červencových turnajových výsledků.

Nade všechny ostatní výrazně ční dva velké úspěchy.

Tomáš Polák skončil na druhém místě v Brně ve velmistrovském turnaji "GM Teplárny Brno" v rámci brněnského Chess Festivalu. Získal 6,5 bodu z 10 partií a jen o půl bodu zaostal za vítězem. Jak je u něj obvyklé, celý turnaj absolvoval bez porážky.

Druhý velký úspěch jsme zaznamenali v soutěži družstev. Zlín A skončil na osmém místě v turnaji 4-členných družstev na festivalu v Pardubicích. V redukovaném pořadí MČR obsadil dokonce skvělé druhé místo a získal pomyslné stříbrné medaile. Sestavu tvořili dva hosté - Jan Bernášek a Marián Jurčík a tři zlínští junioři - Cyril Ponížil, Jakub Roubalík a Martin Šenkýř.

V Pardubicích se ale dařilo i dalším dvěma zlínským družstvům, která obsadila konečné dvacáté a dvaadvacáté místo (pokaždé výrazně lepší, než kde byla nasazena). Konečně jsme tak prolomili několikaleté pardubické prokletí. Více se dočtete v článku jednoho z přímých účastníků turnaje - Pavla Slováka.

Z našich jednotlivců se mamutího pardubického festivalu odvážil letos zúčastnit jen Emil Macura. V druhém nejsilnějším turnaji, tedy "B-Jihlavanka open" získal 5/9 bodů, obsadil 151. místo z 385 účastníků a přibližně uhájil svoje nasazení.

Ale zpět k Brnu, tam jsme měli totiž hodně početné obsazení:

velmistrovský turnaj rozehrál i Roman Chytilek, ale bohužel musel pro nemoc z turnaje vystoupit a jeho výsledky byly později vymazány.

Uzavřený mistrovský turnaj "IM Tespo Engineering" hráli hned dva naši hráči. V poli dvanácti hráčů skončil devátý Jakub Roubalík (4,5/11) a jedenáctý Cyril Ponížil (3/11).

V open turnaji "Duras BVK FIDE" jsme měli v poli 62 účastníků dokonce osm hráčů.

11. Petr Pisk 5,5, 19. Martin Šenkýř 5, 20. Ľudovít Balážec 5, 24. Michal Krčál 5, 29. Martin Tesař 4,5, 38. Barbora Kolomazníková 4, 43. Šárka Valešová 4, 59. Mai Phamová 2,5

Ve druhém open turnaji "Duras VFH Národní" uhrál Jan Romaňák 4/9 a skončil 24. mezi 33 hráči.

Na začátku prázdnin se rovněž uskutečnil turnaj v Praze. V konkurenci 50 hráčů zvítězil Vítězslav Rašík před Eduardem Medunou a Jiřím Nunem, skvělé 4.místo obsadil zlínský Pavel Čech (který hrál vlastně doma :-)

V Olomouci momentálně nehraje z našeho klubu myslím nikdo, takže jsem snad na žádný velký turnaj nezapomněl.
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2020 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95