Svátek

Dnes je: Sobota, 21. září 2019
Dnes má svátek: Matouš
Zítra má svátek: Dariana

Menu

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

PartneřiTOPlist

Mistrovství ČR škol


Hlavní stránka arrow Články arrow Extraliga arrow ŠK Zlín - Zikuda Turnov 3:5 (8. kolo Extraligy, 5.3.2011)
ŠK Zlín - Zikuda Turnov 3:5 (8. kolo Extraligy, 5.3.2011)
Napsal Mirek K.   
Sobota, 05. březen 2011

Prohráli jsme 3:5. První čtyři šachovnice skončily dříve a to 1:3 (dvě remízy bílými, dvě prohry černými). Pak snížil Roman Chytilek a vykřesal naději. Honza a Štefan sice bránili horší pozice, ale Cyril měl V+4p za dvě figury. Jenže bylo třeba v časové tísni pokrýt všechny matové hrozby soupeře a to se Cyrilovi nepovedlo. Takže prohrál, bylo to 2:4 a poslední dvě partie pak skončily remízami.

Před zápasem: Oba týmy dělí na osmém a devátém místě jediný zápasový bod a dva body na skóre v náš prospěch. Výhra v tomto zápase ještě může posunout jeden z týmů i k boji o medaile, naopak prohra znamená pravděpodobně umístění ve spodní polovině v konečné tabulce. Zápas také může být soubojem slovenských reprezentantů, vždyť na soupiskách obou týmů je hned pětice ze slovenské TOP 15 (1. Ftáčnik a 4. Štohl z Turnova 7.-8. Michalík a Marián Jurčík a 13. Lipka od nás)
  Komentáře (1)
Přidal Roman Chytilek, 06-03-2011 19:48
Lépe se samozřejmě komentují vyhrané zápasy než prohrané. Pokud mám být upřímný, myslel jsem si, že sobotní zápas s Turnovem se zařadí do této kategorie- se soupeřem se nám celkem daří, navíc jsme nastoupili v dobré sestavě.  
Zápas se odehrával v trochu zvláštní atmosféře poté, co House korunoval svůj dosavadní raketový průlet extraligou remízou a splněním první elmistrovské normy. Bylo to opravdu hodně radosti a někteří z nás jako by se hůře soustředili na zbytek zápasu. Jako první zakolísali Marian a Pavel- jejich koncepce v zahájení se mi vůbec nelíbily, Marianova je asi špatná takticky a Pavlova strategicky, což jejich soupeři přesvědčivě ukázali. Remízu po korektním průběhu a lehkém tlaku uhrál s naším bývalým spoluhráčem Lubošem Ftáčnikem Tomáš, ani za stavu 1-3 jsem ale nebyl úplně pesimistou, protože naše partie na zadních šachovnicích vypadaly celkem dobře. Nejdříve se povedlo vyhrát mně. S mým soupeřem- zabijákem velmistrů- se ukázalo jako výhoda, že já žádný velmistr rozhodně nejsem. V ostrém zahájení jsem získal výhodu, pak soupeř udělal chybu, po které byl pád praporku v 32.tahu spíše vysvobozením. S hrůzou jsem ale mezitím sledoval, jak se naše nová posila- Štefan- dostala s velmi vynalézavě, ale přeci jen kavárensky hrajícím soupeřem, do obrovských problémů s časem a výrazně lepší pozice se mění na nejasnou (a chvílemi horší). Hřeb do naší rakve (a byl to jeden z největších hřebů, co jsem kdy viděl) zatloukl tentokrát Cyrda. Po vynalézavě a velmi silně hraném zahájení získal jasně vyhranou pozici. Bylo ale potřeba chytit vše za správný konec, což se Cyrdovi nepovedlo (vy, kdo partii uvidíte, pochopíte moje zvláštní rčení "Stokrát obsazený sloupec se stává lží", které mě při jejím sledování napadlo) a zapletky v oboustranné časové tísni skončily Cyrdovým přehlédnutím matu: 2-4 . :cry  
Po kontrole bylo jasné, že bojujeme za dosti ztracenou věc. Štefan měl asi nevyhratelnou věžovku 3:2 a Honza bojoval s čistým pěšcem méně, kterého jen tak obětoval, neboť, jak v hospodě prohlásil, chtěl aspoň jednou vyzkoušet, jaké je to nelpět zbytečně na materiálu. Nakonec obě partie skončily remízou, zatímco Štefan žádnou šanci k výhře nedostal, Honza, byť o pěšce chudší, ano a je škoda, že ji nevyužil. 
Prohra 5-3 a chyb jako za celou sezónu...nic moc.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 

Poslední komentáře

klik TEST
Gratuluji Béčku k záchraně v ZKP. Snad to bude zároveň impuls k lepším zítřkům celého klubu.
Autor: Foukal
[07.04.2019 - 17:57:39]
klik Kroměříž B-Zlín A...
Tak ligu jsem hrál už minimálně potřetí. Ale poprvé v životě jsem hrál za Zlín A. 
Nahnuté to maj...

Autor: Foukal
[19.12.2018 - 10:20:37]
klik TEST
čžýčužýužýu
Autor: Foukal
[23.11.2018 - 17:42:58]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Díky za doplnění partie a opravu, 65. tah jsem opravil a doplnil další průběh, takže teď už by to...
Autor: Matěj Machala
[09.11.2018 - 00:06:20]
klik ŠO TJ Sokol Vizov...
Najprv dve poznamky k tej "zcela vyhrane koncovce". Predovsetkym som ju mohol lahko vyhrat hned p...
Autor: Ludo Balazec
[08.11.2018 - 22:14:15]
© 2019 Šachový klub Zlín
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.

Parse error: syntax error, unexpected $end in /mnt/data/accounts/s/sachzlin/data/www/modules/mod_birthday.php on line 95